Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > «Віночок Лесиної поезії» (До 145- річчя від дня народження Лесі Українки)

«Віночок Лесиної поезії» (До 145- річчя від дня народження Лесі Українки)

У поезії  Лесі Українки  кожне нове DSCF5088покоління відкриває для себе духовні скарби її таланту, відданість своїй  рідній Україні. Вона була і зостається взірцем служіння рідному народові:  в ній поєднались така мужність, така геніальність, такий вогонь, розум та талант.

Для маленьких читачів Леся Українка написала чимало віршів і казок. Їхні сюжети, взяті із життя, вчать долати труднощі, що зустрічаються на нашому життєвому шляху, як це робила сама Леся. Твори її такі прості, щирі, співучі, повчальні, завжди цікаві та актуальні і сьогодні.DSCF5094 DSCF5116

І для того, щоб іще раз поринути у неповторну Лесину поезію, дитяча бібліотека комунального закладу «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» 25 лютого запросила учнів 4-го класу ЗОШ №7 із вчителем Малюженко Л.О. на літературну зустріч «Віночок Лесиної поезії».

Для багатьох ця літературна  зустріч була відкриттям нових цікавих фактів про дитячі роки Лесі, її оточення, в якому формувався і зростав її геніальний талант. Діти долучилися до творчості поетеси: своїми дзвінкими голосочками вони проникливо і душевно читали її поетичні рядки, такі щирі, співучі, які прославляють рідний краї, свій народ. Учні ознайомилися з бібліотечною виставкою «Книжечки, що створені з любов’ю» та прослухали пісні на поезії Лесі Українки: «Літо краснеє минуло», «На зеленому горбочку», «Вечірня година». Також діти переглянули лялькову виставу театру книги «Барвінок»  «Біда навчить»  за казкою Лесі Українки.  Вона всіх нас  навчає життєвої мудрості, розважливості та  працьовитості.

А 26 лютого до бібліотеки на поетичну годину «До Лесі наша думка лине» були запрошені учні 7-б класу ЗОШ №7.

На цій зустрічі діти вшанували пам’ять Лесі Українки, глибше осягнувши її життєвий та творчий шлях. З розповіді бібліотекарів вони дізналися про надто важке і коротке життя поетеси, а перегляд відеофільму «Обличчя української історії. Леся Українка» дав школярам більш повну уяву про різнопланову творчу особистість поетеси. Діти з великим натхненням читали вірші Лесі Українки, уважно слухали пісні на слова її текстів. Підсумком заходу стала літературна DSCF5100вікторина. Після закінчення заходу бібліотечні працівники запросили дітей, кожному особисто пройтися життєвим та творчим шляхом Лесі Українки, переглядаючи книжки з виставки «Дзвінка струна Лесиного слова». Портрет Лесі Українки, цитати з її віршів, вислови відомих людей про її талант спонукали дітей до самостійного прочитання творів великої поетеси.

Ця літературна зустріч ще раз нагадала нам про цю мужню українку, яка була взірцем служіння рідному народові, співуче слово якої навчає нас любити свій народ та бути щасливими.

Тож будемо і ми вчитися терпінню, вірі, любові і надії у нашої неповторної Лесі.

Метки:


Оставить отзыв