Архив автора

23 жовтня – Всесвітній день балету

Щорічно у Всесвітній день балету найвідоміші світові театри показують своє життя за лаштунками онлайн.

Побачити, що таке балет за лаштунками, і спостерігати онлайн в режимі живого часу, як займаються і репетирують провідні балетні артисти світу, 23 жовтня 2020 року можна буде в сьомий раз.

Перший в історії Всесвітній день балету LIVE відбувся в 2014 році з ініціативи лондонського Королівського балету. Його підтримали Австралійський балет, Великий театр, Національний балет Канади і балет Сан-Франциско. Протягом цілого дня можна було спостерігати онлайн за репетиційними майданчиками цих знаменитих труп. У наступні роки склад театрів — учасників Всесвітнього дня балету розширювався і змінювався.

далее »

23 жовтня – 100 років від дня народження Джанні Родарі

Легендарний творець казки про Чіполліно, письменник Джанні Родарі, прожив важке, але дивно яскраве і щасливе життя, бо присвятив його улюбленій справі: творчості на радість самим вдячним і щирим читачам – дітям. Його твори «Пригоди Чиполліно», «Джельсоміно в країні брехунів», «Пригоди Блакитної Стріли» – це класика дитячої літератури, що зростила безліч поколінь.

Джанні Родарі народився 23 жовтня 1920 року в маленькому містечку Оменья (Північна Італія). Його батько Джузеппе, булочник по професії, помер, коли Джанні було лише десять років. Джанні і його два брати, Чезаре і Маріо, росли в рідному селі матері – Варесотто. Болісний і слабкий з дитинства хлопчик захоплювався музикою (брав уроки гри на скрипці) і книгами (прочитав Фрідріха Ніцше, Артура Шопенгауера, Володимира Леніна і Льва Троцького).

далее »

85 років від дня народження Бориса Олійника

Борис Ілліч Олійник (22 жовтня 1935, Зачепилівка — 30 квітня 2017, Київ) — український поет, перекладач, дійсний член НАНУ, у 1987—2017 роках голова Українського фонду культури. Герой України (2005). Почесний академік Академії мистецтв України. Член правління Національної спілки краєзнавців України (до 2016 р.)

 Друкуватися почав ще в школі. По закінченні десятилітки вступив на факультет журналістики Київського Національного університету ім. Т. Г. Шевченка, який закінчив у 1958 році.

далее »

День словника

16 жовтня відзначається День словника. Дата на честь Ноа Вебстера, людини, який вважається батьком американського словника. 1758 рік.

Словник – довідкове видання, що містить впорядкований перелік мовних одиниць (слів, словосполучень тощо) з короткими їх характеристиками або характеристиками позначених ним понять або з перекладом на іншу мову.

далее »

16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування

Правильне харчування є одним з найбільш значущих аспектів способу життя та здоров’я людини. Мета Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування – залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40% з них пов’язані безпосередньо з фактором харчування людини. далее »

День українського козацтва

День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня. Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом.

далее »

День іспанської мови

У 2010 році департамент ООН по зв’язках з громадськістю запропонував заснувати свята для кожної з шести офіційних мов ООН.

Так, День іспанської мови випав на 12 жовтня. Дата обрана не випадково: цього дня в Іспанії широко відзначаються два свята – Дня Святої Діви Пілар і День іспанської раси (або іспанідад).

За статистикою іспанська мова посідає друге місце в світі по числу носіїв (329 млн). У цьому плані вона навіть перевищує число носіїв англійської, правда, не набагато – їх 328 млн (третє місце в світі). Зате наздогнати за носіями китайську їм обом (навіть разом) поки не світить – носіїв китайської в світі 1,2 млрд людей!

далее »

11 жовтня – День художника

День художника — професійне свято України. Відзначається щорічно у другу неділю жовтня.

Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…» згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року № 1132/98.

далее »

9 жовтня – Всесвітній день пошти

9 жовтня відзначається Всесвітній день пошти – міжнародне професійне свято працівників поштового зв’язку.

Саме цього дня 1874 року в столиці Швейцарії Берні був заснований Всесвітній поштовий союз (ВПС) – одна з найстаріших і найбільш представницьких міжнародних і міжурядових організацій, що має статус спеціалізованого закладу при ООН.

На сьогодні ВПС є головним форумом для співробітництва між поштовими службами, він допомагає забезпечити універсальну мережу сучасних поштових продуктів і послуг; виконує консультативну і посередницьку роль. ВПС установлює правила міжнародного поштового обміну, надає рекомендації щодо стимулювання росту поштових об’ємів, а також з підвищення якості обслуговування клієнтів. Нині членами ВПС є 192 країни, в тому числі і Україна, яка приєдналася до поштового союзу у 1947 році і представлена там «Укрпоштою».

далее »

День «Подивися своїм страхам в обличчя»

8 жовтня проводять День «Подивися своїм страхам в обличчя». Вони й самі можуть тебе злякатися.

Часто ми опиняємося в ситуаціях, коли наші страхи починають нами керувати і диктувати нам , як жити далі.

Почуття страху – це знак вашої підсвідомості про те, що треба щось змінити. А щоб почати щось змінювати, потрібно розібратися в причинах виникнення проблеми.

Бігти не можна, інакше перетворишся у втікача на все життя. Якщо дотримуватися стратегії уникнення проблем, то рано чи пізно ти заженеш себе в глухий кут … краще зупинись і подивися своїм страхам в обличчя.

далее »