Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > Велична донька Прометея

Велична донька Прометея

Особистість геніальної української письменниці, всесвітно відомої культурної діячки Лесі Українки хвилює не одне покоління. З’явившись на рубежі двох століть і двох епох, її творчість стала однією з вершин української літератури.

25 лютого, до 145-ї річниці з дня народження Лесі Українки, в читальному залі районноБезымянныйї дитячої бібліотеки для учнів 9-го класу ЗОШ №2 було проведено вечір-вшанування «Велична донька Прометея». Ведуча заходу, Бутенко Ганна Миколаївна наголосила, що Леся Українка прожила хоч і коротке, проте надзвичайно цікаве життя – життя, сповнене любові, добра, сили волі, мужності і краси. Тому недаремно її твори користувалися і користуються надзвичайною популярністю. Вона добре знана не лише у нашій країні, але й за кордоном. До уваги школярів було представлено електронну презентацію «В її імені – барви України». Учні мали змогу пригадати сторінки біографії Лесі Українки, познайомитись з великою родиною Косачів, з творчою спадщиною славної дочки України.

       Чи була Леся щасливою? Була. Бо доля подарувала їй кохання, а не кожен у житті має цей дарунок. І нехай воно тривало недовго, нехай закінчилось трагічно. Але воно живе і донині у палких поезіях та листах Лесі Українки до Сергія Мержинського. Старшокласники з цікавістю переглянули документальний фільм «Гра долі» про кохання Лариси Петрівни Косач та познайомились з інтимною лірикою поетеси.

Безымянный 3

Як підсумок заходу  прозвучав вірш місцевої поетеси Тетяни Акальмаз  «Велична донька Прометея».

Дійсно, Леся Українка підтвердила своїм життям своє призначення – дочки Прометея. Адже вона запалила у серцях людей силу духу, добра, самопожертви в ім’я свого народу, вогонь відданості та патріотизму, віру в краще майбуття. Й іскри того вогню засвітилися в усьому світі.

Безымянный 4 Безымянный 5

Метки:


Оставить отзыв