Впровадження Універсальної десяткової класифікації

Постанова КМ України “Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації” від 22 березня 2017 р. № 177 – http://www.kmu.gov.ua

Метки: ,

Зверніть увагу!

Втратили чинність:

  • наказ Міністерства культури і мистецтв України від 20 листопада 2001 року № 709 “Про затвердження Положення про централізовану бібліотечну систему”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2001 року за № 1034/6225;
  • наказ Міністерства культури і мистецтв України від 23 березня 2005 року № 152 “Про затвердження Інструкції про організацію та порядок обміну, перерозподілу і розповсюдження документів серед бібліотек України через систему обмінних фондів”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 березня 2005 року за № 347/10627;
  • наказ Міністерства культури і туризму України від 07 лютого 2007 року № 2 “Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс бібліотечних інтернет-сайтів”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2007 року за № 126/13393;
  • наказ Міністерства культури і туризму України від 07 лютого 2007 року № 3 “Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс бібліотечних ідей”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2007 року за № 127/13394;

Підтава: Наказ Міністерства культури України від 19 квітня 2017 № 335 ”Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства культури і мистецтв України, Міністерства культури і туризму України, Міністерства культури України”

Метки: ,

Річний звіт бібліотек в умовах децентралізації

Кому, за якими формами і відповідно до яких розпорядчих документів повинні звітувати бібліотеки, які увійшли до складу ОТГ, а також які залишились поза межами ОТГ? Таке питання задають бібліотекарі з  наближенням звітного періоду.

Відповідь. Див. п.4.1 наказу МК від 05.12.2007р. №75. (Режим доступу  http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z1385-07) і бажано дотримуючись вказаних термінів подачі документів.

Метки: ,

Термін зберігання старих формулярів читачів в умовах децентралізації

Різниці у термінах зберігання облікових документів між публічними бібліотеками ЦБС, ОТГ і т.п. – не існує. У публічних бібліотеках перелік обов’язкових облікових документів та термін їх зберігання визначається Номенклатурою справ бібліотеки. Якщо номенклатура справ відсутня, а це не припустимо, пропонуємо використати Розділ 7.6. Організація роботи відомчої бібліотеки, довідково-інформаційного фонду ”Переліку типових документів, що утворюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, із зазначенням термінів зберігання документів” (затверджено Наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5, із змінами) /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0571-12 (сторінка 104).
Відповідно Розділ 7.6. термін зберігання формулярів – Доки не мине потреба.

Джерело інформації:http://profy.nplu.org/guestbk.php?lng=uk&pg=&id=6

Метки: ,

Якщо бібліотекар не дотримується Закону України «Про захист персональних даних»?

Відповідальність працівника має бути прописана у його посадовоюій інструкції.

Якщо порушення трудової дисципліни має місце, можуть бути заходи правового впливу у вигляді притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Відповідно до ст 147 КЗпП, за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення:

  1. догана;
  2. звільнення.

Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.

Крім того зверніть увагу на ст. 18839 та ст.18840 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Метки:

Шановні колеги! Звертаємо Вашу увагу!

Шановні колеги! Звертаємо Вашу увагу на те, що бібліотеки-філії, які переходять до ОТГ, змінюють власника – райраду на раду ОТГ. У разі зміни власника дія трудового договору працівників має продовжуватись.

Є випадки, коли районна рада змушує працівників бібліотек, які переходять до ОТГ, звільнятись (писати відповідні заяви). Це є не припустимим, адже припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України).

Тому ми ще раз наголошуємо, що у випадках зміни власника підприємства (установи, організації) чи його реорганізації (злиття з іншим підприємством, приєднання до іншого підприємства, поділу підприємства, виділення з нього одного або кількох нових підприємств, перетворення одного підприємства в інше) дія трудового договору працівника продовжується (ч. 3 ст. 36 Кодексу законів про працю України). Про це наголошується і у п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 року № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів».

Метки: ,

В цьому році проводяться гранти або проекти, в яких могли б взяти участь районні бібліотеки

Пропонуємо моніторити ресурси:

Децентралізація: карта донорів (http://donors.decentralization.gov.ua/)

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад (http://vassr.org/ )

Громадські ініціативи України: Конкурси та гранти (http://ngonetwork.org.ua/category/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d0%ba%d1%83%d1%80%d1%81%d0%b8-%d1%82%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b8/ )

Портал Громадський простір (https://www.prostir.ua/ )

Ресурсний центр Гурт (https://gurt.org.ua/news/grants/ )

Посольство США в Україні (https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/ )

Блог «Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади» НБУ ім. Ярослава Мудрого (http://oth.nplu.org/ )

УБА (https://ula.org.ua/255-programi-proekti )

Велика Ідея: Спільнокошт (https://biggggidea.com/ )

Громадський бюджет (Бюджет участі) (якщо має місце)

Зарубіжні ресурси з фандрайзингу:

• http://foundations.org – каталог грантодавців, який ведеться з 1995 року;

• http://www.efc.be/ – European Foundation Centre (EFC) — Міжнародна асоціація суспільних та корпоративних донорів;

• http://foundationcenter.org/ — міжнародний портал про філантропію;

• http://www.guidestar.org – міжнародний портал для некомерційних організацій.

Джерело інформації : http://profy.nplu.org/guestbk.php?lng=uk&pg=&id=2

Метки:

Безпечне літо від тітоньки Сови

Для кожної дитини літні канікули – це найбільше свято, найкращий відпочинок. Тут і незабутні  подорожі, і  цікаві зустрічі,  і захопливі ігри. Відпочинок влітку завжди йде дітям на користь, але іноді трапляються ситуації, які загрожують життю або здоров’ю.

    12 червня працівники Братської  РДБ провели відео – урок « Безпечне літо від тітоньки Сови» для дітей пришкільного табору Братської ЗОШ І ступеня «Веселка» . Дітям цікаво було дізнатися про найважливіші правила безпеки під час літніх канікул від мультяшної тітоньки Сови. Вона спочатку розповіла основні правила безпеки, а потім усі з задоволенням переглянули повчальні мультики за темою. Ведуча наводила дітям приклади з життя, коли ситуація інколи ставала небезпечною і навіть трагічною з вини дорослих чи дітей. […]

Метки:

Літо з книгою

Літо – це не тільки гарна пора року, – це, насамперед, час канікул,

відпочинку та цікавого, змістовного дозвілля. Саме тому   Новоодеська районна дитяча   бібліотека розробила               міні-програму «Літо з книгою».

Літо – найкращий час, щоб заохотити дітей до читання. Як чудово спекотного літнього дня разом з друзями  на бібліогалявині читати цікаві книжки та гортати яскраві сторінки дитячих журналів. В рамках комплексної бібліотечної програми «Велике читання – малого читача» пройшли цікаві акції за межами бібліотеки по заохоченню дітей до читання влітку: рандеву з книгою «Biblio-альтанка»,  читацькі розваги на «Бібліогалявині», майданчик читай ликів. […]

Метки:

Лідер читання – 2018

8 червня в Березнегуватській районній бібліотеці для дітей відбувся ІІ тур Всеукраїнського читацького конкурсу «Лідер читання – 2018».

У відбірковому змаганні брали участь кращі читачі 11 -12 років, а це 11 учасників від нашого району. Всі вони захоплюються читанням з дошкільного віку, дуже активні, допитливі,  приймають участь у різноманітних  

шкільних та бібліотечних заходах. Це Теленчак Олексій (Новоукраїнська ЗОШ), Романова Катя (Березнегуватська ЗОШ, 6Б), Шавлова Діана (7Б), Бабай Валерія (ЗОШ №1, 7кл.), Ушакова Анна (7А), Чередник Катя (6А), Грицкевич Вікторія (6А), Авраменко Олександр (6Б)  та інші.

Змагання на першість включало ряд конкурсів на знання творчості українських та зарубіжних письменників.   Кожен з учасників доводив, що він – не просто читач, а талановитий читач. Підтвердженням цьому послужило виконання таких завдань, як «Я – читач», «Моя улюблена книга», «Літературне асорті».

Підсумком конкурсу стала висока оцінка бібліотекарями знань усіх 

конкурсантів. І все ж  за кількістю набраних балів перемогу виборола Артюшенко Марія.

До заходу в бібліотеці було підготовлено виставку найбільш популярної дитячої літератури.

На завершення конкурсу бібліотекарі привітали усіх активістів, хто на протязі довгого часу залишається  вірним читачем і другом  бібліотеки!

Метки: ,