Архив автора

“Дедушка Бом – Бом и другие истории”

Привет, читатель!

Предлагаю продолжить  знакомство с книгами Ефима Чеповецкого. Сегодня это будет книга «Дедушка Бом – Бом и другие истории».

Это удивительная и сказочная история о часах, которые называют будильниками. Рассказал ее автору часовых дел мастер, дедушка Бом – Бом.  И хотя дедушка Бом – Бом  лучше других все знал о времени, но сколько сам прожил на свете, не помнил, говорил, что родился на свет, когда еще часов не было, а заменяли их голосистые петухи, которых называли будильниками.

Жил он на окраине города и жители постоянно приезжали к нему ремонтировать часы. В его мастерской стояли на полках и висели на стенах разные часы, и все они согласно тикали и такали, а когда надо звонили. Находится там, было очень интересно и увлекательно. Но интереснее всего были сами истории, которые рассказывал дедушка Бом – Бом.

А что это за истории, вы узнаете, прочитав книгу Ефима Чеповецкого «Дедушка Бом – Бом и другие истории».

Ювіляр року. Юхим Петрович Чеповецький

Привіт, друже!

Сьогодні ми розпочинаємо знайомство з книгами відомого українського письменника Юхима Петровича Чеповецького, сторічний ювілей якого відзначається  цього року.

 Юхим Петрович Чеповецький народився 19 серпня 1919 р. у Києві. Як він сам про себе писав, його дитинство і юність минули так само, як і в багатьох дітей того часу: “З відзнакою закінчив Дитсадок і пішов до Школи”. А потім були педагогічний інститут, літературний інститут, учителювання…

 Змалку він подружився з гумором, що згодом вплинуло на всю його подальшу творчість, а це понад тридцять книг, тексти для музичних комедій, збірки віршів, казки та п’єси для дітей та юнацтва, сценарії для мультфільмів…

Про Юхима Петровича друзі кажуть: мало хто вміє так життєрадісно жити, писати й жартувати! Його надзвичайна особливість у тому, що для дітей він пише, наче для дорослих, а для дорослих– як для дітей. І тим, і іншим він пише як рівним собі. Кільком поколінням дітей полюбилися книги Ю. Чеповецького: про солдата Пєшкіна, Мишеня Мицика, корову Настурцію Петрівну.  А подорослішавши, вони вже разом зі своїми дітьми наспівують пісеньки, що стали “народними”,– із мультиків про лікаря Айболить та капітана Врунгеля. далее »

Залізний хлопчик із золотим серцем

                                  Привіт, читачу!

Сьогодні я тебе познайомлю з книгою «Пригоди Цвяшка» відомих італійських дитячих письменників Габріели Парки та Марчело Арджлі.

Хто такий Цвяшко? Чому в ньому таке незвичайне ім’я? Та тому, що й сам він незвичайний.

Цвяшко – механічний хлопчик, такий собі залізний Пінокіо, зроблений собі на втіху бідним винахідником Пілукою.

Не дивина, що п’є не молоко, а мастило, побиває одним щиглем славетного чемпіона Розбийноса і сміливо залазить у пащу левам, які бояться поламати зуби об його залізну голову. Навіть синьйор Чічеті з своїми секретарями не може дати йому ради.

А як у залізного хлопчика з’явилось золоте серце, ти дізнаєшся прочитав цю дивну книжку!

В джунглях Бірми

На Південному сході Азії розкинулась мальовнича, вкрита пишними ланами та непрохідними джунглями Бірма. Надра її ховають величезні запаси цинку, срібла, нафти, а поля дають щедрі врожаї тютюну, рису, бавовни.

Через Бірму проходять шляхи з Китаю до Індії, до Пакистану. Географічне положення та багатства Бірми завжди розпалювали апетити європейських та американських колонізаторів. Ще в минулому столітті англійці силою зброї поневолили бірманський народ. Вони  винищували природні багатства цієї країни, ганьбили все національне, самобутнє.

Але свободолюбиві бірманці не хотіли коритися. Після тривалої боротьби, більше ніж через століття, вони визволилися від іноземного гніту. В 1948 році народ проголосив свою країну незалежною.

У бірманців багатий і прекрасний фольклор. Чудові народні казки, які протягом тисячоліть передавалися з уст в уста, лише в 1948 році були зібрані і записані англійською мовою ректором рангунського університету Маунг Хтін Аунгом. Відтоді вони стали відомі далеко за межами Бірми.

До цього видання включено фантастичні, гумористичні казки та казки про тварин. В цих мудрих, дотепних творах відбито своєрідний колорит, неповторну красу бірманського фольклору. Тут народний розум та кмітливість змагаються з грубою силою та підступністю і завжди перемагають.

“Приключения в лесу Елки – на – Горке”

Дорогие читатели!

Вы, наверное, не раз читали сказки, в которых лиса, хитрая и ловкая, одурачивает больших и сильных зверей. Даже волки и медведи иногда становятся ее жертвами.

А вот о том, ка мелкие зверушки обманули лису, и не только обманули, но и заставили ее питаться травами и овощами, вы прочитаете в книжке «Приключения в лесу Елки – на – Горке». Написал ее известный  детский писатель Норвегии

Турбьерн Эгнер.

Но, прежде чем прочитать эту сказку, давайте познакомимся с самим Эгнером.

Турбьёрн Эгнер (1912-1990) – известный норвежский писатель и художник, автор радиопостановок, пьес, мюзиклов. Трижды получал музыкальную премию Spellemannprisen (норвежский аналог премии Грэмми), в 1975, 1977 и 1982 годах.

Но самое главное, этот писатель пишет замечательные книги для детей, их читают во многих странах мира, потому что книги  Эгнера переводятся на разные языки.

Еще  Турбьерн Эгнер известен тем, что первый перевёл на норвежский язык повесть сказку знаменитого английского писателя  Александра Алана Милна о плюшевом медвежонке Винни-Пухе.

А еще он придумал городок Кардамон, который так полюбился норвежцам, что они построили его в натуральную величину – с башней, трамваем и почтой.

“Происшествие в Оттербери”

         Привет, друзья!

Представляю вашему вниманию приключенческую повесть  «Происшествие в Оттербери» английского писателя Сесила Дей Льюиса о школьниках маленького городка.

Очень часто игра, особенно на улице, приводит к серьёзным последствиям. Так случилось и с ребятами из маленького английского городка Оттербери.

Начинается все просто – мальчишки играют и разбивают школьное окно мячом. Тот, кто сделал это, должен возместить стоимость ремонта. Но где взять огромную для послевоенного времени сумму в 4 фунта? Чего только не придумали школьники, чтобы собрать деньги!

Делая попытки возместить нанесённый ущерб, ребята нечаянно напали на подозрительный след, И он привёл их…

Впрочем, куда именно привел след друзей, вы узнаете сами, прочитав книгу,  в которой говорится не только о тайнах и происшествиях, но и о честности, чувстве настоящего товарищества, о смелости и взаимной выручке.

Приключения Каролинки

Привет, читатель!

Сегодня я познакомлю тебя с книгами польской писательницы Марии Крюгер про приключения Каролинки и ее друга Петрика.

«Голубая бусинка». Переезд в новую квартиру оборачивается приключением: восьмилетняя Каролинка обнаружила в опустившей комнате красивую бусинку. Оказывается, бусинка обладает чудесным свойством исполнять желания того, кто держит ее в руках.

За волшебной  бусинкой охотится злая ведьма Филомена, желающая использовать волшебную силу в своих коварных целях.

Каролинка же, подружившись с новым соседом Петриком, попадает в череду удивительных происшествий. Бусинка исполняет все, произнесённые девочкой вслух, желания: превращает детей во взрослых, заставляет машины летать по воздуху, делает людей невидимыми.

Вот только бусинка с каждым загаданным желанием становится всё бледнее. И дети становятся перед выбором, –  желания должны быть нужными и полезными.

Вторая часть «Привет Каролинка» снова подбрасывает в жизнь детей магический предмет – случайно оброненный голубой мелок, который оживляет все нарисованное, если оно не удачное нужно перечеркнуть рисунок и все исчезнет. Мелок не так силен, как бусинка, ведь мелком ты не нарисуешь, например, здоровье.

Филомена и тут ищет возможность заполучить силу мелка.

Будут и погони и приключения опасные и не очень.

Как ребята смогут воспользоваться волшебством бусинки и мелка, как победят злую Филомену, на все эти вопросы можно найти ответ, прочитав книги о приключениях Кролинки.

Різдвяна історія

                          Привіт, мій любий друже!

Напередодні Новорічних свят пропоную тобі прочитати казкову повість від Чарльза Діккенса «Різдвяна історія».

Старий Скрудж – непривітний скнара, від якого годі чекати доброго слова чи доброї справи, – зневажає, навіть, таке велике свято, як Різдво.

Та одного разу до нього приходить дух його померлого компаньйона – аби дати йому шанс стати іншою людиною з новим майбутнім. Але, перш ніж змінити хід подій, Скрудж має пережити моторошні зустрічі з трьома привидами….

За цим посиланням можна подивитись мультфільм  https://www.youtube.com/watch?v=EMfyg9QhP1Q

Кулінарна книга маленької господині

Привіт, любий друже!

Напередодні свят пропоную потренуватись у виконанні страв для Новорічного столу.

Прості і водночас оригінальні рецепти страв, ази кулінарного мистецтва, велика кількість кваліфікованих порад щодо використання кухонного начиння й електричних приладів. Яскраві фотографії та малюнки спонукатимуть тебе братися за приготування рекомендованих страв. Використовуючи звичайні інгредієнти і дотримуючись інструкцій, крок за кроком ти легко опануєш мистецтво кулінарії.

У книзі кожен знайде щось для себе – незважаючи на те, хоче він засмажити курча чи випекти розкішний шоколадний торт!

Отож, вперед! До праці!

Шукачі фараонів

Привіт, мій юний друже!

Пропоную твоїй увазі книгу сучасного французького письменника Мішеля Дюїно  «Шукачі фараонів». Автор цікавиться великими науковими відкриттями. Він написав книжки про відомого дослідника Африки доктора Стенлі, про археолога Шлімана.

В повісті «Шукачі фараонів» Мішель Дюїно розповідає про одне з надзвичайніших відкриттів археології ХХ століття – як поблизу Нілу було знайдено неушкоджену гробницю єгипетського фараона Тутанхамона та частково сплюндровану гробницю Рамзеса II з дивовижними скарбами в них. Героями цієї хвилюючої пригодницької повісті були відомі вчені-археологи.

Тутанхамон, цар Єгипту, дев’ятнадцяти років. З усіх відкритих досі гробниць його гробниця найзнаменитіша. По – перше, йдеться про гробницю непограбовану, що мала мумію молодого фараона і неоціненні скарби; по – друге, над археологами, що її викопували, здавалося, тяжіло закляття. Двадцять чоловік були присутні, коли відкривали сім саркофагів; дев’ятнадцять загинула за більш – менш драматичних обставин. Над входом у гробницю був напис «Смерть торкне крилами того, хто потурбує фараона».

А правда в книзі чи вигадка – вирішуй сам!