Роберт Макклоски “Приключения Гомера Прайса”

Привет, читатель!

Предлагаю познакомиться с американским писателем Робертом Макклоски.

Роберт Макклоски родился в городе Гамильтон (Огайо), получил художественное образование в Бостоне и Нью-Йорке. В 1940-м году он женился на Маргарет Дюран и у него родилось двое дочерей — Сара и Джейн. В 1941 году Роберт Макклоски написал детскую книгу «Дайте дорогу утятам». Эта была вторая написанная и проиллюстрированная им книга, которая считается самым известным его произведением (удостоена медали Колдекотта).

Макклоски и его семья часто проводили каникулы на берегу моря в штате Мэйн, где происходит действие многих его книг: «Однажды утром в Мэйне» (1953), «Время чудес» (1957). Дочь Сара стала прототипом другой известной книги автора — «Черника для Саши» (1947).

Еще одна из известных книг –  «Приключения Гомера Прайса». Это  юмористические рассказы о приключениях мальчика по имени Гомер Прайс и его родственников, которые тоже носят древнегреческие имена.

В начале 1960-х Макклоски отошёл от литературы и работал только как художник. В 2000 году Библиотека Конгресса признала Роберта Макклоски живой легендой.
А сейчас, давай поближе познакомимся с Гомером Прайсом.

Гомер живёт в вымышленном городе Сентербург, штат Огайо. Он славный мальчуган, который занимается сборкой радиоприёмников, а ещё он постоянно ввязывается в целые серии захватывающих приключений. Гомер подрабатывает случайными заработками, такими как: сгребание листьев, подметание пола в закусочной или ближайшей парикмахерской. Его основная задача — помогать в бизнесе своего отца, чем Гомер и занимается. далее »

Криста Бендова “Жил – был класс”

Привет, читатель!

Сегодня познакомимся с книгой словацкой поэтессы Кристы Бендовой «Жил – был класс».

Книга веселых стихов  рассказывает о школе, о ребячьих проказах и шалостях.

Книгу удачно дополняют выразительные рисунки словацкой художницы Божены Гайдучиковой.

Прочитайте эту книжку, ребята.  Многие из стихов вы наверняка выучите наизусть.

Анна Марія Матуте “Пауліна, світ і зорі”

Привіт, любий читачу!

Сьогодні ми познайомимось з відомою іспанською письменницею Анною Марією Матуте.

Вона народилась 26 липня 1925 року у Барселоні в родині власника фабрики з виробництва парасольок.

Коли у віці восьми років дівчинка була на межі життя і смерті через інфекцію, що уразила нирки, бабуся і дідусь забрали її на одужання в Мансилья-де-ла-Сьєрра – невелике містечко в горах у південно-західній частині Логроньо, одній з провінцій Старої Кастілії. Згодом у творах письменниці місцем дії стане саме ця місцевість.

Коли їй виповнилося десять, почалася громадянська війна, що дуже сильно вплинула на світогляд майбутньої письменниці. Дівчинка побачила не стільки боротьбу між двома сторонами, скільки зростання внутрішньої агресії кожного з жителів.

17 листопада 1952 року Ана Марія Матуте вийшла заміж за Рамона де Гойкоeчéа, також письменника. Незабаром народився син Хуан Пабло, якому письменниця присвятила безліч дитячих оповідань. У 1965 році пара розпалася і за законами того часу їй було заборонено бачитися з сином.

У 2010 році Анна Марія Матуте стала третьою жінкою у світі, яка отримала премію Сервантеса.

Свій перший роман “Маленький театр” Матуте написала у віці 17 років. Її найбільш відомі романи – “Мертві сини”, “Солдати плачуть вночі”, “Пастка”.

Однією з  тем творів Матуте є громадянська війна в Іспанії. Вона також автор книг для дітей. Анна Марія  Матуте – лауреат Національної премії з дитячої літератури і інших престижних іспанських премій.

Померла 25 червня 2014 року.

Повість “Паулина, світ і зорі” – зворушлива поетична повість про дружбу дівчинки Пауліни зі сліпим хлопчиком Ніном. Пауліна опікає хлопчика з бідної селянської родини. Вона навчає його азбуці, побутовим навичкам і, у свою чергу, отримує найважливіший життєвий урок від нього: в стражданнях хлопчика, який не може бути корисним для своєї родини, їй відкривається безвихідні злидні людей, що живуть за межами затишного маєтку.

Школа Добра і Зла. Світ без принців

Школа Добра і Зла. Світ без принців [Текст] : роман : для дітей серед. шк. віку. Кн. 2 / З. Чейнані ; пер. з англ. Т. В. Марунич ; худож. Я. Бруно. – Харків : Ранок, 2018. – 528 с.

Рада вітати вас! Я, Почитайка, пропоную вашій увазі книгу із циклу відомого письменника Зомана Чейнані «Школа Добра і Зла» – «Школа Добра і Зла. Світ без принців». далее »

Читаємо разом

Кольоровий світ

Школа Добра і Зла

Школа Добра і Зла [Текст] : роман : для дітей серед. шк. віку. Кн. 1 / З. Чейнані ; пер. з англ. Т. В. Марунич ; худож. Я. Бруно. – Харків : Ранок, 2018. – 608 с.

Привіт, друзі! Я, Почитайка, пропоную вашій увазі книгу із циклу відомого письменника Зомана Чейнані «Школа Добра і Зла». далее »

Геймпад для керування людиною

Геймпад для керування людиною / Девід Бадділь ; пер. з англ. А. О. Кійко. – Харків : Вид-во “Ранок”, 2018. – 352 с.; іл. – (Серія “Агенція батьків”).

Любі друзі! Я, Почитайка, пропоную вашій увазі пригодницький фентезі від Девіда Бадділя! далее »

«Хлопчик з планети «Ч» та Вогняні Пси»

Хлопчик з планети “Ч” та Вогняні Пси [Текст] : повісті та оповідання : [для мол. та серед. шк. віку] / В. В. Терен ; [передм. М. Б. Славинського] ; худож. К. Лавро. – Київ : Веселка ; Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2012. – 286 с.

Юні друзі! Я, Почитайка, пропоную вашій увазі книгу відомого письменника Віктора Терена – «Хлопчик  з планети «Ч» та Вогняні Пси», яка нагадає про Чорнобильську трагедію. далее »

Рубрика: Хіт-книга  Метки: ,  Ваш отзыв

Книга з автографом автора

Пропонуємо вашій увазі книгу з автографом автора:

Куприевич, Т. В. Карнавал : стихотворения и загадки детям / Т. В. Куприевич ; худож. А. Э. Грабко. – Николаев : ФЛП Швец В. М., 2018. – 32 с. : цв.ил.

«Карнавал» – збірник віршів і загадок для дітей дошкільного віку та учнів молодших класів. Книга має хороший виховний потенціал і допомагає розширити кругозір юних читачів. Вчить дружити, поважати старших, допомагати близьким і піклуватися про них в будь-якому віці. Спонукає любити тварин і природу.

Читачам нашої бібліотеки свою книгу Тетяна Владиславівна підписала так: «Областной библиотеке для детей с самыми добрыми и светлыми пожеланиями от автора. 2019 г. Т. Куприевич»