Година скорботи «Свічка скорботи у душах горить» (до дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр)

23 листопада 2017 року,  напередодні Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій,  для учнів 6-А  класу   ЗОШ №2 було проведено годину скорботи  «Свічка скорботи у душах горить». Щоб поглибити знання в учнів про Голодомор як геноцид  українського народу, бібліотекар Новоодеської районної дитячої бібліотеки  Бутенко Г.М. акцентувала увагу присутніх на тому, що Голодомор 1932 – 1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином  геноциду.  Ганна Миколаївна розповіла, що під час голоду тоталітарна влада не лише примусово відбирала запаси продовольства, а й відхиляла допомогу з-за кордону та кинула всі сили на те, щоб ізолювати голодуючі райони. Армія, загони НКВД оточували українські міста (бо селяни намагалися врятуватися там від голодної смерті) та залізничні станції. Мешканцям сіл забороняли виїжджати в інші регіони СРСР. Хліб вилучався, продавався до інших країн за валюту.

[…]

Метки:

Диво приходить грудневої ночі

19 грудня до Дня Святого Миколая в Єланецькій районній бібліотеці для дітей  відбувся святковий екскурс «Диво приходить грудневої ночі» для юних читачів 3-В класу.

Атмосфера в читальній залі бібліотеки була  дійсно сімейною, святковою і позитивною. Як і личить, в гості до третьокласників завітали Святий Миколай (Сергій Гурович Танасійчук) і три прекрасних Ангела (Маргарита Курікеру, Вікторія Немченко, Вікторія Удод), залякував дітлахів і бешкетував маленький кумедний Чортик (Ангел Ніколаєнко). Діти  зверталися до Святого Миколая як до заступника і у своїх віршиках просили його не тільки про порятунок і милість, але й про мирне життя і світле майбутнє для всієї України. Юні читачі відгадували загадки, відповідали на запитання вікторини «Розкажи Миколаю, про що я читаю», співали пісні, а також переглянули відеокліпи пісеньок про Миколу Чудотворця.

[…]

Метки: ,

Рандомна книжка – твій щасливий час

Єланецька районна бібліотека для дітей запросила юних читачів

2(6) кл. Єланецької гуманітарної гімназії  на пізнавально-розважальну інтерактивну гру «Рандомна книга – твій щасливий час», ідею якої придбала на VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій у ЦБС для дітей міста Ізмаїла.

Що ж таке «рандом»?  «Random» – це навмання, наосліп, випадково. Інформаційне поле нашої гри, яке складалося з 50-ти карток, дало можливість учасникам навмання вибрати будь-яку картку, на звороті якої була титульна сторінка книжки. Потім учасники гри на полицях відкритого доступу шукали книжку згідно обраної картки. І останній крок  – розповідали чи зачитували цікаву інформацію зі знайденої книжки. Оцінювались підготовка і зміст інформації, мова, складність тексту, вміння читати вголос.

[…]

Метки:

Святкові фантазії: новорічний декор своїми руками.

Незабаром наближаються новорічні свята, невід’ємним атрибутом яких за останнє століття стала ялинка. Люди протягом кількох останніх поколінь виховані на тому, що Новий рік – це ялинка, пухнаста ароматна супутниця зимового свята, Дід Мороз і подарунки від Діда Мороза під ялинкою. Зрозуміло, що перевиховати людей, які виросли із такими звичаями, дуже важко. Втім, цілком можливо запропонувати кожному обрати собі альтернативу живій ялинці – зробивши добру справу для природи і при цьому не відмовившись від звичаїв. Альтернативами можуть бути штучна ялинка, ялинки в горщиках та імпровізації на тему ялинки.

[…]

Метки:

Мандрівка книжковим містом.

Залучити дитину з ранніх років до бібліотеки, навчити працювати з книгою, користуватися інформацією, тобто вручити своєрідний «ключик» до бібліотеки може систематичне проведення уроків бібліотечно-бібліографічних знань.

На свій перший бібліотечний урок під назвою «Мандрівка книжковим містом» в Баштанську дитячу районну бібліотеку завітали учні 1-Г класу ЗОШ №1 з вчителем Войцехович Н.А. та подарували бібліотеці книгу «Казок і оповідань», за що працівники дитячої книгозбірні їм щиро вдячні.

[…]

Метки:

Велика читацька пригода.

Вже четвертий рік поспіль Баштанська дитяча районна бібліотека успішно впроваджує проект «Велика читацька пригода», популяризуючи дитячу літературу за допомогою інтерактивного заходу. Цього разу, з нагоди 50-ти річного ювілею відомого українського письменника Валентина Бердта, працівники бібліотеки запросили юних читачів, учнів 4-А класу ЗОШ №1 разом з вчителем Золотарь Н.М., в захоплюючу мандрівку сторінками повісті-казки «Марципан Пломбірович».

[…]

Метки:

Права дитини

З метою підвищення ролі правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави та виховання у дітей поваги до закону і прав людини,  в бібліотеці для дітей  спільно зі шкільною бібліотекою (бібліотекар Олійник С.О.) проводився Всеукраїнський тиждень права, в ході якого відбулися  правові заходи.

Для читачів середнього шкільного віку бібліотекарями ЦДБ Вихватнюк Н.І. та Маріяшко О.В. був проведений правовий орієнтир  «Права дитини».  Зважаючи на юний вік учасників,  інформація була їм подана в ігровій формі. Також учасники здійснили  Інтернет-мандрівку «Конвенція ООН про права дитини».

[…]

Метки:

«Квітни, мово, зірницями слова»

Святкування Дня української писемності і мови було запроваджено в нашій країні 9 листопада 1997 року.

Саме 9 листопада до Братської районної бібліотеки для дітей завітали учні 4-го класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступеня на захід до Дня української писемності і мови «Квітни, мово, зірницями слова». На ньому бібліотекарі розповіли про історію виникнення рідного слова, про умови його розвитку, які історично склалися в нашій країні, де мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації. Під час заходу учні дійшли висновку, що народ, держава, мова – це поняття нероздільні, без мови немає народу і навпаки – без народу не існує мови. Учні отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови. Були проведені цікаві конкурси, зокрема: «Нумо, відгадай», «Читайлики», «Перлини мудрості» та конкурс скоромовок-спотикалок «Хто зможе повторити».

[…]

Метки:

День усіх святих

31 жовтня читальна зала районної бібліотеки для дітей своїм оформленням, книжково-ілюстративною виставкою «Happy Halloween!», виставкою малюнків, атрибутами свята нагадала юним читачам про одне з найцікавіших свят, яке відзначають в англомовних країнах – це Хелоуін. У ньому дивним чином поєднуються кельтська традиція вшанування злих духів і християнська – поклоніння всім святим.

[…]

Метки:

День гідності

21 листопада в Братській районній бібліотеці для дітей відбулася година вшанування тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, хто  восени 2004р. та в листопаді 2013 – лютому 2014рр.  постав на захист демократичних цінностей, прав і свободи людини і громадянина, національних інтересів нашої держави.

[…]

Метки: