Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > Сторінки слави і безсмертя

Сторінки слави і безсмертя

Арбузинська районна бібліотека для дітей стала ініціатором проведення скайп-естафети пам’яті  «Навіки пам’ять збережемо» з  нагоди відзначення звільнення Миколаївщини від фашистської навали.DSCN7153-заг

17 березня перша віртуальна зустріч  відбулася  між читачами Арбузинської  районної бібліотеки для дітей та читачами районних бібліотек для дітей   смт.Братського, смт. Веселинове та міста Вознесенська.

Ведуча заходу Середенко А.В.(Арбузинська РДБ) познайомила присутніх в залі та учасників по той бік екрану з героїчними сторінками історії Великої Вітчизняної війни. 32 місяці – з 1 серпня 1941 року по 31 березня 1944 року йшла на території Миколаївщини Велика Вітчизняна війна. 957 днів і ночей наша земля була окупована гітлерівськими військами. Увесь березень 44-го день за днем йшли операції по звільненню міст і районів області. 28 березня був звільнений і сам Миколаїв.

Визволення регіону почалося зі сходу області, тобто з Братського району. Директор Братської районної бібліотеки для дітей Вініченко  Д.І. разом з учнями 8-го класу Братської ЗОШ I-III ступеня, розповіли про події  19 березня 1944 року, коли їх рідну братську землі визволяли від фашистської чуми. Після зустрічі діти направились до пам’ятника старшому лейтенанту  Міргаю Фархутдінову, з вдячністю поклали квіти  герою – визволителю.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Другими естафету прийняли Арбузинці. У заході присвяченому 72-й річниці визволення Арбузинщини від нацистських окупантів взяли участь: Раїса Яківна Аліфіренко, голова районної ради організації ветеранів, вчителі ЗОШ, бібліотекарі.

На фронтах 2-гої Світової війни воювали 967 арбузинців, з них 519 — втратили життя в бою, 452  було надано радянські урядові нагороди.

DSCN7143

Все далі в історію відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни. Але до цього були кровопролитні бої, поранення, втрата друзів і невимовна туга за рідною домівкою. Під час естафети у виконанні Петренко Маші, Ненька Дмитра, Виноградова Максима, Кулінько Марії і Гонтарюка  Ігора ( учнів ЗОШ №1, ЗОШ № 2 та НВК «Пролісок»), Гридіної Л.О. звучали патріотичні пісні та вірші поетів-краян – І.Брашевана, О.Петренка.

Далі скайп – естафету пам’яті було передано місту Вознесенську. Присутнім про воєнне лихоліття на території Вознесенського району в роки окупації та визволення Вознесенщини   розповіла  завідуюча дитячою бібліотекою КЗ «Бібліотечна мережа м.Вознесенська» Радєва Галина Федорівна.

Останніми прийняли естафету веселинівці. В on-line режимі бібліотекар Веселинівської районної бібліотеки для дітей Наталя Володимирівна  Гончаренко  зазначила, що знаменна подія – 27 березня 1944 р. стала результатом героїзму і жертовності  веселинівців в ім’я утвердження миру на рідній землі, в ім’я волі та щасливого майбутнього. Усі ми – вічні боржники перед тими, хто кував Велику Перемогу і звільняв рідну землю від загарбників.DSCN7142

Ця зустріч в дитячих бібліотеках Миколаївшини, безсумнівно, залишила незабутні враження для всіх учасників заходу, адже, доки живе пам’ять про героїв в наших серцях, доти живе і наша країна, яку ми гордо називаємо – Україна!

По закінченню скайп – естафети пам’яті всі учасники заходу районних бібліотек для дітей селищ Братського, Арбузинки, Веселинового та м. Вознесенська взяли участь у флеш-мобі, створивши з  частин  вислову загальний слоган «Шана за подвиг, вдячність за мир! Слава героям !»

Метки: , , , , ,


Оставить отзыв