РІК ЯПОНІЇ В КРИВООЗЕРСЬКІЙ РБД

25 травня в районній бібліотеці для дітей відбулася регіональна акція “Бібліотечні сутінки“. Цього разу ми вирішили присвятити  її Року Японії в Україні.

Японська культура яскраво виділяється своєю незвичайною багатогранністю на загальному фоні світової культури і для нас здається загадковою і незбагненною. І для того, щоб зрозуміти суть і особливості японської культури, потрібно зануритись в безмежний та цікавий океан Східного світу.  До уваги відвідувачів було представлено відеопрезентація та розповідь про саму державу та її звичаї,  Захід “Історія народження та майстер-клас з паперопластики (кусудама) для початківців” був проведений методистом районного Будинку дитячої творчості Савранчук Л.А. для  своїх вихованців – учнів 3-А класу ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів.

[…]

Метки:

Екскурсія до музею історії села

З нагоди міжнародного Дня музеїв  та в рамках проекту «Веселинівщина: непізнаними стежками», що реалізують  Веселинівські  Дитяча бібліотека та історичний музей,  учні 8-В класу Веселинівської ЗОШ разом з класним керівником Т.М.Груздовою відвідали унікальний музей. Це музей історії села Катеринівка.  Матеріали та експонати  музею були зібрані силами мешканки села, завідуючої музеєм, члена Миколаївської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Ніною Іванівною Денисюк. Впродовж багатьох років вона збирала і збирає факти з історії  свого села, колишнього Катериненталю та інших німецьких колоній Веселинівського р-ну, шукає експонати для наповнення музею. […]

Метки:

ПРО НАШИХ ПЕРНАТИХ ДРУЗІВ

Популяризуючи серед користувачів-дітей літературу з природничої тематики  бібліотекарі не можуть обійти такої важливої  теми, як «Наші пернаті  друзі». Адже найгарніший куточок природи залишається мертвим, якщо його не оживляють птахи. На екологічній мандрівці «Птахи – це пісня, користь і політ», що пройшла в Березнегуватській районній бібліотеці для дітей, за активної підтримки учасників-третьокласників ЗОШ №2 , йшла мова  про  збереження птахів, які щойно повернулися  з далеких країв на рідну землю, про необхідність підгодівлі птаства взимку, про користь, яку воно приносить, рятуючи наші дерева і польові культури від шкідників,  про птахів, що є символами  України. […]

Метки:

Бережи українське – одягни вишиванку

              Одягнімо всі ми вишиванки

              Наш чарівний український стрій…

 

День вишиванки –  поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, але воно вже стало популярним, адже яскраво відображає особливу національну традицію, сприяє єдності і культурному відродженню всього українського народу.  2017 рокуі День вишиванки  припадає на 18 травня.

Цього дня працівники Баштанської районної бібліотеки  провели для своїх численних гостей  дуже гарне свято. Протягом дня в бібліотеці була проведена акція «Бережи українське – одягни вишиванку». Така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції і духовної свідомості.

[…]

Метки:

«Відкрий для себе Європу» (до Дня Європи в Україні)

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами,

що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Україна знаходиться в центрі Європи. Ми  – держава, яка не є членом ЄС, але бажає стати повноправними мешканцями європейського дому, і в  нас на державному рівні відзначається День Європи. Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи. Розвиток України був і залишається нерозривно пов’язаний  із розвитком європейської спільноти. На День Європи ми вшануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне майбутнє! Саме тому, з метою донести до юних читачів національні надбання різних країн Європи, залучення їх до європейських традицій і цінностей,  11 травня 2017 року в Новоодеській районній дитячій бібліотеці було проведено для учнів 5-х класів ЗОШ №2 годину цікавих повідомлень «Відкрий для себе Європу». […]

Метки:

ЄВРОПА БЕЗ КОРДОНІВ

Європа … Це багатовікова історія, досвід, політичні та духовні  традиції європейських народів. Кожна країна йшла своїм шляхом, віками формувались їхні культура, мова, менталітет. І кожна з держав має щось, що робить її відмінною від інших. Шість країн об’єднались колись у співдружність. Зараз їх близько 40. Євросоюз – це символ нової успішної моделі співдружності між державами, заснованого на спільних цінностях та інтересах.

У Березнегуватській районній бібліотеці для дітей  вже стало традицією щороку проводити заходи, метою яких є ознайомлення  користувачів з історією європейських країн, особливостями звичаїв і традицій народів Європи, їх культурним надбанням. […]

Метки:

В Європу з Україною у серці

Європа – наш великий дім!

Європа – наш – найкращий дім!

Європа – це наш спільний дім!

І ми господарі у нім!

 

Традиційно кожного року в травні  в Україні відз-начається День Європи як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту, спільної культури та, щонайважливіше, спільного майбутнього. Цей день став символом нового початку  вільного та успішного шляху.

12 травня до Арбузинської районної книгозбірні були запрошені учні 9-11 класів Арбузинської ЗОШ №1 до віртуальної літературно-мистецької подорожі  «Бібліо-стоп по Євросоюзу».

[…]

Метки:

Мужність і біль Чорнобиля

               «Нам горе люте миром перебути,

                Нам поховати зло в бетон і бронь.

                І – не забути! – доки світ і люди,

                 Синів землі, що відвели вогонь.»

                                                   Б.Олійник

 

31 рік минає від того дня, коли для України і всього людства розпочалося нове літочислення. І причиною цього стала Чорнобильська катастрофа… Чорнобильська трагедія.., коли тяжка праця й подвиг, горе й звитяга – все змішалося в пекельному вогні ядерної стихії.

Чорнобиль – це загальна трагедія, спільний біль планети. І в наших серцях не повинно згасати його відлуння.

[…]

Метки: ,

Терновий вінець Чорнобиля

Ось уже 31 рік біль і тривога Чорнобиля залишаються в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитися і озирнутися в той страшний 1986-й, адже пам’ять наша зберігає все до найдрібніших подробиць, бо надто вражаючими і болючими вони були.

27 квітня, до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, в Баштанській дитячій районній бібліотеці проведено годину-застереження «Терновий вінець Чорнобиля», яку відвідали учні 5-Б класу ЗОШ №2 з класним керівником Бєлугіною З.О.

[…]

Метки: ,

Майстерня професійного розвитку

Важливість екологічних проблем сьогодні зрозуміла усім , і не дивно, що останнім часом зріс інтерес до екологічної літератури, екологічного виховання. Саме завдання екологічної освіти та культури стоять перед публічними бібліотеками через популяризацію книги, інформування, проведення масових заходів екологічної тематики.26 квітня працівники бібліотек Веселинівської ЦБС взяли участь у районному заході – майстерні професійного розвитку «Проблеми екології та роль бібліотек в екологічному вихованні підростаючого покоління» на базі Ставківської б/ф – центру екологічної просвіти громади. […]

Метки: