Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > ПАМ’ЯТАЄМО ЗАВЖДИ

ПАМ’ЯТАЄМО ЗАВЖДИ

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні працівники районної бібліотеки підготували виставку – пам’ять «Пам’ятаємо завжди» .

На світанку 22 червня 1941 року  наша країна стрепенулася від   страшної звістки : почалася війна. Війна, яка принесла біль, розлуку, втрати, страждання і смерть. Мільйони загиблих, десятки тисяч сиріт, горе в кожній сім’ї, в кожній українській оселі.

З кожним роком час  віддаляє нас від буревію воєнного лихоліття , все менше залишається людей, які зазнали  ті страшні випробування. Для юного покоління – це історія, про яку вони дізнаються з кіно та книг. Бібліотекар Людмила Ворона познайомила дітей з книгами та звернула увагу на видання «У пам’яті навіки збережу…», в якому зібрані кращі творчі роботи дітей сьогодення про роки війни.  Героями дитячих творів є  як вигадані персонажі, що втілюють узагальнений образ захисника Вітчизни, так і конкретні особи, знайомі дітям особисто чи з розповідей інших. Та все ж найбільше робіт присвячено онуками і правнуками своїм дідусям і бабусям, чия доля була обпалена страшним полум’ям війни. Діти з гордістю розповідають  про героїчне минуле своїх рідних, на прикладі яких формують свою життєву позицію, свій світогляд.  За словами дітей, у їхніх родинних архівах як найцінніший  скарб зберігаються вицвілі від часу фотографії, солдатські листи- трикутники, листівки. Трапляються там і пожовклі клаптики паперу зі страшною звісткою –« похоронки».    Вивчити більш детально  історію цієї війни допоможуть  книги, написані  за матеріалами українського інституту національної пам’яті, спогади учасників війни, написані  по гарячих слідах подій, документальні  оповідання та повісті.  Представлена  на виставці література – це пам’ять людська, гіркий спомин і вшанування післявоєнного покоління про  мільйони  людей, які віддали життя за мир і Перемогу. Пам’ять про тих, хто розгромив фашистів на рідній  землі, приніс   свободу і мир нашому народу.

Пам’ятаємо завжди…

 

Д.І Вініченко, заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

Метки: ,


Оставить отзыв