Рубрика: Арка новин

140 років від дня народження Марійки Підгірянки

   СьМарійка Підгірянкаогодні виповнюється 140 років від дня народження відомої галичанки, української поетеси та освітянки – Марійки Підгірянки.
Більшість своїх творів поетеса написала для дітей і про дітей. Основні мотиви віршів Марійки Підгірянки — мрії про краще майбутнє народу, оспівування краси рідного краю, природи Карпат. Авторка щедро використовує фольклорні мотиви, її вірші ніжні і легкі, часто нагадують українські народні пісні («Співанки», «Вечір», «Що роблю я, що я дію»). далее »

Світлані Володимирівні Прудник – 65!

Прудник Світлана Володимирівна (прозаїк, журналіст) народилася 28 березня 1956 року в місті Нікополі Дніпропетровської області. 1973 року закінчила із золотою медаллю Нікопольску середню школу № 19. Із 1973 до 1978 року — студентка факультету журналістики Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. Після закінчення університету майже 17 років працювала в дитячій газеті «Зірка». Починаючи з вересня 1995 року – редактор віділу літератури всеукраїнського дитячого журналу «Барвінок». Друкувалася в газетах «Зірка», «Перченя», «Порадниця», журналах «Барвінок», «Малятко», «Ангелятко», «Мамине сонечко», «Перець», «Початкова школа», читанках. Казки звучать у передачі «Вечірня колисанка» на українському радіо. Авторка книжок: «Казки затишного лісу», «Острів балакунів (2007), «Одинадцять казок про дванадцять місяців» (2008), «Якби ти був добрим» (2009), «Стрибаюче місто» (2010). Заслужений журналіст України, нагороджена Грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Книга «Як знайшлися літери» увійшла до списку номінантів «Дитяча книга року BBC» (2012). Член Національної спілки письменників України з 2010 року.

далее »

Олександру Дюловичу Гаврошу – 50!

Журналіст і письменник, автор пригодницьких повістей і п’єс для дітей, а також поезії і прози для дорослих.

Народився 26 березня 1971 року в Ужгороді. Закінчив факультет журналістики НУ ім. І. Франка, відтоді дописує в різні періодичні видання в Україні.

2007 року дебютував як дитячий письменник, написавши про життя маловідомого у «великій Україні» закарпатського атлета Івана Сили («Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу»). За рік з’явилася книжка на матеріалі легенд про відомого на Закарпатті румунського розбійника Пинтю («Пригоди тричі славного розбійника Пинті»).

далее »

Всесвітній день Землі

20 березня весь світ відзначає День нашої планети.

Цей міжнародний День покликаний не стільки покращувати екологію у світі, скільки звертати увагу людини на проблеми, які вона створює своєю діяльністю. Далі розповідаємо, як прийнято відзначати День Землі, присвячений повазі та піклуванню про навколишнє середовище.

У всьому світі 20 березня відзначається Міжнародний день Землі, запроваджений з ініціативи Організації об’єднаних націй. Цю дату обрали не випадково: 20 березня знане як день весняного рівнодення, символ пробудження природи і початку нового кола її розвитку.

далее »

Всесвітній день казки

20 березня – Всесвітній день казки

«Забута казка – це золоте намисто, яке впало на морське дно» – кажуть старі люди.  Чи задумувались ви над тим, чому живуть і не вмирають народні казки! А безсмертні вони тому, що в них живе і не вмирає сам народ, казки упродовж віків були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя. Гортаючи сторінки улюблених казок, ви зрозумієте, що казки – то наші великі вчителі, що спочатку виховують, а потім розважають.

далее »

18 березня – День абсолютно неймовірних дітей (Absolutely Incredible Kids Day)

День абсолютно неймовірних дітей присвячений всім неймовірним дітям в нашому житті. День надихає і спонукає дітей робити дивовижні речі, даючи їм зрозуміти, наскільки вони неймовірні. Це неофіційне свято, організований організацією «Кемп Файр» – мультикультурної і несектантською молодіжною організацією розвитку. Це свято, що відзначається щорічно в третій четвер березня закликає батьків визнавати досягнення своїх дітей і нагороджувати їх за це.

далее »

Наталі Лапікур – 70!

Наталя Лапікур – українська письменниця і автор пісень. Пише в співавторстві з Валерієм Лапікуром.

Наталя Лапікур народилась 17 березня 1951 року. Походить із старовинного роду козаків Чорнобильської сотні українського козацтва. В 1978-му році здобула диплом Київського інституту інженерів цивільної авіації, а в 1996-му — червоний диплом Національної Академії Управління. Паралельно як журналістка і письменниця співпрацювала з республіканськими періодичними виданнями, в тому числі — в газеті «Сільські вісті» та журналі «Перець».

далее »

14 березня – Міжнародний день планетаріїв

Це свято має європейські «коріння», вперше він був проведений в Італії в 1990 році за ініціативи Асоціації італійських планетаріїв. Але, як відомо, першість  створення апарату, подібного сучасному планетарію, належить німецьким ученим — в 1925 році в Єні на заводі Цейса був розроблений і побудований перший універсальний проекційний модуль «Планетарій».

Статус міжнародного День планетаріїв (Day of Planetaria) придбав в 1994 році, коли його підтримали французькі «храми астрономії». А вже через рік це свято стало відзначатися ще в шести країнах Європи: Бельгії, Чехії, Словаччині, Польщі, Україні та Росії.
далее »

День дудла

7 березня відзначається День дудла.

Тематичні малюнки Google (від doodle — кривульки, малюнки на берегах сторінок) — своєрідні заставки, які з’являються на домашній сторінці Google з нагоди визначних подій

Першим тематичним малюнком була «Палаюча людина», емблема фестивалю, який проходить у пустелі Блек-Рок, що в штаті Невада (США). Засновники Google Ларрі Пейдж та Сергій Брін, які поїхали на фестиваль, таким чином повідомили про свою тимчасову відсутність. Ця ідея користувачам прийшлась до душі.

далее »

75 років від дня народження Клауса Гаґерупа

Гаґеруп Клаус (норв. Klaus Hagerup 5 березня 1946, Осло, Норвегія — 20 грудня 2018, Осло, Норвегія) — норвезький письменник, актор, режисер. В Україні відомий як автор серії дитячих книжок про Маркуса (з норвезької переклала Галина Кирпа).

Народився Клаус Гаґеруп 5 березня 1946 у Осло. Його батько — Андерс Гаґеруп (1904-1979) був вченим а мати видатна норвезька письменниця Інґер Гаґеруп (1905-1985). Старший брат — Гельґе Гаґеруп (21 квітня 1933 — 12 серпень 2008) був норвезьким драматургом, поетом та прозаїком. У дитинстві мріяв стати олімпійським чемпіоном із метання списів.

далее »