Архив автора

Найкращі чаї проти стресу

Вітаю вас, мої шановні читачі на сторінках блогу про здоров’я.

У нашому житті є багато факторів, які заганяють нас в стресовий стан. Як допомогти своєму організму справитися з ним? Не поспішайте бігти до аптеки за антидепресантами, краще включіть чайник. Чашка теплого ароматного чаю захистить вас від стресу, допоможе заспокоїтися, відновити сили і позбутися від почуття тривоги і переживань. Вибирайте чай за своїм смаком для стійких нервів і міцного імунітету.

далее »

Богородицька трава

 

 

 

 

Вітаю вас, мої шановні читачі на сторінках блогу про здоров’я! Сьогодні я розповім вам про чебрець. Це напівчагарникова багаторічна рослина сімейства губоцвітих. Ботанічна назва рослини  перекладається з грецької мови, як «подих життя», «дух». Народні ж  назви рослини — чабрець, чебчик, чебрик, тиміям, дика м’ята, а ще — трава Богородиці, квітка Єлени Прекрасної.

Чим же цікава ця рослина?

В ній крім ефірних олій міститься цілий спектр корисних речовин — флавоноїди, камідь, жири, дубильні речовини, смоли, гіркоти, олеонолова, тритерпенова, тимунова, урсолова, кавова, хінна, хлорогенна кислоти та ін. У незначних кількостях є вітаміни та мікроелементи.

Магічні властивості

Здавна цій рослині приписувалися магічні властивості, її використовували в ритуалах, при богослужіннях. У багатьох країнах чебрець вважали символом родючості: вінки з чебрецю прикрашали голови наречених, а в якості захисника від злих духів, оберега, його поміщали в ладанки. Стародавні римляни перед серйозним боєм завжди приймали ванну з чебрецем для набуття відваги, рішучості, безстрашності і підняття життєвого тонусу.

Легенди

Стара ірландська легенда свідчить, що якщо першого травня на світанку вмитися росою з куща чебрецю, можна побачити справжніх фей.

Про походження чебрецю є ще одна красива легенда: коли лісовий бог створив ліс, він зауважив, що чогось не вистачає, занадто все красиво і нудотно солодко, тоді він створив гіркі прянощі для рівноваги.

А украінці вірили, що чебрець входить до складу “приворотного зілля”.

Медицина

В медицині чебрець застосовують здавна: в Древній Греції рослину використовували як нюхальний і відхаркувальний засіб.

Свіже листя чебрецю прикладали при укусах комах – ос, бджіл, комарів, оводів, про це писав у своїх працях Авіценна.

У народній медицині і сьогодні застосовують сушений чебрець і препарати з нього продаються в аптеках. Це відмінний антисептичний, бактерицидний, протигіпертонічний, потогінний засіб, він має виражену заспокійливу, ранозагоювальну, протисудомну, сечогінну дію. Застосовується при лікуванні невралгій і невритів, захворювань шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи. Завдяки наявності ефірних олій чебрець широко використовують при лікуванні захворювань органів дихання й застуд.

Чебрець часто використовується для лікування інфекційних респіраторних захворювань. Він допомагає вилікувати кашель, запалення гортані, ларингіт, а також позбутися від астматичних проявів.

Кулінарія

Сухе і свіже листя чебрецю рекомедують застосовувати в кулінарії в якості приправи.

Кладуть гілочки чебрецю в банки з овочевими салатами в домашньому консервуванні, використовують при приготуванні перших і других м’ясних, овочевих і рибних страв, соусів, маринадів.

Його використовуєть для заварювання особливо ароматного чаю.

Ось і підійшла моя розповідь до свого кінця. На цьому я з вами прощаюся до наступного тижня. До нових зустрічей на сторінках блогу про здоров’я!

 

 

 

 

 

Зося з вулиці Котячої взимку

Тишка, Агнєшка. Зося з вулиці Котячої взимку [Текст] : [повість : для дітей серед. шк. віку] / А. Тишка ; пер. з пол. Л. Жекової ; худож. А. Рачинська. – Харків : ВД “Школа”, 2018. – 208 с.

 

 

 

Привіт! Я, Почитайка, пропоную вам четверту книгу із серії пригод про дівчинку Зосю, відомої дитячої польської письменниці Агнєшки Тишки. далее »

Зося з вулиці Котячої на канікулах

Тишка, Агнєшка. Зося з вулиці Котячої на канікулах [Текст] : [повість : для дітей серед. шк. віку] / А. Тишка ; пер. з пол. Л. Жекової ; худож. А. Рачинська. – Харків : ВД “Школа”, 2017. – 224 с.

 

 

 

Привіт! Я, Почитайка, пропоную вам третю книгу із серії пригод про дівчинку Зосю, відомої дитячої польської письменниці Агнєшки Тишки. далее »

Зося з вулиці Котячої йде по сліду

Тишка, Агнєшка. Зося з вулиці Котячої йде по сліду [Текст] : [повість : для дітей серед. шк. віку] / А. Тишка ; пер. з пол. Л. Жекової ; худож. А. Рачинська. – Харків : ВД “Школа”, 2017. – 256 с.

 

 

 

Привіт! Я, Почитайка, пропоную вам другу книгу із серії пригод про дівчинку Зосю, відомої дитячої польської письменниці Агнєшки Тишки.

далее »

Зося з вулиці Котячої

Тишка, Агнєшка. Зося з вулиці Котячої [Текст] : [повість : для дітей серед. шк. віку] / А. Тишка ; пер. з пол. Л. Жекової ; худож. А. Рачинська. – Харків : ВД “Школа”, 2017. – 224 с.

 

 

 

Привіт! Я, Почитайка, пропоную вам познайомитися з новою серією пригод про дівчинку Зосю, відомої дитячої польської письменниці Агнєшки Тишки.

далее »

Детектив Кефірчик і перший труп

Стренковська-Заремба, Малгожата. Детектив Кефірчик і перший труп [Текст] : повість : для мол. та серед. шк. віку / М. Стренковська-Заремба ; пер. з пол. Я. Івченко ; іл. А. Данчишин. – Львів : Урбіно, 2019. – 256 с.

 

 

 

Привіт! З вами знову Почитайка! А ми з вами продовжуємо розплутувати таємниці разом з нашим детективом. Це друга книжка із циклу про знаменитого детектива Теодора Кефірчика. далее »

Детектив Кефірчик. У пошуках скелета

Стренковська-Заремба, Малгожата. Детектив Кефірчик. У пошуках скелета [Текст] : повість : для мол. та серед. шк. віку / М. Стренковська-Заремба ; пер. з пол. Я. Івченко ; іл. А. Данчишин. – Львів : Урбіно, 2018. – 224 с.

 

 

 

Юні друзі! Вас вітає Почитайка! Любителям детективного жанру пропоную познайомитися з польською письменницею Малгожатою Стренковською-Зарембою і її Детективом Кефірчиком. Це перша книжка із циклу про знаменитого детектива Теодора Кефірчика.

далее »

Голодомор 1932-1933 рр. на Миколаївщині

Голодомор 1932-1933 рр. на Миколаївщині [Текст] : свідчать архівні документи. Т. 1. Реєстр документів меморіального характеру з фондів Державного архіву, які свідчать про причини, перебіг та наслідки Голодомору 1932-1933 років у Миколаївській області / Держ. архів Миколаївської області ; [ред. кол. : Л. Л. Левченко (відп. ред.) та ін. ; уклад. : С. Чернова та ін.]. – Миколаїв : Іліон, 2008. – 386 с.

Привіт! Почитайка і вся Україна вшановує пам’ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою в XX столітті. Тому, пропоную вам одну із багатьох книг про цю велику трагедію нашого народу… далее »

Зоряний пил

Ґейман, Н. Зоряний пил  : [роман] / Н. Ґейман ; пер. з англ. Д. В. Кушніра. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 240 с.

Привіт, мої любі читайлики! Почитайка пропонує вашій увазі магіну пригоду Ніла Ґеймана. далее »