«Мистецька спадщина козаків»

Ви думаєте в дитячій бібліотеці тільки книжки можна брати? А от і ні! В нашій бібліотеці напередодні Дня українського козацтва можна було ще й скуштувати справжній козацький куліш та бутерброди з українським салом та солоними огірочками. Так відділ масової роботи та естетичного виховання частував своїх гостей на святі  козацтва. На годину пізнання «Мистецька спадщина козаків» були запрошені учні 10 класу ЗОШ№13. далее »

“Михайлик – джура козацький”

Доброго дня, мій шановний читачу!

Вітаю тебе зі  святом Великого  Покрови та Славетного українського козацтва.

Чи знаєш ти хто такий джура? Мабуть, знаєш, що так називали в Україні в 16—18 століттях зброєносця, учня у козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці. Разом з козаками джури ходили в походи, брали участь у боях.

І сьогодні я познайомлю тебе з історично – пригодницькою повістю Марії Пригари «Михайлик – джура козацький». Це історія про пригоди хлопчика Михайлика, вихованця запорозьких козаків, що був вірним і хоробрим джурою отамана Яцька Бородавки, брав участь у козацьких походах на Туреччину, в боях під Хотином. Про непрості стосунки двох славетних отаманів – Петра Сагайдачного і Яцька Бородавки, які очолювали козацьке військо в боях проти польських і турецьких загарбників.

Тої слави козацької повік не забудем

Запорізька Січ…Мабуть, немає жодної людини на нашій багатостраждальній Україні, яка б не знала про славну Запорізьку Січ, про січове лицарство-козацтво, про героїчні звитяги, про їхні походи та подвиги. Про все це самим народом, кобзарями-бандуристами, лірниками складено пісні й думи, з уст в уста передавалися казки, легенди.

Пропонуємо вам сьогодні пограти в ігри – тим самим ще раз згадати наших українських легенів. Буде весело та пізнавально!

Разберемся вместе, дети, для чего глаза на свете?

Привет, мой юный друг!

Представляю твоему вниманию книгу известного офтальмолога Натальи Орловой «Ребятишкам про глаза».  С ее помощью у тебя появится возможность узнать много интересного о собственных глазах. В стихах писательница расскажет о том, как устроен глаз, как он видит, что бывает, если не беречь зрение, про очки и что делать для того, чтоб зрение всегда было отличным. далее »

До 80-річчя Миколаївської області

Запрошуємо тебе перевірити, наскільки ти знайомий з гербом Миколаївської області та міста Миколаєва за допомогою гри-вікторини «Герольд-вiзитка рiдного краю».

Міжнародний день наслідування піратів

Чи знаєте ви що сьогодні «МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПІРАТІВ»?
Пропонуємо вам підбірку Дуже піратських книжок.

Микола Олійник “Леся”

Доброго дня, мій любий читачу!

Сьогодні ми поглибимо свої знання,  про життєвий шлях Лесі Українки, звернувшись до книги Миколи Олійника «Дочка Прометея». Книга Миколи Олійника “Леся” — не просто зразок пам’ятних віх у біографії Лесі, це — щаблі її духовного становлення.

Леся з подивом, а найчастіше з жахом відкривала для себе довколишній світ, що жив за вовчими законами насильства і здирства, в її свідомість входили такі поняття, як добро і зло, правда і кривда, багатство і злидні, свобода і рабство, революція і подвиг, народ і Батьківщина.

Отож, давайте ще раз з автором книги пройдемо життєвими дорогами однієї з найпрекрасніших дочок людства, щоб простежити її духовне зростання і зрозуміти, чому її названо дочкою Прометея.

Карлик Ніс

Рубрика: Хит-книга  Метки: ,  Ваш отзыв

Чарівна кісточка

Привіт, читачу!

Чи полюбляєш ти казки і різні пригоди? Я вважаю, що саме так! Ось, дивись, це книга відомого письменника Чарлза Діккенса «Чарівна кісточка». В цій казці йдеться мова про дівчинку Алісію – розумну принцесу, яка не користувалася чарівним подарунком, доки вміла впоратися з проблемами самостійно. А дізнатись, який подарунок отримала Алісія від доброї морської феї Грандмаріни, ти зможеш, прочитавши цю казку.