Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > Традиційна зустріч поколінь.

Традиційна зустріч поколінь.

Як тільки вберуться у чарівні білі квіти сади навесні, засвітять дивовижні свічки каштани, а вся земля випромінюватиме радість і щастя, нестримну жагу до життя, в один з таких прекрасних днів – 9 травня приходить до нас велике свято Перемоги. Але цього року воно особливе: 70 років минуло з тих днів, коли відгриміли останні залпи страшної і жорстокої війни.

Напередодні цієї вікопомної дати, 6 травня, в центральній районній бібліотеці відбувся День пам’яті «Вклонімося величним тим рокам». Цього дня до бібліотеки на захід завітали шановані та поважні в нашому місті люди: ветерани війни П. П. Борисов та М. Н. Сипович, голова районної організації ветеранів, почесні гості, учні загальноосвітніх закладів міста разом з вчителями.

 Ведучі заходу – бібліотечні працівники звертались до юних користувачів із закликом: пам’ятати про ту страшну війну, яка принесла горе майже у кожну родину, згадати героїв-визволителів, вклонитися їх подвигу, вшанувати словами подяки тих, хто живий, і тих, хто пішов у небуття, своїм життям показавши приклад великого служіння Вітчизні.

Запрошені  на захід ветерани війни звертались до дітей, розповідали про жахливі роки війни. Петро Пилипович проникливо та трепетно прочитав вірші про війну. Гості були вражені від почутих поезій із уст сивочолого фронтовика. Діти привітали почесних гостей та вручили їм букети  весняних квітів.

Цікавим сюрпризом для юних учасників зустрічі була презентація нового формату творчої співпраці бібліотеки та її користувачів – відео-книг, створених юними баштанчанами у рамках Всеукраїнського родинного конкурсу «Книга пам’яті мого роду», який приурочений до 70-річчя Перемоги і проходив у бібліотеках, які обслуговують дитяче населення району.

 На заході були представлені відеокниги, які підготували юні користувачі Доброкриничанської сільської бібліотеки – Владислава Онищенко та Новопавлівської сільської бібліотеки – Олег Чумаченко. Владислава у своїй електронній  книзі розповіла про свого прадідуся Федорченка І. П., який з честю і мужністю пройшов фронтовими дорогами   війни.  А Олег  розповів про свого прадідуся Неприцького В. П., який також захищав свою землю від ненависного ворога. Роботу свого користувача Володимира Іщенка представила бібліотекар Виноградівської сільської бібліотеки С.В.Задирака. Хлопець у своїй відеокнизі розповів про своїх бабусю та прабабусю, яких було вивезено на примусові роботи до фашистської Німеччини, де вони зазнали голоду й страждань, тяжкої невільницької праці. А юний нащадок солдатів війни, учень 3-А класу Баштанської ЗОШ №2 Максим Гриценко, презентуючи свою роботу, розповів про обох своїх прадідусів-фронтовиків Гриценка Т. І. та Луценка Г.Н. Він з гордістю показав присутнім фотографії та документи з сімейного архіву.

Юні користувачі уважно слухали проникливі пісні про війну у виконанні народного гурту «Зоряний шлях».

Героїзм, мужність, відвага… Ці людські якості не губляться в минулому, не зникають безслідно. Вони залишаються в нашій пам’яті, в наших серцях, бо вони потрібні нам і нашим нащадкам.  І сьогодні, і завтра, і завжди…

   20150506_100314 DSC01463 DSC01496

   DSC01519 DSCN0632 DSCN0640

Метки: ,


Оставить отзыв