50 років Роману Степановичу Скибі

Роман Степанович Скиба (26 жовтня 1970, Львів) — український поет.

Народився 1970 р. у Львові. Закінчив філологічний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка (1992). За освітою філолог. Член Національної Спілки письменників України (з 1993 р.). Мешкає в Києві.

З’ява друком першої книжки «Мене назвуть листопадом» датована 1992 роком («Укр. письм.», 1992). Її перевидання та друга збірка «Усміх дракона» вийшли одночасно в дрогобицькому видавництві «Відродження» (1993 р.). Ще одна — «Тінь сови» там же у 1994 р. Зібрано-вибране «Хвороба росту», що вмістила три згадані книги й наступну — «Зоря Аркада» — вийшло 1998 р. у видавництві «Смолоскип» (Київ). Збірка «Одіссея — 2000» матеріалізуваласьу львівському видавництві «Сполом» у 2002 та у 2005 рр. Зібране видання «П’ятизнак, або Життя і нежить» явлене 2008 р. далее »

70 років Володимиру Савовичу Лису

26 жовтня свій 70-річний ювілей святкує відомий український письменник та журналіст Володимир Лис (1950), відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися.

Він народився на хуторі поблизу села Згорани на Волині. Володимир Савович закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка.

далее »

25 жовтня – День автомобіліста

В Україні та країнах СНД щорічно відзначається день автомобіліста, присвячений всім водіям машин. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства…» згідно з Указом Президента України «Про День автомобіліста і дорожника» від 13 жовтня 1993 року № 452/93.

День автомобіліста  проводиться в останню неділю жовтня. У 2020 році це 25 жовтня. Вперше свято автомобілістів було встановлено в Радянському Союзі в 1980 році. Після розпаду СРСР його продовжили відзначати в Білорусі, Росії та Україні.

далее »

23 жовтня – Всесвітній день балету

Щорічно у Всесвітній день балету найвідоміші світові театри показують своє життя за лаштунками онлайн.

Побачити, що таке балет за лаштунками, і спостерігати онлайн в режимі живого часу, як займаються і репетирують провідні балетні артисти світу, 23 жовтня 2020 року можна буде в сьомий раз.

Перший в історії Всесвітній день балету LIVE відбувся в 2014 році з ініціативи лондонського Королівського балету. Його підтримали Австралійський балет, Великий театр, Національний балет Канади і балет Сан-Франциско. Протягом цілого дня можна було спостерігати онлайн за репетиційними майданчиками цих знаменитих труп. У наступні роки склад театрів — учасників Всесвітнього дня балету розширювався і змінювався.

далее »

23 жовтня – 100 років від дня народження Джанні Родарі

Легендарний творець казки про Чіполліно, письменник Джанні Родарі, прожив важке, але дивно яскраве і щасливе життя, бо присвятив його улюбленій справі: творчості на радість самим вдячним і щирим читачам – дітям. Його твори «Пригоди Чиполліно», «Джельсоміно в країні брехунів», «Пригоди Блакитної Стріли» – це класика дитячої літератури, що зростила безліч поколінь.

Джанні Родарі народився 23 жовтня 1920 року в маленькому містечку Оменья (Північна Італія). Його батько Джузеппе, булочник по професії, помер, коли Джанні було лише десять років. Джанні і його два брати, Чезаре і Маріо, росли в рідному селі матері – Варесотто. Болісний і слабкий з дитинства хлопчик захоплювався музикою (брав уроки гри на скрипці) і книгами (прочитав Фрідріха Ніцше, Артура Шопенгауера, Володимира Леніна і Льва Троцького).

далее »

85 років від дня народження Бориса Олійника

Борис Ілліч Олійник (22 жовтня 1935, Зачепилівка — 30 квітня 2017, Київ) — український поет, перекладач, дійсний член НАНУ, у 1987—2017 роках голова Українського фонду культури. Герой України (2005). Почесний академік Академії мистецтв України. Член правління Національної спілки краєзнавців України (до 2016 р.)

 Друкуватися почав ще в школі. По закінченні десятилітки вступив на факультет журналістики Київського Національного університету ім. Т. Г. Шевченка, який закінчив у 1958 році.

далее »

Зелена ягода

Вітаю вас, мої дорогі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я познайомлю вас з овочем, який ботанічно є ягодою. Вам він відомий  під назвою – огірок.

Огірками (Cucumis sativus) називають трав’янистий однорічник сімейства Гарбузові, плоди якого мають форму довгого циліндра, пофарбованого в зелений колір – від світло-салатових до темно-зелених відтінків. За ботанічними характеристиками плід огірка є ягодою, всередині якої знаходиться соковита м’якоть і величезна кількість їстівного насіння. Огірки вирощують для вживання в їжу більше шести тисяч років, вперше соковиті зелені плоди дикого огірка стали окультурювати в Індії, згодом огірок перекочував в Азію, Європу і Єгипет, далі переможний хід огірків охопив всю земну кулю, адже тільки в Антарктиді не вирощують огірки.

далее »

Соня і Ася

День словника

16 жовтня відзначається День словника. Дата на честь Ноа Вебстера, людини, який вважається батьком американського словника. 1758 рік.

Словник – довідкове видання, що містить впорядкований перелік мовних одиниць (слів, словосполучень тощо) з короткими їх характеристиками або характеристиками позначених ним понять або з перекладом на іншу мову.

далее »

16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування

Правильне харчування є одним з найбільш значущих аспектів способу життя та здоров’я людини. Мета Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування – залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40% з них пов’язані безпосередньо з фактором харчування людини. далее »