Рубрика: Здоров’я – INFO

Найкращі чаї проти стресу

Вітаю вас, мої шановні читачі на сторінках блогу про здоров’я.

У нашому житті є багато факторів, які заганяють нас в стресовий стан. Як допомогти своєму організму справитися з ним? Не поспішайте бігти до аптеки за антидепресантами, краще включіть чайник. Чашка теплого ароматного чаю захистить вас від стресу, допоможе заспокоїтися, відновити сили і позбутися від почуття тривоги і переживань. Вибирайте чай за своїм смаком для стійких нервів і міцного імунітету.

далее »

Родом із Брюселю

Вітаю вас, мої шановні читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я розповім вам про один із сортів капусти родом із самого Брюселю, за що і отримала назву – брюсельська.

Брюсельська капуста – рослина сімейства капустяних (хрестоцвітних), овочева культура. Належить до виду листової капусти і не зустрічається у дикому вигляді. Родоначальником брюсельської капусти є капуста листова – виростає в дикому вигляді в Середземномор’ї, де ще в давнину введена в харчування. Брюсельську капусту широко культивують в країнах Західної Європи (особливо у Великобританії), США і Канаді.

 

далее »

Зелена ягода

Вітаю вас, мої дорогі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я познайомлю вас з овочем, який ботанічно є ягодою. Вам він відомий  під назвою – огірок.

Огірками (Cucumis sativus) називають трав’янистий однорічник сімейства Гарбузові, плоди якого мають форму довгого циліндра, пофарбованого в зелений колір – від світло-салатових до темно-зелених відтінків. За ботанічними характеристиками плід огірка є ягодою, всередині якої знаходиться соковита м’якоть і величезна кількість їстівного насіння. Огірки вирощують для вживання в їжу більше шести тисяч років, вперше соковиті зелені плоди дикого огірка стали окультурювати в Індії, згодом огірок перекочував в Азію, Європу і Єгипет, далі переможний хід огірків охопив всю земну кулю, адже тільки в Антарктиді не вирощують огірки.

далее »

16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування

Правильне харчування є одним з найбільш значущих аспектів способу життя та здоров’я людини. Мета Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування – залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40% з них пов’язані безпосередньо з фактором харчування людини. далее »

Північний лимон

Вітаю вас, мої дорогі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я вам розповім про овоч, який за високий вміст вітаміну С і невибагливисть у вирощуванні та догляді  називають північним лимоном. Гостя цієї статті – капуста кольрабі.

Капуста кольрабі – це стеблеплід, який має дуже соковиту, ніжну і приємну на смак серцевину. За своїми смаковими якостями вона чимось нагадує качан традиційної білокачанної капусти.

У складі капусти кольрабі великий вміст вітаміну С, а також таких вітамінів, як А, В, В2, РР. Крім того, продукт багатий цінними мінеральними солями, а також магнієм, кальцієм, фосфором, калієм, залізом і кобальтом. У складі кольрабі містяться рослинні білки і клітковина. М’якоть цієї капусти багата фруктозою, глюкозою, в ній є сполуки сірки, тому вона є досить цінним дієтичним продуктом. Високий вміст в капусті кольрабі вітаміну С пояснює її іншу назву – «північний лимон».

далее »

Овоч світлофор

Вітаю вас, мої дорогі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні ми поговоримо про дуже  відомий  вам овоч, який буває червоного, жовтого і навіть зеленого кольору. За це його в рекламній кампанії називали «овоч світлофор». Нам же він відомий за назвами «солодкий перець» або «болгарський перець».

Болгарський перець – родом з тропічних районів Центральної Америки – Гватемали і Мексики – перець ще зустрічається в дикій природі, а як окультурена рослина, він вже здобув популярність у всьому світі. Болгарським перцем його стали називати в східній Європі завдяки праці болгарських селекціонерів, які вивели солодкі і великоплідні сорти.

 

далее »

Солодка картопля

Вітаю вас, мої дорогі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я познайомлю вас з корисними властивостями коренеплоду, який називають солодкою картоплею. Нам він відомий під назвою батат.

Батат, або кумара, або солодка картопля родом з тропічних регіонів Америки, його відносять до бульбоплідних рослин родини Вьюнкових. Зараз батат вирощується в тропічних і субтропічних районах земної кулі, найбільше в Індії, КНР і Індонезії.

 

далее »

Хибне яблуко

Вітаю вас, мої шановні читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогоднішня наша гостя – не яблуко і не груша, але дуже на них схожа. Відомий даний фрукт всім під назвою – айва.

Айва – це плід з п’ятьма багатонасінневими гніздами, кулястої або грушоподібної форми лимонного кольору. Айву часто називають «хибним яблуком» через зовнішню схожість фруктів. Плоди айви малосочні та жорсткі з терпким солодкуватим смаком.

далее »

Помаранчева дієта

Вітаю вас, мої улюблені читачі блогу про здоров’я. Сьогодні я розповім вам про корисні і шкідливі властивості гарбуза.

Незважаючи на те, що гарбуз складається на 90% з води, він містить безліч вітамінів, амінокислот, білків, вуглеводів. Зокрема, в овочі містяться такі вітаміни як А, С, Е, D, РР, К, групи B і рідкісний вітамін Т. Відомо, що без участі вітаміну Т неможливі процеси згортання крові і утворення тромбоцитів. Вітамін Т активно сприяє синтезу білка, під його впливом в організмі прискорюються процеси обміну речовин.

далее »

Смачна груша

Вітаю вас, мої дорогі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я розповім вам про корисні властивості одного з улюблених вами фруктів – груші.

Груші багаті біоактивними речовинами. Жовті плоди містять цукри (глюкозу, фруктозу, сахарозу), вітаміни А, В1, В2, Е, Р, РР, С, каротин, фолієву кислоту, катехіни, азотисті речовини, пектини, мінеральні солі, залізо, марганець, йод, кобальт, мідь , калій, молібден, кальцій, дубильні речовини, клітковину.

далее »