Залізний хлопчик із золотим серцем

                                  Привіт, читачу!

Сьогодні я тебе познайомлю з книгою «Пригоди Цвяшка» відомих італійських дитячих письменників Габріели Парки та Марчело Арджлі.

Хто такий Цвяшко? Чому в ньому таке незвичайне ім’я? Та тому, що й сам він незвичайний.

Цвяшко – механічний хлопчик, такий собі залізний Пінокіо, зроблений собі на втіху бідним винахідником Пілукою.

Не дивина, що п’є не молоко, а мастило, побиває одним щиглем славетного чемпіона Розбийноса і сміливо залазить у пащу левам, які бояться поламати зуби об його залізну голову. Навіть синьйор Чічеті з своїми секретарями не може дати йому ради.

А як у залізного хлопчика з’явилось золоте серце, ти дізнаєшся прочитав цю дивну книжку!

Дракони, вперед!


   Штанко, Катя.
Дракони, вперед! [Текст]  : пригодницько-детективна казкова повість : [для серед. шк. віку] / К. Штанко ; [іл. автора]. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 272 с.

Одна з найулюбленіших українських дитячих графіків Катерина Штанко майже закинула малювання. Справжні поціновувачі її таланту в розпачі — як таке могло статися? Яка цьому причина?. Нелегко повірити, але причина насправді прекрасна: віднедавна Катерина Штанко відчула в собі вулканічні пориви до… письменницької праці. Замість ілюструвати чужі твори, вона вирішила писати свої. І що вже найнеймовірніше — з легкістю написала просто цікавенну казкову повість! Київський школяр, захопившись біологією, випадково вирощує… дракона, який круто змінює його звичне життя… Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі, і дитяча «бондіана», і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки. І якби ж ви знали, як нелегко було вмовити її проілюструвати власну книжку!

Книга з автографом автора

Пропонуємо вашій увазі книгу з автографом автора:

Славна, Ольга. Шлях додому : казка-оповідка для дітей серед. шк. віку / О. Славна ; мал. Н. Соболєвої. – Миколаїв : Видавець Прокопчук Т. Ю., 2012. – 40 с. : іл.

Казка-оповідка про пригоди кошеняти на чужому дворі, де воно зустрічає друзів і хижих ворогів. У книзі змальовується особлива щира дружба кошеняти Мотьки та каченяти Ута. Двічі врятувавши його спочатку від старої щурихи Крисс, а потім від шуліки, біле кошеня поводилося, як справжній герой.

Читачам нашої бібліотеки свою книгу Ольга Славна підписала так: «На добру згадку від автора бібліотеці для дітей ім. В. Лягіна. 30.03.2016 р.»

Неймовірні детективи


  Нестайко, Всеволод Зіновійович . Неймовірні детективи [Текст]  : повісті : [для серед. шк. віку] / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч. – Київ : Країна Мрій, 2014. – 400 с.

Женя Кисіль і Вітасик Дорошенко, звичайні київські школярі, ніколи не думали, не гадали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини з присмаком містики. Проте хіба можна лишатися осторонь, коли поруч коїться неймовірний детектив? І коли допомоги потребують капітани міліції?. Захопливі повісті відомого дитячого письменника Всеволода Нестайка запрошують юного читача приєднатися до карколомних пригод, взяти участь у розслідуванні й опинитися віч-на-віч із загадками, пояснення яких іще не знає сучасна наука.

В джунглях Бірми

На Південному сході Азії розкинулась мальовнича, вкрита пишними ланами та непрохідними джунглями Бірма. Надра її ховають величезні запаси цинку, срібла, нафти, а поля дають щедрі врожаї тютюну, рису, бавовни.

Через Бірму проходять шляхи з Китаю до Індії, до Пакистану. Географічне положення та багатства Бірми завжди розпалювали апетити європейських та американських колонізаторів. Ще в минулому столітті англійці силою зброї поневолили бірманський народ. Вони  винищували природні багатства цієї країни, ганьбили все національне, самобутнє.

Але свободолюбиві бірманці не хотіли коритися. Після тривалої боротьби, більше ніж через століття, вони визволилися від іноземного гніту. В 1948 році народ проголосив свою країну незалежною.

У бірманців багатий і прекрасний фольклор. Чудові народні казки, які протягом тисячоліть передавалися з уст в уста, лише в 1948 році були зібрані і записані англійською мовою ректором рангунського університету Маунг Хтін Аунгом. Відтоді вони стали відомі далеко за межами Бірми.

До цього видання включено фантастичні, гумористичні казки та казки про тварин. В цих мудрих, дотепних творах відбито своєрідний колорит, неповторну красу бірманського фольклору. Тут народний розум та кмітливість змагаються з грубою силою та підступністю і завжди перемагають.

“Приключения в лесу Елки – на – Горке”

Дорогие читатели!

Вы, наверное, не раз читали сказки, в которых лиса, хитрая и ловкая, одурачивает больших и сильных зверей. Даже волки и медведи иногда становятся ее жертвами.

А вот о том, ка мелкие зверушки обманули лису, и не только обманули, но и заставили ее питаться травами и овощами, вы прочитаете в книжке «Приключения в лесу Елки – на – Горке». Написал ее известный  детский писатель Норвегии

Турбьерн Эгнер.

Но, прежде чем прочитать эту сказку, давайте познакомимся с самим Эгнером.

Турбьёрн Эгнер (1912-1990) – известный норвежский писатель и художник, автор радиопостановок, пьес, мюзиклов. Трижды получал музыкальную премию Spellemannprisen (норвежский аналог премии Грэмми), в 1975, 1977 и 1982 годах.

Но самое главное, этот писатель пишет замечательные книги для детей, их читают во многих странах мира, потому что книги  Эгнера переводятся на разные языки.

Еще  Турбьерн Эгнер известен тем, что первый перевёл на норвежский язык повесть сказку знаменитого английского писателя  Александра Алана Милна о плюшевом медвежонке Винни-Пухе.

А еще он придумал городок Кардамон, который так полюбился норвежцам, что они построили его в натуральную величину – с башней, трамваем и почтой.

Как у меня появилась новая лучшая подруга

Привет! Меня зовут Аманда, и я могла бы быть вполне счастливой девочкой, если бы родители дали мне другое имя. Хотя к имени я уже привыкла. Ведь оно со мной почти девять лет. Помимо имени, у меня есть три серьезные проблемы, которые существенно портят мне жизнь. далее »

Детективи з Артеку. Таємниця Кам’яних Могил


   Бачинський, Андрій Михайлович
. Детективи з Артеку. Таємниця Кам’яних Могил [Текст]  : [повість : для серед шк. віку] / А. М. Бачинський. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 272 с.

Пригоди наших добрих знайомих, скрипальки Оленки та її друзів – Антона, Сашка і Сергія, тривають!  На героїв чекають захопливі несподіванки та справжні випробування. Спершу хлопці приїжджають в гості до Оленки – у славне місто Львів, вважаючи, що саме там заховані коштовності Міледі. А незабаром, на літніх канікулах, змушені вирушити до Кам’яних Могил – адже Оленчин тато у небезпеці! Чи зможуть діти знайти скарб, врятувати тата і при цьому зберегти дружбу?

Кітбуль

Детективи в Артеку, або Команда скарбошукачів

  Бачинський, Андрій Михайлович. Детективи в Артеку, або Команда скарбошукачів [Текст]  : [повість : для дітей серед. шк. віку] / А. М. Бачинський. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2014. – 192 с.

Герої повісті – тендітна юна скрипалька Оленка та її друзі Антон, Сашко і Сергій – відпочивають у таборі на березі Чорного моря і випадково дізнаються про таємницю захованих неподалік коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. Уночі друзі таємно вирушають на пошуки скарбу. На шляху до нього їм доведеться здійснити небезпечну подорож у печеру контрабандистів, а також вступити у справжній двобій з викрадачами музейних цінностей. Хто переможе в одвічному двобої зла і добра – підступність і ненависть, чи щирість і дружба?.