Кращий читач літа – 2018

На протязі усього літа працівники Березнегуватської районної бібліотеки для дітей проводили відбір кращих  читачів  дитячої книги. Щоб стати переможцем, юні книголюби повинні були узяти участь у конкурсі «Найкращий читач літа 2018» (по кількості записаних книг у читацькому формулярі),  бути активними  на заходах, конкурсах і акціях, що проводить  бібліотека та  проявити оригінальність у виборі літератури.

Дітям завжди подобався азарт змагання, тому охочих виявилось чимало.

За умовами конкурсу і висновками журі було  відібрано 10 переможців,  серед яких  Ушакова Анна (8А ЗОШ І-ІІІ ст.), Рогожа Анна, (6кл. ЗОШ№2), Біднина Ірина (6кл. ЗОШ№2), Біднина Катя (4кл. ЗОШ №2), Ручка Роман (3А ЗОШ І-ІІІст.), Дмітрієва Влада (3А ЗОШ І-ІІІст.), Сікорський Діма (6А ЗОШ І-ІІІст.), Сікорська Віка (3Б  ЗОШ І-ІІІст.), Ярченко Богдан (4А ЗОШ І-ІІІст.), Онищенко Максим (4А  ЗОШ І-ІІІст.),  яким вручено солодкі призи від спонсора цього заходу – Доценко Вікторії Валеріївни.

На ФОТО :  Переможці конкурсу.

Метки:

Підсумки проведення відбору конкурсних робіт на обласний конкурс читаючих сімей «Сімейні історії»

Отримавши матеріали, та ознайомившись з порядком та умовами проведення обласного конкурсу читаючих сімей, дитяча бібліотека оперативно долучилась до проведення конкурсу. Була проведена широка рекламна компанія, проводились бесіди з користувачами дітьми, членами сімей, а також на заході присвяченому дню української родини, який зібрав дітей, батьків, відвідувачів бібліотеки, читаючі сім’ї по залученню до участі в конкурсі.

В бібліотеці діє така форма обслуговування читаючих сімей, як сімейний формуляр.

Взяти участь у конкурсі виявило бажання декілька  сімей. Діти дружно взялись до справи: читали книжки, малювали, фантазували, їм допомагали батьки. За результатами відбору конкурсних робіт переможцем став учень   3-Б класу ЗОШ №10 Гульченко Михайло у номінації «Твори, видумуй, пробуй». Він написав міні-твір «Нові пригоди барона Мюнхгаузена» за книгою Е. Распе «Пригоди барона Мюнхгаузена».

Гульченко Михайло є читачем дитячої бібліотеки з чотирьох років. До бібліотеки його привела матуся Вікторія Валеріївна, яка багато читає і прищепила любов до книги, читання сину Михайлику. Для сім’ї Гульченко був оформлений сімейний формуляр. Вони є частими відвідувачами бібліотеки, а також беруть активну участь у заходах, які проводить дитяча бібліотека. Дитина цікавиться літературою з різних галузей знань. Особливо він  полюбляє новинки сучасної української літератури, твори сучасних українських письменників. Він має нахил до малювання та багату уяву (фантазію). Це стало в нагоді при написанні міні-твору «Нові пригоди барона Мюнхгаузена». Михайлик сам зробив малюнки до свого твору.

Метки:

В Читачі посвята – для дітей всіх свято!

Бібліотека – це той храм,

де завжди народжується

і зберігається духовність.

Пам’ятаймо, що у давнину

бібліотеку називали «дім життя»,

«притулок мудрості», «аптека для душі».

(В. Сухомлинський)

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, що відзначається вже 20 років 30 вересня, приємним сюрпризом для друзів дитячої бібліотеки стало свято «В Читачі посвята – для дітей всіх свято!», яке підготували для них працівники дитячої бібліотеки КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська». До дитячої бібліотеки завітали ветерани бібліотечної справи, Ландіна Світлана Григорівна, Чумаченко Наталія  Олександрівна, Чебан Ірина Євгеніївна, які багато років віддали служінню ЇЇ Величності – Книзі.  Чудові вітання для всіх присутніх прозвучали у віршах та пісні від наймолодших друзів бібліотеки – вихованців Комунального закладу дошкільної освіти комбінованого типу №4 “Золотий ключик”. Учні 2-А класу ЗОШ № 7 теж не стояли осторонь, і привітали бібліотекарів чудовими віршами про книгу та храм душі – Бібліотеку.

   Бібліотекарі зробили невеликий екскурс в розвиток бібліотечної справи та повідомили присутніх, що перша в Україні бібліотека була заснована великим київським князем Ярославом Мудрим у 1037 році в Київському Софійському соборі. У ній зберігалося понад 850 томів різних рукописних творів.

 Одна з найбільших бібліотек світу — Національна бібліотека конгресу США. Заснована вона у 1800 році. Її книжковий фонд — 40 млн. книг.

   А  найбільша бібліотека в Україні — Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. Її фонди становлять близько 15 мільйонів примірників. Україна має кілька десятків тисяч дитячих та шкільних бібліотек.

В нашому місті налічується 5 бібліотек. Їх двері завжди гостинно відкриті для читачів. Дитяча бібліотека одна з них. До послуг користувачів просторі, світлі читальні зали, різноманіття сучасних книг, журнальні новинки на будь – який смак, Інтернет – центр, зона Wi – Fi, вільний доступ до мережі Інтернет.

   Упродовж свята всіх присутніх вітали Королева Книга, Осінь, Мері Поппінс зі своїми настановами та чудовими загадками з-під парасольки, та лялькові герої улюблених дитячих книжок.

  На святі були нагороджені активні користувачі бібліотеки, які впродовж року приймали участь та стали переможцями І – х турів, що пройшли на базі дитячої бібліотеки: Листопад Діана, учениця 3-А класу  гімназії, переможець І туру Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання», Гульченко Михайло, учень ЗОШ № 10, 3-Б класу, переможець І туру обласного конкурсу читаючих сімей «Сімейні історії»,Алдошина Діана,учениця 4-Б класу, ЗОШ № 7, переможець І туру Всеукраїнського конкурсу – виставки дитячх малюнків «Сторінками книг Чингіза Айтматова».

    А в кінці свята учні 2-А класу ЗОШ №7 були урочисто посвячені у «ЧИТАЧІ дитячої бібліотеки» та склали обіцянку читачів: частіше відвідувати бібліотеку, та ніколи не забувати про найкращих друзів у житті – книги та ставитися до них бережливо та охайно. На згадку діти отримали «Пам’ятки Читача» та закладки для своїх улюблених книжок.

 

 

Метки:

Березанський районний тур обласного конкурсу читаючих сімей «Сімейні історії»

На обласний конкурс читаючих сімей «Сімейні історії» Березанської РДБ було подано 8 робіт з 6 бібліотек-філій (Анатолівської, Василівської, Данилівської, Матіясівської, Малахівської, Краснянської бібліотек-філій) та 2 роботи користувачів районної бібліотеки для дітей. Всі роботи відповідали вимогам конкурсу.

25 вересня на базі районної бібліотеки для дітей було проведено районний тур. За результатами в номінації «Твори, видумуй, пробуй» роботи Ковалишиної Софії «Пожежник» та «Чарівний сон» (Березанської РДБ), Чередниченко Ніни «Віршик для братика» (Анатолівської б/ф)  отримали найвищий бал, а саме 10 балів. Нажаль, в номінації «Далі буде…» робіт не було представлено. […]

Метки:

Посвята в читачі «Я тепер – читач»

Щороку, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, працівники Первомайської  дитячої бібліотеки влаштовують для учнів молодших класів та вихованців дошкільних закладів різноманітні цікаві, пізнавальні та розважальні заходи. Ось і цього разу,25 вересня, до читальної зали 1-9 класів вперше завітали учні 2-А класу ЗОШ І ст.№11  разом з класоводом Світланою Андріївною Литвинюк, щоб взяти участь в урочистій «Посвяті в читачі». Майбутніх користувачів книжкових скарбів гостинно зустрічали бібліотекарі  дитячої книгозбірні. Основна мета заходу – ознайомити  дітей з бібліотекою, залучити учнів до читання, виховувати бережливе ставлення до книги, формувати читацькі інтереси молодших школярів. На початку зустрічі маленькі дослідники із зацікавленістю роздивлялися книжкові володіння, знайомилися з правилами користувача бібліотеки. […]

Метки:

Всі ми книги любимо, всі ми їх читаємо

Близько сотні юних читачів, їх вчителів, батьків відвідали районну бібліотеку для дітей в День відкритих дверей напередодні Всеукраїнського дня бібліотек.

Учасники бібліоекскурсії «Один день з життя бібліотеки» юні читайлики 3-В класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. раділи та дивувались новим книжкам  в оновлених інформаційних зонах абонементу бібліотеки «Казково! Цікаво! Пізнавально!» та «Книги, які читає весь світ», з якими їх знайомила бібліотекар Оксана Кузьміна, дружно розгадували загадки, складали пазли з відомих літературних героїв.

 Бібліотечна вікторина «Я – читаю! Я – знаю!» зацікавила читачів 8-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. –  членів читацького об’єднання «Ерудит» та 3(7) кл. Єланецької гуманітарної гімназії, яку запропонувала дітям бібліотекар Олена Мартинюк.  Дух цікавості, змагання, творчості не полишав дітей. Гамірно, весело було цього дня у читальній залі бібліотеки. […]

Метки:

Бібліотек@: все тут, всі тут!

        Наприкінці вересня осінь дарує нам золото листопаду, різнобарв’я жоржин і своє неповторне свято – Всеукраїнський день бібліотек, яке відзначається в Україні 30 вересня уже двадцять років. Напередодні, 27 вересня, в Баштанській центральній районній бібліотеці було проведено День відкритих дверей під актуальним гаслом сьогодення «Бібліотек@: все тут, всі тут!»

         Програма дня, як завжди, була насиченою і цікавою, адже працівники бібліотеки запропонували своїм користувачам різноманітні за форматом і змістом заходи. А розпочалося свято із флеш-мобу під назвою «Бібліотека для тебе, бібліотека для всіх». Бібліотечні працівники вітали перехожих, розповідали про своє свято і дарували на згадку календарики з бібліотечною символікою, закладки і кольорові кульки.

В цей день до бібліотечної оселі завітали поважні гості,партнери та друзі бібліотеки.

      У святково прикрашеному фойє була презентована гостям книжкова виставка «Вічна магія книги», на якій були представленні друковані твори сучасної української літератури, бібліотечні книги-раритети та найдорогоцінніші видання із дарчими написами авторів.

       Родзинкою свята став аукціон творчих ідей «Місце  бібліотеки в сучасному цифровому середовищі», на якому працівники сільських бібліотек-філій ЦБС розповіли гостям свята про нові бібліотечні послуги та нові формати заходів, які вони мають можливість запропонувати своїм користувачам, використовуючи новітні інформаційні технології. Їхні розповіді доповнювались переглядом презентацій та відеороликів, які демонструвались на ноутбуках. […]

Метки:

Творчість О.Сизоненка – історія степового українства

20 вересня в Баштанській дитячій районній бібліотеці відбулись літературні гостини «Творчість О.Сизоненка – історія степового українства», присвячені вшануванню пам’яті славетного сина Баштанської землі, видатного українського письменника і публіциста О.О Сизоненка. На захід завітали учні 9- А класу ОЗЗСО №2.

З цікавістю слухали діти розповідь бібліотекаря про життєвий і творчий шлях письменника.

О. Сизоненко – неперевершений майстер художнього слова. Для його творів   притаманні здатність глибоко проникати  в духовний світ, у психіку героїв, малювати яскраві, життєво правдиві картини, перейняті авторськими переживаннями.

Ми, баштанці, пишаємося тим, що більшість своїх творів О.Сизоненко присвятив колисці власного дитинства- степу, людям степу, які засівають ниву збіжжям, а душі людські – добром і злагодою.

В його книгах звучать мелодії степового безмежжя рідної Баштанщини і Новоолександрівки, і героїзм фронтовиків, і самовіддана праця корабелів та хліборобів. […]

Метки:

Дитинство – країна мрій

Така назва чергової сторінки святкового тижня до Дня Єланця та літературно-ігрової мандрівки, підготовленої працівниками районних бібліотек до 215-ї річниці з дня заснування рідного селища.

Бібліомайданчик, де розмістилися: книжкова виставка-експозиція «Веселка книжкових сторінок» та виставка фото-акції «Щасливе дитинство у рідному Єланці», привітно зустрічав юних єланчан і дорослих. Розмаїття кольорових кульок, стрічок та прапорців милували око, запрошуючи до огляду нової сучасної дитячої літератури, до ігор, вікторин, розмальовок.

Наш бібліотечний проект Open-Air «Каштановий кінозал», який уже четвертий рік поспіль втілюють бібліотеки – це добра справа для єланецької громади. І. як свідчення цього, світлини заходів «Каштанового кінозалу – 2018» з щасливими,  усміхненими, задоволеними обличчями дітей. Їх з цікавістю розглядали відвідувачі, знаходячи там своїх однокласників, друзів, знайомих, сусідів.

 Флешмоб «Єланець – найкраще місце на Землі» став для юних читачів і дорослих можливістю висловити свою любов до рідного селища. З різних кінців площі чути було, як вони декламували рідні їхньому серцю слова.

Ювілейний день народження Єланця – це свято, яке житиме в душах і серцях юного покоління єланчан, від яких залежить його майбутнє.

Метки:

Рідне місто пізнаю

212-ій річниці заснування рідного міста Баштанки був присвячений історико – краєзнавчий екскурс «Рідне місто пізнаю», проведений в районній бібліотеці. На цей захід завітали учні 5-А класу ОЗЗСО №2.

Працівники бібліотеки ознайомили юних користувачів з героїчним минулим і славним сьогоденням Баштанщини, з людьми, які самовідданою працею та своїми талантами творять сонячну думу про рідний край.

Сучасна Баштанка – місто небайдужих і творчих людей, яке з кожним роком оновлюється, упорядковується. Із зацікавленням  переглянули учні фотографії Баштанки 60-80-х років ХХ століття і нашого сьогодення. Всі присутні відзначили, як стрімко змінюється наше місто, наскільки гарнішим воно стало за останні роки.

Наприкінці заходу діти мали змогу перевірити отриману впродовж заходу нову інформацію, взявши участь у краєзнавчій вікторині. Юні користувачі продемонстрували добрі знання з історії рідного краю і сучасності.

До цього свята в читальній залі дитячої бібліотеки була відкрита книжкова виставка «Баштанка – місто сонця і тепла», на якій представлені змістовні і корисні видання, книги і буклети. В них юні користувачі можуть знайти інформацію про видатних земляків, уродженців Баштанського району, завдяки яким наша рідна Баштанщина стала відомою за межами Миколаївської області.

Метки: