Архив автора

Яблучний пиріг для Гаррі Поттера

Привіт, юний кулінар!

Чи любиш ти яблуневі пироги? Звісно! Як же їх можна не любити. От сьогодні ми вирішили поділитися з тобою одним цікавим рецептом з книги.

“Через мить з’явився десерт – величезна кількість морозива всіх сортів, які тільки можна собі уявити, яблучні пироги, торти з патокою, шоколадні еклери, пончики з варенням, трюфелі, полуниця, желе, рисовий пудинг … Поки Гаррі набивав рот тортом з патокою, розмова зайшла про рідних.”

Джоанна Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь»

Мабуть, ти вже уявив собі той шикарний стіл у стінах відомої школи чаклунів. Занотовуй рецепт того самого пирога… далее »

Млинці від Пеппі Довгої Панчохи

Привіт, юний кулінар!

Хочемо нагадати тобі уривок з однієї надзвичайно відомої книги:

“Коли млинець підпікся з одного боку, Пеппі підкинула його до стелі, він перевернувся в повітрі й знов упав у сковороду. А як млинець зовсім спікся, Пеппі кинула його через усю кухню просто в тарілку, що стояла на столі.
— Їжте! — гукнула вона. — Швидше їжте, поки млинець гарячий!
Томмі й Анніка взялися до млинця. Він їм дуже смакував.”

Ліндґрен, А. “Пеппі Довгапанчоха”

Друже, уяви, ми дізналися рецепт тих самих млинців, і сьогодні хочемо поділитися ним… далее »

А ти знаєш, що…

22 серпня свій день народження відзначає відома миколаївська поетеса і прозаїк, великий друг дітвори і нашої бібліотеки – Людмила Яківна Чижова.

Колектив бібліотеки і юні читачі щиросердно вітають Людмилу Яківну із днем народження! Щиро зичать Вам міцного здоров’я, невичерпної життєвої наснаги, добра, яскравих подій, незабутніх вражень, безмежної енергії та натхнення у ваших літературних справах. Хай щастя та мир зігрівають вашу оселю.

До зустрічі в нашій бібліотеці.

А ти знаєш, що…

21 серпня виповнилося б 68 років від дня народження видатного українського поета, публіциста, есеїста, перекладача, лауреата Шевченківської премії Дмитра Дмитровича Креміня.

Народився  Дмитро Дмитрович на Закарпатті.  Але становлення як поета, письменника, публіциста, особистості відбулося на нашій, Миколаївській землі. Дмитро Кремінь назавжди залишився з нами в своїх талановитих художніх творах. далее »

Сніданок детектива – 2

Привіт, юний кулінар!

Сподіваємось, що ти пам`ятаєш, як минулого разу ми готували незвичайний сніданок. Сьогодні, як ми і обіцяли буде продовження, адже без цих булочок важко уявити собі справжній сніданок детектива, а готуватимемо ми булочки бріош.

Слово бріош / brioche вперше документально зафіксоване у 1404 році на півночі Франції (у Нормандії), і вважається, походить з традиційних рецептів хлібу норманів. Вже у XVII—XVIII ст.ст. бріош стає дуже популярним хлібо-булочним виробом у Франції, зокрема на північному заході і в центрі, включно з Парижем.

Як ти розумієш, ця смачна булка популярна в усьому світі, навіть англійські детективи, такі як Шерлок Голмс і доктор Ватсон із задоволенням їли цей смаколик. Хочеш спробувати? Записуй рецепт…

далее »

Сніданок детектива

Привіт, юний кулінар!

Пам’ятаєш, як знаменита пара друзів і за сумісництвом колег любили проводити час за ситним і неймовірно смачним сніданком, розмірковуючи на тему життя-буття, після якого однозначно можна було з легкістю відправитися на пошуки злочинця? Так що ж заважає і нам підкріпитися запеченими яйцями з курячою печінкою, бріош, ожиною з вершками і чашкою ароматного чаю, щоб після відправитися у школу, по справах або на прогулянку?

Записуй крутий рецепт сніданку далее »

Книга з автографом автора

Пропонуємо вашій увазі книгу з автографом автора:

Мачула, О. М. Криничний журавель : [вірші : для дітей дошк. та мол. шк. віку] / О. М. Мачула ; худож. С. Туз. – Миколаїв : Іліон, 2020. – 40 с. : іл. – (Чарівна веселка).

“Криничний журавель” – цикл весело-пізнавальних поезій Олександра Мачули, в якому йдеться про подорож малого героя в село до дідуся та бабусі під час літніх канікул. Це друга книга автора для дітей із серії “Чарівна веселка”.

Нашій бібліотеці свою книгу Олександр Мачула підписав так: «Читачам МОДБ ім. В. Лягіна з добром від автора. О. Мачула. 05.05.2020».

 

Суп Кресі від Александра Дюма

Привіт юний кулінар!

24 липня 2021 року виповнюється 219 років відомому французькому письменнику, драматургу, і журналісту Александру Дюма-батьку.

Найвідоміший його роман,  «Три мушкетери» набув неймовірної популярності у багатьох поколінь читачів, а його герої і сьогодні хвилюють нас своїми хоробрими серцями і благородними вчинками. Легендарна четвірка сміливців – палкий гасконець д’Артаньян, гордий і витончений Атос, хитромудрий красень Араміс і простодушний добряк Портос потрапляють у вир незчисленних інтриг при дворі французького короля Людовіка ХІІІ, де на кожному кроці на них чекає небезпека. Та хоч які перешкоди і несподіванки з’являлися на їхньому шляху, вони неодмінно ставали переможцями, бо всюди і завжди залишалися вірними девізу – «Один за всіх і всі за одного».

Саме тому ми вирішили підібрати декілька рецептів, якими ласували герої книг! Сьогодні у нас суп Кресі. далее »

Книга з автографом автора

Пропонуємо вашій увазі книгу з автографом автора:

Крихели, А. В. Чудеса не продаются : [сказка : для мл. шк. возраста] / А. В. Крихели ; ил. И. Крихели. – Николаев : Илион, 2021. – 264 с. : ил. – (Сказки для семейного чтения).

Кажуть, що найважче – чекати і наздоганяти. І це вірно. Але є щось більш складне, з чим доведеться зіткнутися на цей раз Надійці, Гориничу, Кощію і Язі. Как знайти єдиного в місті чарівника, щоб повернутися додому і знову врятувати чарівний ліс? Чому і куди зникає чаклунство? І головне: чи можна купити справжнє диво ?.

Нашій бібліотеці Ангеліна Кріхелі подарувала свою книгу і підписала: «Читателям и библиотекарям крепости чтения – библиотеке им. В. Лягина от автора. А. Крихели».

 

 

Книга з автографом автора

Пропонуємо вашій увазі книгу з автографом автора:

Крихели, А. В. Горыныч спешит на помощь : сказка : [для мл. шк. возраста] / А. В. Крихели ; худож. И. Крихели. – Николаев : Илион, 2020. – 104 с. : ил., портр. – (Сказки для семейного чтения).

Друзі потрапили в біду, і Надія вирушила знову в чарівний ліс на допомогу. Але сама опинилася в пастці. Щоб спасти її, Гориничу доведеться проявити наполегливість і сміливість, а Кощію – дістати з шафи “скелети минулого”. Ось тільки питання: як поставиться до них його улюблена Яга?

Нашій бібліотеці Ангеліна Кріхелі подарувала свою книгу і підписала: «Библиотеке для детей им. В. Лягина с любовью от автора. А. Крихели».