Довкілля з користю

Щороку, починаючи з 1998 року, в Україні  відзначається День довкілля, День навколишнього середовища. Святкування Дня довкілля тісно переплітається з святкуванням Дня Землі, який припадає на 22 квітня.

Тож з нагоди цих свят, працівниками Публічної бібліотеки Казанківської селищної ради, для учнів 4-б класу ЗЗСО №1 організовано та проведено пізнавально-виховний захід «Екологічний бумеранг: «Довкілля з користю».

Бібліотекарі  говорили  з дітьми про те довкілля, той дім природи, у якому живуть люди, тварини і рослини, про те, що до природи треба ставитись дуже обережно і дбайливо, адже недбале відношення завжди дає про себе знати, обертається великою загрозою всім живим істотам, які заселяють нашу планету, і, в першу чергу,  людям. А саме на нас лежить відповідальність за збереження природи Землі.

Призначення рослин – дарувати всім радість. А ще одне призначення рослин – дарувати здоров’я людині, бо всі вони мають цілющі властивості. Учні дізнались багато корисної інформації про «Зелену аптеку», які  лікарські рослини ростуть у нашій місцевості, як їх збирати та використовувати при потребі. Матінка – Природа радо ділиться з нами своїми багатствами, але не слід зловживати її щедрістю.

В процесі заходу демонструвались повчальні дитячі мультфільми про охорону навколишнього середовища «Хлопчик та Земля» і «Шокуюче відео про справи людини».

Обговорюючи з дітьми серйозні екологічні проблеми нашого краю, нам дуже хотілося, щоб сьогоднішня бесіда не залишила нікого байдужим. Екологія – це наше здоров’я і довголіття, це наше щасливе майбутнє.

Метки:

Таємниці Всесвіту

12 квітня людство відзначало Всесвітній день авіації і космонавтики. Ця знаменна дата з’явилася на честь першого польоту людини в космос, який здійснив у 1961 році на космічному кораблі «Восток» Юрій Олексійович Гагарін.

Саме в Міжнародний день польоту людини в космос до Очаківської міської бібліотеки завітали шестикласники Очаківської ЗОШ № 2 на пізнавальну гру-мандрівку «Таємниці Всесвіту».

Ми живемо в час, коли ніхто не дивується словам астронавт, міжнародна космічна станція, супутник, місяцехід та ін. Телебачення, мобільний зв’язок, Інтернет стали невід’ємною частиною нашого життя і важко уявити, що цього колись не було. Діти з розповіді Солдатенко Олени та переглянутої презентації дізналися, як починалася космічна ера людства, хто стояв біля її витоків, про внесок нашої держави у вивчення та освоєння космосу. Бібліотекар звернула увагу школярів на тематичний перегляд книг «Людина і Всесвіт», де була представлена цікава література про загадки, таємниці і освоєння космосу.

Дітям сподобалася гра «Назви планету». Юні ерудити продемонстрували свої знання з астрономії. З відеоролика «Цікаві факти про планети сонячної системи» учні дізналися про особливості кожної планети Сонячної системи. Активну участь діти прийняли у грі «Знайди контакт з інопланетянином», яка показала, що навіть якщо ми і не знаємо мови позаземних розумних істот, то дружній контакт все ж таки можна встановити.

Учні закріпили свої знання з астрономії за допомогою кросворду, на запитання якого відповіли без жодної помилки.

Тема космосу, його вивчення цікавить наших читачів, тому міська бібліотека щороку проводить змістовні заходи  поповнює книжковий фонд новою науково-популярною літ

Метки:

Якщо на землі є пекло…

Багато років поспіль, вже традиційно 11 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цього дня в Баштанській дитячій районній бібліотеці проведено історичний хроноскоп «Якщо на землі є пекло…».

На заході були присутні учні 8-Б класу ОЗЗСО № 2 з класним керівником Саєнко Н.С. Молоде покоління повинне знати правду, якою б гіркою вона не була, а в’язні таборів смерті – невіддільна частина історії Другої світової війни.

Бібліотечні працівники за допомогою мультимедійної презентації розповіли дітям про мережу концтаборів на окупованих фашистами територіях, і в Україні зокрема. Під час заходу була анонсована книжкова виставка «По той бік життя», на якій були представлені художні та документальні видання, що правдиво розповідають про в’язнів фашистських концтаборів та «остарбайтерів» – людей, вивезених на примусові роботи до Німеччини. Та найбільше враження на присутніх справила демонстрація відеокниги, яка, свого часу, була представлена на сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду» та відзначена грамотою переможця. Вражаюча драматизмом історія родини, однієї з тисяч невинно постраждалих під час війни, не залишила байдужими присутніх.

Віримо, що наші юні користувачі зрозуміли: головне – це мир, неможливість повторення того, що пережило людство в роки війни, а наша пам’ять – це святий обов’язок перед прийдешніми поколіннями.

Метки:

Тиждень дитячого читання «У книжковий океан»

Під час Тижня дитячого читання, який  традиційно проходить в останні березневі дні, бібліотекарі Березнегуватської РДБ  запросили усіх бажаючих відвідати свої  заходи. Кожного дня на юних відвідувачів  чекали  розваги, ігри, вікторини, улюблені мультики. В перший день відкриття Тижня  учні ЗОШ І-ІІІ ступенів побували на літературному святі «Ювіляри на книжковій полиці», де познайомились з

письменниками та книгами-ювілярами  року.  день Казки відбулося посвячення першокласників у читачі. Вони з великим захопленням взяли участь у театралізованій виставі, казковій вікторині, голосних читаннях казок. В День творчості «Творче натхнення» школярі позмагались у виготовленні книжкових заклади нок.

          А ще   бібліотекарі пропонували  своїм  читачам  зробити у бібліотеці селфі  зі своїми  улюбленими книжками та розмістити   їх на своїх сторінках у соціальних мережах.

Метки:

2019 рік оголошено Роком Китаю в Україні

Інтерактивна подорож – знайомство до Китаю – це дотик до однієї з  найдавніших світових цивілізацій, знайомство з дивовижною природою і унікальними традиціями. Таку віртуальну подорож  здійснили учні – шестикласники гімназії разом з вчителем Т.Я.Бондаренко завдяки електронному ресурсу «Усе найцікавіше про Китай» , створеного Миколаївською обласною бібліотекою ім. В.О. Лягіна.  Відуча заходу  зазначила, що Китай  – різноманітна країна, яка подарувала світу чимало винаходів, якими ми всі користуємося і сьогодні. З великим задоволенням діти переглянули відео про визначні історичні та  археологічні пам’ятки: найбільший палацовий комплекс «заборонене місто» в Пекіні,  Теракотову армію, яка увійшла в перелік всесвітнього надбання ЮНЕСКО,  Велику китайську стіну  довжиною більше 21 тисячі кілометрів,  історію виникнення найбільш відомих у світі  бойових мистецтв: ушу і кунг-фу,   особливості китайської кухні та чайної церемонії.  Особливі емоції  викликав ролик про Велику панду , яка є своєрідним символом Китаю та Всесвітнього фонду дикої природи.  Неабияку цікавість діти виявили до виставки – інсталяції «Цікаві факти про Піднебесну імперію», на якій поряд з друкованою продукцією представлено елементи побутової кухні та національного одягу.

  Подорож виявилася дуже цікавою і пізнавальною для дітей, адже дала можливість познайомитися з однією з найпотужніших  прадавніх цивілізацій  на Землі.

Метки:

Ювілейний зорепад творів Всеволода Нестайка

На Міжрегіональному Ярмарку бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив – 2018», який відбувся на Полтавщині, була придбана ідея під назвою «Читацька круговерть» для реалізації в бібліотеках Миколаївської області.

         Використавши таку нову форму роботи, як виставка- іграшка, , працівники Єланецької районної бібліотеки для дітей назвали її «Ювілейний зорепад творів Всеволода Нестайка» та присвятили творам-ювілярам видатного дитячого письменника і запросили до участі в ній юних читачів   6-А і 6-Б кл. ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» ( вчитель української літератури Світлана Вікторівна Сулім).

         Читацька «круговерть» навколо творів-ювілярів була незвичною. Ювілярами в цьому році є повісті: «В Країні Сонячних Зайчиків» (60 років), «Пригоди Робінзона Кукурузо» ( 55 років), «Пригоди Журавлика» (40 років), «Чудеса в Гарбузянах» (35 років), а трилогії «Тореадори з Васюківки» виповнюється 30 років, як вона внесена до Особливого Почесного списку Г.Х.Андерсена, як один з найвидатніших творів сучасної літератури для дітей.

          Бібліотекар в літературній розповіді представила письменника та зробила невелику цікаву презентацію самої виставки.

 Голосне читання уривку повісті-казки «В Країні Сонячних Зайчиків», у майстерному виконанні Світлани Вікторівни Сулім, поєдналися з душевним і трепетним декламуванням напам’ять фрагментів казки «Пригоди Журавлика» у виконанні юних читачів – Надії Рудської та Юліі Приходько.

Чудову інсценізацію за твором Всеволода Зіновійовича «Тореадори з Васюківки» показали Сергій Гайна та Денис Хвойна. Сміх та дружні оплески супроводжували виступ дітей.

У виконанні творчих завдань, які були пов’язані з тематикою прочитаного, були задіяні всі шестикласники. Вони з задоволенням розмальовували закладинки з «сонячними зайчиками», створювали журавликів. З допомогою математичних розрахунків перевіряли правильність номера лотерейного білета, за яким мав бути виграний автомобіль «Запорожець» (за повістю «Чудеса в Гарбузянах»).

Кожен учасник «круговерті» продемонстрував знання творів та проявив свої творчі здібності.

Співпраця дитячої бібліотеки з вчителем С.В.Сулім  допомогла організувати змістовне та корисне дозвілля юних читачів, продемонструвавши, що будь-яка цікава книжка може бути підказкою для втілення нових ігор, творчих завдань за прикладами книжкових пе

Метки:

Про здоров` я треба дбати, вітаміни споживати

7 квітня у всьому світі, і в нашому місті широко відзначається Всесвітній день здоров’я. Одним з напрямків роботи   дитячої  бібліотеки є активна популяризація літератури про здоровий спосіб життя, профілактику шкідливих звичок.

Напередодні  цієї події 6 квітня  в дитячій бібліотеці КЗ «Бібліотечка мережа» м. Вознесенська  весело, цікаво і корисно  пройшли вітамінні посиденьки: «Про здоров’я треба дбати, вітаміни споживати». Бібліотекарі  розповіли присутнім на заході користувачам про користь і необхідність вживання  вітамінів, таких необхідних для нормального росту та розвитку дітей. З цікавістю діти слухали, запам’ятовували та й самі доповнювали прислів’я та приказки нашого народу про здоров’я, здоровий спосіб життя, активно  відгадували загадки конкурсу «Вітаміни  різні споживай, здоров’я  добре й гарне май».

Весело й завзято пройшла гра – «Впізнай вітаміни  на дотик» та «Впізнай вітаміни на смак», в ході якої діти розпізнавали на дотик та смак  овочі та фрукти. Родзинкою заходу стала  валеологічна  гра – плутанина «Смайлик – повчайлик», де діти  ознайомилися та вивчили  корисні  для здоров’я поради. Увагу присутніх на заході дітей  привернула книжкова виставка «На обрії – здоров’я»; представлена на ній література ознайомила дітей  з чинниками здоров’я, здорового способу життя: це і правила особистої гігієни, фізкультура та спорт, виконання правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки та правил безпечної поведінці у побуті.

В кінці заходу діти переглянули мультфільм «Уроки тітоньки Сови: «Правила дорожнього руху» та в ході дискусії обговорили ті чинники, що також сприяють здоров’ю членів їх сімей, зробили висновки, що здоров’я значною мірою залежить від нас самих.

 

Метки:

Літературна акція «День читання. Читаємо твори Ю. П. Чеповецького»

2 квітня в день проведення  обласної літературної акції на гостини до  Первомайської міської дитячої бібліотеці-філії №2 завітали читацькі родини та постійні користувачі книгозбірні, щоб долучитися до Дня сімейного читання «Читаємо твори Юхима Чеповецького». Основна мета заходу-залучення до спільного читання батьків та дітей, популяризація творчості видатного дитячого письменника, підвищення інтересу молодших школярів до читання кращих творів української дитячої літератури. В читальній залі була організована яскрава книжкова викладка з кращих творів письменника «У світі пригод Юхима Чеповецького». Під час заходу бібліотекар Мінін О. Ю. ознайомив присутніх з біографією та творчим надбанням  Юхима Чеповецького, та провів розважальні вправи (цікаві загадки, фокуси, задачі на кмітливість) які розміщені в книжці «Веселі пригоди Мицика і Кицика». А потім учасники зустрічі із задоволенням читали уривки з відомих творів автора.  Спільне читання дуже сподобалось  і дітям і дорослим. Активну участь у дійстві брали третьокласниця Даша Савва та її мати пані Юлія, учень 4-го класу Сашко Шпильовий та постійна читачка Іринка Кривопіщенко з бабусею Марією Автономівною. На завершення зустрічі бібліотекари пригощали  гостей смаколиками  та запрошували до традиційного бібліотечного чаювання. Захід пройшов в теплій, дружній та веселій атмосфері і ,безумовно, сприяв популяризації творчості видатного українського дитячого письменника.

 

Метки: ,

«Веселі святкування в країні Читання»

Щороку – 2 квітня, в день народження великого казкаря Г.К. Андерсена, весь     світ відмічає Міжнародний День дитячої книги.  Зазвичай, в цей день дитячі бібліотеки проводять заходи присвячені Тижню дитячого читання.

 2 квітня 2019 року до Новоодеської районної дитячої бібліотеки завітали учні 1- Б класу ЗОШ №2 на урочисте відкриття Тижня дитячого читання   «Веселі святкування в країні Читання». Це одне з найбільших бібліотечних свят року. В читальному залі бібліотеки для всіх присутніх було оформлено книжкову виставку-знайомство «Яскраве сузір’я», де представлено твори дитячих письменників-ювілярів 2019 року (Віри Марущак, Юхима Чеповецького, Зірки Мензатюк, Богдана Чалого, Туве Янссон, Тетяни Александрової, О.С. Пушкіна,) та перегляди літератури: «Людмила Яківна Чижова – дітям», «Читай, як я!», «Читай краще мене».

Бібліотекар читальної  зали  привітала присутніх зі святом Книги та Читання, зачитала «Молитву до книги» Миколи Старовойта, розповіла дітям, коли вперше почали відзначати Тиждень дитячого читання, про значення книги в житті людини. Головний бібліограф РДБ познайомила дітей з творчістю письменників-ювілярів, провела літературну мозаїку «Дивовижний світ казок Віри Марущак» (до 70 річчя письменниці). Діти читали вірші, відгадували загадки про книгу та бібліотеку, розповідали про свої улюблені книги.

      3 квітня 2019 року до Новоодеської РДБ  завітали учні 1- А і 1-В класів ЗОШ №2.

В рамках Тижня дитячого читання для дітей було проведено заочну зустріч «Скриня казок Людмили Чижової» (до 80-річчя письменниці). Присутні переглянули буктрейлери: на книгу Л. Чижової «Скриня казок», книгу Богдана Чалого «Пригоди Барвінка та Ромашки» та мультфільми за  творами  письменників-ювілярів..

Потім діти відправились на віртуальну мандрівку до видавництва,де виробляють дитячі книги і з цікавістю переклянули  фільм «Як народжується книга»

Метки: ,

«Володарі Scratch»

Команда «VDS»  Єланецької РДБ  посіла 5-е місце серед 54 команд, які брали участь у номінації «Агро очима дітей» Всеукраїнського конкурсу «Володарі Scratch».

Вітаємо Сергія Богданцева, Владислава Настенка, Дениса Табунщика – талановитих дітей Єланця та їхнього керівника Олену Мартинюк за успішну участь у Конкурсі, популяризацію і впровадження інформаційних та комп’ютерних технологій серед юних читачів.  Створений ними проект у формі гри з основ програмування отримав достойну оцінку журі  Конкурсу.

За рішенням організаційного комітету.всі команди-учасниці отримають сертифікати.

Метки: