Вы просматриваете Главная > Актуальна тема > Велике читання! Читають усі!

Велике читання! Читають усі!

Із книгою і словом поріднися,

Хай буде книга – твій насущний хліб.

Тож зачерпни із неї і напийся,

Снаги, що в серці залишає слід.

Тиждень дитячого читання — свято, яке не має аналогів ніде у світі, але вже давно вкоренилося в Україні.

У наш час воно як ніколи набуває особливого змісту: тактовно, ненав’язливо, але цікаво і захоплююче організувати зустріч дитини і книги. Чи пройде між ними іскра любові або зацікавленості — залежить не лише від дорослих (батьків, бібліотекарів, письменників, видавців, педагогів), та  й від самих дітей, а дорослі повинні зробити усе, щоб ця зустріч відбулася.

Вдало пройшов  Тиждень дитячого читання у бібліотеках Доманівської ОТГ. Доманівська дитяча бібліотека – філія Доманівської публічної бібліотеки запросила своїх читачів на низку заходів.

У    Святковий понеділок: «А ми просто зачитались»  для малих читайликів був проведений «Казковий квест». Діти разом з бібліотекарями  грали, співали, танцювали і відгадували загадки. А також переглянули багато відеороликів : «Відкривай світ з книгою та бібліотекою», «А ми просто зачитались», «В світі багато книг», «На гостинах у казок», мультфільм: «Грицеві книги», мульт – кліп: «Візьміть книгу в руки, дітки». До цього святкового дня було оформлено викладку літератури: «Всесвіт дитячої книги».

Ювілейний вівторок: «За столом у ювілярів» був присвячений книгам – ювілярам 2018 року. Всі запрошені познайомилися з «винуватцями» свята за допомогою підбірки літератури: «Оце так ювілей!». Пригадали авторів та дізналися про історію написання книг. Читачі ділилися відгуками про улюблені твори,із задоволенням відповідали на питання вікторини: «Улюблені книги, улюблені герої».

Поетична середа: «Яскраво! Дзвінко! Поетично!». З нагоди Всесвітнього дня поезії шанувальники поетичного слова поринули у світ прекрасної, чарівної поезії. Перепусткою до бібліотеки для читачів слугувало читання улюблених віршів. Хвилинки поезії проходили біля поетичного столика «Поетичне джерельце». Читачі мали змогу взяти книгу зі столика та прочитати будь – який вірш на вибір. Учні надавали перевагу українській поезії. Найкраще знали класику. Лунали вірші патріотичної тематики, про природу, про маму, кохання, а також не обійшлося без гуморесок. День поетичного настрою «Яскраво! Дзвінко! Поетично!» пройшов весело та цікаво.

Інтелектуальний четвер: «Гонка за знаннями». В цей день читачі проявляли ерудицію та кмітливість, мали змогу показати свої знання з рідної мови, вітчизняної та зарубіжної класики, географії, історії, народознавства, під час інтелектуального змагання: «Бібліотечні розумники та розумниці». Присутні взяли активну участь у вікторині: «Всезнайко – книголюб» та грі – пошуку: «Знання та таємниці на книжковій полиці» . Відкритою шпаргалкою для учасників заходу був столик – підказка: «Хочу все знати». Юні читачі показали себе справжніми інтелектуалами, чудовими книголюбами та казкознавцями.

День підсумків та побажань: « Допобачення, Тиждень дитячого читання. Здрастуй, книго, щодня». Цього дня відбулося закриття Всеукраїнського Тижня дитячого читання. Заключним етапом свята стало підведення підсумків і відзначення найкращих читачів та найактивніших учасників. Цей день став Днем взаємних побажань. Бібліотекарі побажали всім присутнім любити книгу, залишатися такими ж розумними, творчими і читаючими. А читачі, в свою чергу, залишили свої побажання бібліотеці під час акції: «Чат на паркані» . Свої побажання діти висвітлили на кольорових папірцях, які прикріпили на бібліотечному парканчику. Підсумки цієї акції приємно вразили бібліотекарів. Вони впевнились, що є небайдужі читачі, які шанують книгу, люблять читати та вболівають за свою бібліотеку.

         

Тиждень дитячого читання закінчився, але не закінчилось спілкування з книгою. Свято книги та читання нікого не залишило байдужим. За цей час діти одержали багато нової та цікавої інформації, розважались і веселились.  Гості свята відкрили завісу раніше невідомого, вшанували ювілярів, повертались до улюблених книг, літературних героїв. Працівники бібліотеки намагалися виховати, у підростаючого покоління, любов до читання, зробити його духовною потребою на все життя.

Метки:


Оставить отзыв