«Відлуння Афганських гір…» (до 30-ї річниці виведення військ з Афганістану)

 

     Тридцять років тому, 15 лютого 1989 року, останні війська колишнього СРСР було виведено із Республіки Афганістан. Була дописана трагічна сторінка історії війни в далекому Афганістані, яка тривала довгі 10 років. 19 лютого 2019 року в Новоодеській районній дитячій бібліотеці було проведено для учнів 7-х класів ЗОШ №2 урок мужності «Відлуння Афганських гір…».  Бібліотекар читальної зали Бутенко Г.М. розповіла дітям про  ту далеку війну та запропонувала переглянути документальний фільм  «Хроніка війни в Афганістані, рік за роком». Завідуюча  відділу обслуговування центральної районної бібліотеки Завгородня Л. М. провела презентацію «Я буду вічно жити в короткім слові «Пам’ять»…» про афганців-новоодеситів, які не повернулися з війни. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих земляків, які завжди житимуть у нашій пам’яті. До заходу в читальному залі  було оформлено перегляд літератури  «Крізь полум’я Афганістану», де діти мали змогу ознайомитись з книгами, журнальними і газетними публікаціями про афганську війну, воїнів-афганців Новоодеського району.На заході була присутня місцева поетеса Т.О. Акальмаз. Тетяна Олександрівна прочитала присутнім свої нові вірші, які було написано напередодні: «Навіки браття»,  «Вклоніться матері афганця»  присвячений  Тамарі Іванівні Сіваченко – мамі загиблого воїна-афганця Юрія Сіваченка, колишнього учня ЗОШ №2 та  вірш  «Юрію Сіваченко присвячується».

 

Метки:

Дружить з книгою родина

Родина і книга – тема важлива і різнопланова. Однак, для Єланецької районної бібліотеки для дітей вона завжди актуальна. Однією з традиційних форм роботи дитячої бібліотеки з батьками юних читачів є проведення бібліотечного сімейного конкурс. Ось і цього року він відбувся 19 лютого.Багаторічна співпраця з класним керівником Вікторією Анатоліївною Флорею зібрала дітей та батьків 4-А класу ОНЗ «Єланецька ЗОШ I-IIIст.»  в дитячій бібліотеці. Підтримати та заохотити дітей до участі в конкурсі прийшли їх креативні матусі: Марина Джулай, Людмила Соболевська, Наталя Мартишко, Марина Волошина, Вікторія Слободніченко, Наталя Романович та бабуся Ольга Анатоліївна Кравченко.Цікавими та неординарними були презентації улюблених книг, підготовлені конкурсантами, що супроводжувалися інсценізаціями уривків з них.Твори Василя Сухомлинського подобаються Валерії Джулай та Артему Гайні, твори Тараса Шевченка майстерно читали та інсценізували Дар’я Соболевська та Андрій Романович. Енциклопедія про тварин є улюбленою книгою Сергія та Станіслава Волошиних. А ось Мар’я Слободніченко презентувала книгу Роальда Дала «Відьми». Незвичний сюжет книги став запорукою цікавої інсценізації, яку вона з мамою представила присутнім. Команди читаючих сімей успішно впоралися з різноманітними завданнями конкурсу. І на самкінець, діти-конкурсанти та їх однокласники показали інсценізацію п’єси-казки львівської письменниці Нелі Шейко-Медведєвої «Лисиця, що впала з неба». В костюмах з відповідною атрибутикою діти почувалися справжніми акторами.Щасливі і задоволені з Подяками від дирекції ЦБС, з пам’ятками-порадами «Сімейні читання: традиції минулого чи потреба сьогодення?» та цікавими книжечками від дитячої бібліотеки йшли додому учасники бібліотечного конкурсу.А ми маємо надію, що наша співпраця з вчителями та батьками ще більше утвердить у суспільстві думку про те, що «Сім’я розумна – сім’я читаюча…»

Метки:

Нello, Купідон!

Сучасна дитяча бібліотека — це культурно-інформаційний центр з широкими можливостями для спілкування, культурного та духовного зростання юних; установа, яка здатна йти в ногу з часом, щоб завжди бути корисною, необхідною та цікавою своїм  відвідувачам. Такою є й Баштанська дитяча районна бібліотека, працівники якої намагаються швидко та гнучко реагувати на сучасні вимоги юних користувачів.   Враховуючи великий запит в дитячому середовищі саме на позакласні заходи, колектив ДРБ запрононував своїм користувачам створити читацьке об`єднаня клуб любителів активного спілкуавання  під символічною назвою «Читацький вулик». Дату першого його засідання обрали зовсім невипадково, а саме 14 лютого, коли у всьому світі відзначають День закоханих, чудове свято любові і ніжності.  А щоб діти добре запам’ятали цей захід, бібліотекарі запропонували учасникам клубу цікаву розважально-пізнавальну програму – святкову мозаїку під назвою «Нello, Купідон!». За допомогою слайд-презентації ведуча, бібліотекар Сушицька Т.В., ознайомила дітей з історією свята, а також з традиціями його відзначення в різних країнах. Після проведеного бібліотекарем майстер-класу юні користувачі з ентузіазмом приступили до виготовлення оригінальних поробок, які вони зможуть подарувати дорогим для себе людям.А яке ж дитяче свято без веселих конкурсів та ігор? Діти із задоволенням взяли участь у танцювальному конкурсі, а також у таких іграх, як «Ніщо мене не зупинить», «Знайди свою половинку». На яскраво оформленій виставці «Велика сила люблячих сердець» шанувальники книги мали можливість знайти видання, які будуть до вподоби їх серцю.На заході не було байдужих, нудьгувати було ніколи, адже пройшов він у емоційно-насиченій і динамічній формі. Задоволені, приємно вражені, полишали стіни бібліотеки юні читачі.

 

 

 

 

Метки:

Афганістан далекий, який у кожній пам’яті живий.

15 лютого Україна урочисто вшановуватиме пам’ять учасників бойових дій на території інших держав, а також відзначатиме 30-ту річницю виведення радянських військ з Афганістану.Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах і серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

13 лютого в Баштанській дитячій районній бібліотеці проведено годину вшанування «Афганістан далекий, який у кожній пам’яті живий», яку відвідали учні 8-А класу ОЗЗСО №1 з класним керівником Максимовою М.В. За допомогою мультимедійної презентації  дітям розповіли про військові події у цій країні, про героїзм наших бійців і про обпалене війною, перевірене і загартоване серед мальовничих та небезпечних гір чужої країни, військове братство. Юні користувачі уважно слухали розповідь бібліотекаря, а також  переглянули відео про Афганістан, відкриваючи для себе нові, ще невідомі їм сторінки історії.В ході заходу дітей ознайомили з літературою, в якій висвітлюється тема афганської війни, представленою на книжковій виставці «Афган – моєї країни пам’ять і біль». Особливо зацікавила юних користувачів книга «Афган, прописаний у серці», адже вона докладно розповідає про учасників афганської війни – уродженців Миколаївської області.У пам’яті нашого народу, у наших серцях Афганістан не забудеться ніколи. Спогади про нього – це урок для нинішнього і прийдешніх поколінь.

Метки:

Мандрівка в книжкову країну.

Жодній людині любов до книги не дана від народження. Тому, щоб дитина полюбила її, потрібна серйозна робота всіх, хто займається навчанням і вихованням. У даній ситуації саме дитячі бібліотеки тактовно і зацікавлено можуть допомогти батькам, вчителям, вихователям і дітям, ознайомивши їх з кращою літературою, діяльністю та можливостями своїх бібліотек.6-го і 7-го лютого в Баштанській дитячій районній бібліотеці проведено екскурсії для дошкільнят під назвою «Запрошуємо у світ книги». Мета екскурсії полягала в ознайомленні з професією бібліотекаря, розвитку інтересу до читання, вихованні шановливого  ставлення до книги,  наданні  порад, як користуватися бібліотекою , а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами. Маленькі гості, а саме вихованці старших груп ЗДО №4 «Дюймовочка» з вихователем Змієвською Т.М., вперше завітали в чарівну оселю дитячої книги, яка не за

лишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принців та принцес, фантастичних пригод та мандрів. Книг тут, звісно, не бракує – енциклопедії, довідники, хрестоматії, збірки  казок та оповідань.Працівники бібліотеки провели для малечі екскурсію гарними і затишними залами головної  районної книгозбірні, ознайомили дітлахів з бібліотечними скарбами – книгами, різними за розмірами та дизайном, інтерактивними та періодичними виданнями. Діти познайомилися з правилами користування бібліотекою, жваво цікавилися книгами та журналами.Перше знайомство з бібліотекою для дітвори було незвичайним, загадковим і казковим. Усміхнені обличчя дітей та сяючі оченята свідчили про те, що екскурсія всім сподобалась, а бібліотечні працівники висловили надію, що їх маленькі гості стануть в майбутньому активними читачами.

 

Метки:

2019 рік оголошено роком Китаю в Україні

Що слід знати про цю супердержаву знаєте про Китай?

З таким запитанням звернулися бібліотекарі дитячої бібліотеки КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» до своїх читачів 1 лютого 2019 року,напередодні святкування Нового року за китайським календарем.  Діти пригадали, що є Велика Китайська стіна, там розвиваються бойові мистецтва, мабуть, і все…

 Бібліотекарі запропонували  відвідувачам ближче познайомитися із цією загадковою країною, адже 2019 рік проголошений роком Китаю в Україні.

Перш за все, Китай визнав незалежність України 27 грудня 1991 року, а дипломатичні відносини встановлено 4 січня 1992 року.

  Під час «Відеознайомства з дружніми народами» присутні з’ясували, що Китай  є однією з найдавніших держав.  З півночі її обступає пустеля Гобі, із заходу – гори Тібету, а зі сходу та півдня країну омиває Тихий океан. Тому Китай був начебто відрізаний від усієї решти світу. Китайці називали свою країну Піднебесною і вважали себе центром світобудови.

 Відносини між Україною та Китаєм почали зароджуватись ще за часів Київської Русі завдяки Великому шовковому шляху, що своєю північною гілкою заходив на територію сучасної України — Крим.

  Бібліотекарі запропонували дітям самостійно знайти в книгах цікаві факти про Китай, та поділитися ними з присутніми. І ось, перегортаючи сторінки таких  книг, як «Чудеса світу», «Загадки і таємниці нашої планети», «Відкриття та винаходи», «Найцікавіше про…Країни і народи», «Мандруймо у дивосвіт» юні читачі дізналися багато нового і невідомого про цю дивовижну країну.

 На завершення діти переглянули новинку китайського кінематографа: мультиплікаційну сімейну комедію «Велика котяча втеча» та поділилися враженнями.

 

Метки:

День української єдності

 

100 років тому в такий же січневий день мрії українського народу втілились в реалію – був підписаний  та публічно оприлюднений Акт злуки українських земель, що лежали по обидві сторони Дніпра.

Бібліотекарі Березнегуватської  РДБ  для  користувачів, які  цього дня відвідали  бібліотеку,  презентували годину історичної пам’яті  «Соборність –  свято вільної

нації» з цікавою  інформацією та відеоматеріалами про цю визначну подію.

На завершення заходу учні взяли участь  у національно-патріотичному  флеш-мобі «Рушник – символ єднання української нації».

Метки:

Моя Україна – соборна, єдина!

22 січня в день державного свята – Дня Соборності України до Єланецької районної бібліотеки для дітей завітали юні читачі 5-А кл. ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» разом з класним керівником Наталією Петрівною Турчевською на патріотично-ігровий пазл «Моя Україна – соборна, єдина!»

Працівники  бібліотеки допомогли дітям поринути у ті вікопомні історичні події, які стали основою для відродження незалежної соборної демократичної України.

Слова з поетичного прологу: «Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!», які голосно прозвучали з вуст дітей, стали девізом заходу.

Панорама фактів про Україну, підготовлена читачами, була своєрідною мандрівкою сторінками книг: Алли Сокол «Моя країна – Україна», братів Капранових «Історія незалежності України» та «Веселих свят», Дарії Іваницької «Дітям про Україну» вона стала ще одним кроком дітей до пізнання рідної землі, її історії та сьогодення. Юні читачі відповідали на запитання історичної, літературної, географічної вікторин, грали в гру «Українські народні свята», складали пазли «Карта України».

За традицією, на завершення заходу,  діти, взявшись за руки, створили коло єдності, взаєморозуміння та співпраці на благо щасливого майбутнього підростаючого покоління в єдиній соборній  Україні.

Метки:

Соборність держави – єднання народу

22 січня 1919 року дві суверенні українські держави – Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка  об’єдналися в самостійну соборну державу.

Ця подія ознаменувала собою здійснення віковічних мрій багатьох поколінь українців. Адже соборність нашої держави означає цілісність нашої землі та єдність наших прагнень на шляху до розбудови квітучої і заможної України.

З нагоди відзначення Дня Соборності України в Березанській районній бібліотеці для дітей 23 січня 2019 р.відбувся захід для учнів 6-х класів під назвою  «Соборність держави – єднання народу». Бібліотекар  Спаська А.В. прагнула донести до дітей важливість розуміння таких понять, як «патріотизм», «єдність» та «державність». Вона ознайомила присутніх з історичними фактами проголошення  соборності України. Діти дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.Продовжили захід грою – вікториною «Як я знаю Україну». Дітям було запропоновано взяти участь в аукціоні знань, на якому за  вірні відповіді можна було придбати лоти (призи). На аукціоні були представлені такі лоти: «Історичний», «Географічний», «Українська гривня», «Літературний» та «Народознавчий». Діти  відповідати на різноманітні цікаві запитання, згадували хронологічну послідовність українських народних свят, пригадували  історичні факти та ін..Завершили цю теплу і цікаву зустріч уже традиційним створенням «живого ланцюга», який є символом єдності та соборності нашої України.

Метки:

Сімейна літературна вечірка « Різдвяні історії з книжкової шафи»

Різдво Христове-одне із найулюбленіших свят українців. почитати цікаві книжки.  Адже Різдво- особливе свято радості ,коли дорослих і малих переповнюють найкращі почуття та віра у дива. А що найкраще переносить нас до чарівного світу мрій?Звичайно,улюблені книги! Саме тому холодної зимової днини,15 січня 2019 року , до Первомайської міської дитячої бібліотеки- філії №2 поспішали читачі-учні початкових класів разом зі своїми батьками, щоб взяти участь у сімейній літературній вечірці «Різдвяні історії з книжкової шафи». Працівники дитячої книгозбірні влаштували цей захід з метою організації змістовного ікорисного родинного дозвілля з урахуванням спільності інтересів на основі книги і читання. На початку зустрічі ведуча літературної вечірки бібліотекар Тетяна Романчук розповіла присутнім про народні традиції святкування Різдва в Україні, а потім ознайомила гостей з виставкою-інсталяцією «Новорічно-різдвяний книжковий серпантин». Сюжет книг, представлених на виставці, пов’язаний з Різдвом, Новим роком та прекрасною зимовою порою. Тут чекають своїх читачів справжнісінькі різдвяні історії від найкращих українських та світових авторів. Бібліотекар наголосила, що книги,  представлені на викладці подарують своїм читачам незабутній святковий настрій і ,головне, створять затишну, позитивну і добру атмосферу в родині. Дорослі і діти із зацікавленістю слухали розповідь ведучої і виявили бажання прочитати ці книги в сімейному колі.  Гості заходу- постійні читачі книгозбірні брати Алясад Карім і Михайло, Кривопіщенко Іринка, Русанови Тарасик та Даринка разом зі своїми матусями розповідали про сімейні традиції святкування великого зимового свята. А бабуся Іринки Кривопіщенко, відома первомайська поетеса Марія Воробйова, розповіла цікаву містичну історію, яка трапилася з нею на Святвечір, а потім читала власні нові вірші. Творчий, поетичний настрій дорослих передався дітям і учень 4-го класу Алясад Карім розказав присутнім мудру, повчальну казку «Дуб та береза», яку сам вигадав. Русанови Даринка і Тарасик теж натхненно і виразно декламували дитячі віршики про зиму. Після поетичної веселої хвильки юні шанувальники художнього слова брали участь у народознавчій грі-вікторині «Різдвяні святкові традиції», а потім гості разом із працівниками книгозбірні заспівали улюблену колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю…» і побажали один одному щасливого та мирного нового року. Наприкінці заходу ведуча запросила присутніх у бібліокафе, щоб скуштувати смаколиків, попити чаю і водночас поділитися враженнями про зустріч. Сімейне дозвілля у бібліотеці пройшло в теплій , дружній атмосфері,подарувало радість спілкування і сприяло духовному і культурному єднанню поколінь.

Метки: