Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > Свято рідної мови у дитячій бібліотеці «О, слово рідне, хто без тебе я!»

Свято рідної мови у дитячій бібліотеці «О, слово рідне, хто без тебе я!»

Щорічно 9 листопада у нашій країні відзначається День української писемності  та мови. Це також День вшанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця. Наша мова – невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свій рідний край, родину, народ. Відомий український письменник Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почування».  Рідне слово нас задаровує, гріє, окрилює, надихає. Воно у віршах, піснях, казках і прислів’ях, загадках і народних усмішках. Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.

Відзначаючи цю святкову дату, у дитячій бібліотеці проведено ряд заходів, серед яких особливо цікаво пройшов брейн – ринг  «О, слово рідне, хто без тебе я!».

Цього разу до бібліотеки завітали у святковому національному вбранні та зі святковим настроєм учні 4-а класу ЗОШ №7. Діти з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря, що давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди, що українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника, Івана Котляревського, Ліну Костенко та багато інших.

В ході турніру  діти взяли участь у мовознавчій грі «Рідна мова – Всесвіту основа», де вони розгадували загадки із «Скрині українських оберегів», а у змаганні  «Мовознайко»  діти показали свої знання, продовживши українські народні прислів’я, змагаючись згадавши   українські народні казки.

Діти також переглянули відеоролики «Рідна мова»,  «Мова єднання» та прослухали українські народні пісні.

 А насамкінець діти вшанували рідну мову,  прочитавши  вірші та давши обіцянку старанно вивчати, шанувати та берегти рідну мову.

Ця святкова зустріч показала, що для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Метки:


Оставить отзыв