Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > «Вкраїно рідна, пам’яттю людською ти бережеш героїв імена»

«Вкраїно рідна, пам’яттю людською ти бережеш героїв імена»

Цього року ми відзначаємо 70-у річницю Перемоги над нацизмом у Європі. Всі заходи в бібліотеках району, присвячені Дню пам’яті та примирення та Дню Перемоги,  2015 року проходять в рамках патріотичної інформ-акції  «Рокам ніколи пам’яті не стерти».

Головною метою акції є формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів війни, збереження та усвідомлення знань про історію свого роду, своїх предків.

Розпочалася акція 1 травня, коли стартував районний патріотичний селфі-проект «І пам’ятає світ врятований…», який триватиме до 30 червня. Надіслані фото: з учасником війни, пам’ятного місця або сімейної реліквії війни 1941-1945 років-будуть розміщені на сторінці відкритої групи «ВКонтакте» «Вознесенська центральна районна бібліотека» у фотоальбомі «Нащадки».

    5 травня  у Дмитрівській ЗОШ спеціалістами центральної районної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка та Дмитрівської сільської бібліотеки було презентовано літературно-музичну композицію «Війна 1941-1945 років: пам’ять поколінь».

  Напередодні святкових днів керівників районної влади з 70-річчям Великої Перемоги привітали юні читачі Таборівської, Тімірязєвської, Яструбинівської, Дмитрівської, Трикратської  сільських бібліотек. Від молоді Вознесенщини Яроцька Ірина та Проворна Анастасія завірили керівників влади району, що вони завжди будуть берегти пам’ять про великі події Великої війни, передаючи її від покоління до покоління та вручили їм вітальні листівки.

Жива Книга пам’яті «Подвиг дідів очима юних» стала одним із цікавих заходів, які пройшли в бібліотеці з нагоди 70-річчя Великої Перемоги. 7 травня  в центральній районній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка  юні читачі сільських бібліотек Вознесенщини  розповідали про подвиги та героїчні вчинки своїх прадідів під час війни 1941 – 1945 рр. Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. На заході учні читали спогади фронтовиків, слухали пісні про війну та декламували патріотичну поезію.

8 травня  в районній бібліотеці протягом тематичного дня інформації до 70-річчя Великої Перемоги читачі знайомилися із книжковими виставками: на абонементі для дорослих -«Рокам ніколи пам’яті не стерти»; на абонементі для юнацтва-«Читати значить пам’ятати»; в читальному залі-«Перемога і пам’ять-запорука єднання». На виставках представлені книги військової тематики, світлини та художні твори про Другу світову війну. В Інтернет-центрі було оформлено інформаційний стенд «Юні пам’ять збережуть» та проведена презентація  краєзнавчого ресурсу «Пам’ять в граніті».

      День Перемоги-це не просто свято, а день поваги і честі. Чим далі від нас минуле, тим дорожчі сьогоднішні ветерани-фронтовики. Вони живуть у наших серцях.

  учасники_живоi_бiблiотеки DSC03083 Жива_бiблiотека

Метки: ,


Оставить отзыв