Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > День читання «Читаємо твори В.Г. Рутківського» в Баштанській ДРБ

День читання «Читаємо твори В.Г. Рутківського» в Баштанській ДРБ

«Письменників в світі таких не буває,

А якщо і буває, то тільки один».

У  рамках обласної літературної акції «День читання «Читаємо твори В.Г. Рутківського» (до 80-річчя від дня народження) в Баштанській РБД проведено:літературну мандрівку «Вічна магія книги», літературну візитку «Яке то неймовірне щастя – бути просто людиною», бібліографічний огляд літератури «Щедрий талант Рутківського», складено рекомендаційний список літератури «Характерник українського степу».

Під час проведення заходів працівники бібліотеки розповіли  учням 6-Б класу ЗОШ №1 про митця, удостоєного кількох літературних відзнак, зокрема премії імені Лесі Українки, премії Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого, премії імені М. Трублаїні, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка – Володимира  Григоровича Рутківського, відомого тим,  що в його творчості поєднуються мудрість дорослої людини  і  «вміння повернутися в дитинство. Навіть, коли воно вже не твоє…»

Володимир Рутківський пише для дітей і тому пише з погляду дитини.  Бібліотекарі наголосили на великому таланті письменника відкривати власний всесвіт як дитина, поступово переходячи від буденного до чудесного, від вигаданого до справжнього, заглиблюючись у минуле й далеке через пізнання довколишнього, близького й осяжного.

І, можливо, найважливіше, чого навчає  письменник, – за будь-яких обставин бути доброю, порядною людиною.   Рутківський невтомно популяризує українську літературу для дітей, уперто борючись за збереження її кращих традицій та високого мистецького рівня.

Дітям було цікаво дізнатись, що книги В.Г.Рутківського «Джури козака Швайки» написано на українському історичному матеріалі, який з художнього погляду відтворено гарно і яскраво і тому юним користувачам було цікаво подивитися і буктрейлер на ці твори, і кадри зі зйомок художнього фільму за мотивами популярної книги. Присутніх зацікавив трейлер фільму за  книгою В.Г.Рутківського «Сторожова застава».

Метки: ,


Оставить отзыв