А ти знаєш, що…

Сьогодні свій день народження відзначає відома миколаївська поетеса і прозаїк Людмила Яківна Чижова.

Люба наша Людмило Яківно!

Чарівна наша пані,
Від душі вітаємо.
В день народження краси
І добра бажаємо.

 

Квітів цілі океани
І слова прекрасні
Хай лунають для вас завжди
І дарують щастя.

Посмішка із вуст нехай
Кожен день не сходить.
Все, що в планах ваших є
Справдиться, виходить.

А ти знаєш, що…

Сьогодні свій день народження відзначає видатний український поет, публіцист, есеїст, перекладач, лауреат Шевченківської премії, голова Миколаївського вiддiлення спілки письменників України Дмитро Дмитрович Кремінь.

Колектив бібліотеки і юні читачі щиросердно вітають Вас, Дмитре Дмитровичу, із днем народження! Зичимо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, окриленого настрою, нових дивовижних, геніальних рядків. Миру, щастя і добра вам і всій вашій родині. Завжди раді бачити Вас у нашій бібліотеці!

Гридін, С Кігтик Ковбаско [Текст] : [повість : для серед. шк. віку] / С. В. Гридін ; [худож. Андрій та Діна Нечаєвські]. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – 152 с. : іл.

«Котя-кицюня, їстоньки хочеш? Киць-киць… Ходи сюди, манюня! Ходи сюди, гарнюня… Киць-киць!» – так і хочеться сказати, дивлячись на такого симпатичного котяру на обкладинці цієї книги. Рудий, вгодований, ще й ім’я відповідне – Кігтик Ковбаско. Просто ням-ням, а не котяра!  А що ж там, під обкладинкою? Пригоди? Чарівництво? Багато чого є під обкладинкою… Хлопчик Олежик Дерихата (Це ж треба, яке прізвище! І прізвиська краще не вигадаєш!) – хлопчик звичайний. Читати любить, фізкультуру – ні. І, звісно, має проблеми зі спортом. Та й з батьками не завжди знаходить спільну мову: «Ну, чому дорослі на всі дитячі проблеми мають тільки два питання: «Не захворів?» або «Погану оцінку отримав?» Невже у нас, дітей, інших придибенцій не може бути?»  – знайома ситуація, чи не так?.. Ця цікава, весела, пригодницька і часом повчальна історія саме  для вас – дітей молодшого шкільного віку. Хоча й дорослі можуть нею розважитись. А дехто навіть замислиться.

Рубрика: Хит-книга  Метки:  Ваш отзыв

Щоденник Ельфа!

   Малетич, Н. Щоденник Ельфа / Наталка Малетич; худож. оформлення Андрій і Діна Нечаєвські. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 175 с.

Привіт усім! Ця книга для всіх любителів казкових історій. Усі її герої  діти – ельфи. Принаймні, такими вони народжуються. А коли починається їхнє школярське життя, тут уже прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки й звичайного порозуміння з колишніми ельфами – батьками. Герої оповідань Наталки Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи втрапляють у халепу.  І навіть, якщо ви не вважаєте себе ельфом – книга все одно про вас і для вас!

Рубрика: Хит-книга  Метки:  Ваш отзыв

Фото-АКЦІЯ “Моє літо з найулюбленішою книжкою”

Андреев Дима, школа № 64, 6-А

А ти знаєш, що…

7 серпня 1897 року, 120 років тому, в Миколаєві відкрився рух кінної залізниці. Перший маршрут був коротким: від каплиці Олександра II, яка знаходилася на перетині вулиць Соборної та Херсонської, до Військового ринку на Слобідці. Кінна дорога була одноколійною зі спеціальними роз’їздами для пропуску зустрічних конок. Колія була вузькою, шириною в 3,3 фути (1,05 метра). Вагони були полегшеного типу з дахом, укріпленим на чавунних стовпчиках. Для захисту пасажирів від дощу і вітру з даху спускалися щільні фіранки. Сидіння в вагонах були поперечні, розраховані на 26 пасажирів: 20 – у вагоні і 6 чоловік на задньому майданчику. До відкриття першої лінії конки було придбано 10 таких вагонів – 6 літніх відкритих і 4 зимових з поздовжніми ременями для сигналів та 38 міцних коней, яких «навчили» водінню конки. Адже швидкість руху повинна була складати від 7 до 12 верст на годину, не більше і не менше, тому коні повинні були йти рівно, риссю, а не галопом.

Мой друг пират

Привет, мальчишки и девчонки! Хотите познакомиться с настоящим пиратом, который хранит в своём сундуке множество морских трофеев? Среди них есть ласт водяного, домик русалки и акулий рог! Этот старый морской волк, бороздивший когда-то водные просторы, ни с кем не хочет дружить. Но как раз на крыше своего дома нелюдимый пират обнаружил маленького мальчика….

Чем закончится эта история? Переворочивайте страницы, любуйтесь прекрасными акварельными илюстрациями и…  ничему не удивляйтесь. Приятного чтения.

110 вулиць!

   Гутовська-Адамчик, М. 110 вулиць: роман / Малгожата Гутовська-Адамчик; пер. з пол. Ярослави Івченко; худож. Зоряна Базилевич. – Львів; Урбіно, 2015. – 280с.

Привіт усім! Я, Почитайка, пропоную вам нову книгу «110 вулиць», яку написала для вас польська письменниця Малгожата Гутовська –Адамчик. Шістнадцятирічний Міхал живе й горя не знає: у них велика гарна квартира в престижному районі Варшави, батько з ранку до вечора на роботі, зате ніколи не відмовить у кишенькових,грошах; однокласники – кльові, оцінки – ну, тут усе трохи гірше, та кого це цікавить, коли треба тренуватися, аби тебе взяли до шкільної збірної з баскетболу? Смакуючи перспективу відпочинку в Португалії та мовного табору в Лондоні, Міхал не підозрює, наскільки крутий поворот готує йому доля. Хочете дізнатися про пригоди Міхала та його друзів? Тоді вперед до читання!

Рубрика: Хит-книга  Метки:  Ваш отзыв

Неперевершений С.

Маленькі панночки і паничі, ви любите мишей? Готовий посперечатися, що дівчата точно, коли побачать малесеньку мишку, то одразу стрибають на табурет і кричать: Ми-и-и-и-и-и-ша! Або просто кидають в неї капцем. Однак я не знаю, хто з них тоді більше скидається на монстра – людина чи миша? І, зрештою, чи ви колись запитували мишу, що вона думає про вас?

Наприклад, мишеня Сільвестр, з книжки Дана Кавелі “Неперевершений Сільвестр” дуже боявся людей. Та коли він власноруч змайстрував собі скрипу і заграв – він  не побоявся потоваришувати з хлопчиком Тимішем. А після того як він заграв  власну симфонію мі-мишор перед його бабусею – він вже нічого і  нікого  не боявся.

А ти знаєш, що…

У цьому році виповнюється 90 років Чорноморському біосферному заповіднику. Заповідник, розташований на території Херсонської та Миколаївської областей, є одним із найбільших заповідників України. Його історія починається з 14 липня 1927 року, коли була прийнята постанова «Про утворення надморських заповідників по берегах Чорного i Азовського морів» з метою «охороняти природу надбережжя Чорного i Азовського морів, зокрема фауну птахів від хижацького знищення їх під час перельоту i гніздування». Чорноморський ландшафтний заповідник – одне з найпопулярніших місць зеленого туризму країни.

Рубрика: Краезнайка  Метки:  Ваш отзыв