Тиждень японської казки в бібліотеці

Японія  відома на весь світ  своєю особливою, неповторною  красою. Японський народ –  дуже розумна нація, яка постійно щось вивчає, досліджує, винаходить. Японці віддано зберігають традиції свого народу, вічними символами нації є гора – вулкан Фудзі, сакура,  кімоно. «Японія»  означає світанок, ця країна розташована у східній частині континенту, там, де вранці сходить сонце.

У рамках Року Японії в Україні, в Братській  районній бібліотеці для дітей пройшов тиждень японської казки, яку відвідали діти різного віку;  бабусі з онуками, мами з дітлахами. Бібліотекар розповідала про Країну Вранішнього Сонця, чому саме так вона  називається. Дітям цікаво було дізнатися про традиційну японську квітку-оригамі,  початок її створення  і поступове виготовлення  квітки, яке радує своєю оригінальністю.   Виготовлення квітки -оригамі  потребує   часу і терпіння, тож діти  вирішили попрактикувати вдома самостійно. А ми запропонували  виготовити  віяло, яке добре прижилося  в Японії і користується особливою популярністю. Дітям сподобався цей процес, і вони з задоволенням обирали малюнок на віяло, кожен свій. У результаті  маленькі віяла вийшли яскраві та непередбачувані, що потішило всіх присутніх.  А потім всі слухали найпопулярніші казки японського народу, в яких відображено його життя, звичаї та мрії.

Пізнати   цю привабливо- недосяжну та  незбагненно -загадкову  країну допоможе виставка «Країна сакури – Японія», на якій представлена література про історію цієї унікальної країни, її досягнення, літературні твори.

Тож запрошуємо  пізнавати Країну Вранішнього Сонця разом!

 

 

Д.І Вініченко, заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

Метки:

МУЛЬТЯШНЕ ЛІТО ДЛЯ МАЛЮКІВ

Єланецька районна бібліотека для дітей – це місце спілкування та пізнавального дозвілля  юних відвідувачів. І особливо цьому сприяє робота кіновернісажу «Чарівний калейдоскоп».

Чергового  разу до чарівного кінозалу «Мультяшне літо» завітали наймолодші читачі  – вихованці місцевого дитсадка №1 «Ромашка».

[…]

Метки:

Оберіг наших пращурів

Уже траційно під час літніх канікул у « Маминій світлиці» районної бібліотеки для дітей організовуються виставки творчих робіт юних читачів.

На мистецькому інтерактиві «Лялька-мотанка – український оберіг», який супроводжувався виставкою робіт вихованців гуртка районного будинку творчості школярів, були представлені роботи Богдани Лагодної, Анни Матіс, Вікторії Саітгареєвої, Анастасії Петрової.

[…]

Метки:

Купальська – чарівна ніч

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят , – це свято Івана Купала.

З нагоди цього свята,  на OpenAir «Каштановий кінозал» користувачам  було запропоновано народознавчу стежину «Купальська – чарівна ніч» –   одну з найвідоміших та загадкових  східнослов’янських свят. Присутні прослухали народні повір’я, вікторину «Срібна купальська роса»,  легенди та обряди купальської ночі, пов’язані з водою, вогнем і травами, познайомилися з народними приказками та прикметами, гаданнями та іграми загадкового свята Івана Купала. А ще в народі вірять, що зілля, зібране  купальської  ночі,  рятуватиме усю сім’ю від хвороб.

[…]

Метки:

Свято Сонця, Землі, Вогню і Води.

Сьомого липня відзначається свято Івана Купала, одне з найдавніших і найбільш улюблених в народі. Це час найкоротших ночей і найдовших днів, коли життєві сили природи досягають свого апогею, а, за народними повір’ями, трави і квіти набирають найбільшої сили. Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями. З далекої давнини збереглися в українського народу ці купальські звичаї.

[…]

Метки:

Малечі про великі речі (подорож до Країни Права)

У подорож до Країни Права, в дитячу бібліотеку,  герої роману-казки Миколи Носова «Пригоди Незнайка та його друзів»  запросили гостей.  А гостями були вихованці Центру соціально-психологічної  реабілітації дітей служби у справах дітей Вознесенської міської ради. Знайко і Незнайко  повідомили, що їм надійшли телеграми від казкових героїв.  З телеграм  з’ясувалося, що в деяких казках порушувалися права казкових героїв. Знайко та Незнайко разом з дітьми вирушили по казкових слідах в Країну Права. На першій зупинці, «Знаємо свої права», діти повторили, які саме права дітей захищає Конституція України.

[…]

Метки:

ДІТЯМ ПРО ОСНОВНИЙ ЗАКОН ДЕРЖАВИ

Формування всебічно розвиненої особистості неможливе без виховання у  дітей  правової культури, громадянської свідомості, поваги до Основного Закону нашого життя – Конституції України, яка була прийнята  Верховною Радою України 28 червня 1996 року.

Співробітники  Братської районної бібліотеки для дітей напередодні свята провели правовий колаж «Мандруємо дорогами країни правознавства». У найголовнішому та найважливішому законі нашої держави – Конституції України зібрані основні правила, за якими повинні жити та працювати всі громадяни нашої держави. У Конституції України записано, що кожен може робити (це  права), а також про те, що кожен повинен виконувати (це  обов’язки). Згідно з Конституцією, кожен,  чи то дитина, чи доросла людина,  має право на повагу до своєї гідності.  Разом із цим, Конституція України вимагає від кожного  чемної поведінки, забороняє заподіювати шкоду природі, пошкоджувати речі друзів та товаришів, завдавати болю людям та тваринам.

[…]

Метки:

Канікули в бібліотеці

Канікули в бібліотеці

 

Про дружбу і справжніх друзів, які є в житті кожної людини, без яких життя просто ніщо,  йшла мова у Братській районній бібліотеці для дітей 8 червня, передодні Міжнародного дня друзів.  Діти пришкільного табору «Веселка» Братської ЗОШ І ступеня разом з вчителями В.В.Кохановською, О.В.Грабець, Л.І.Пустовою, О.О.Волошиною, Л.Й.Осадчою  стали учасниками цікавого діалогу про те, яким має бути друг, як дізнатися, чи ця людина справжній друг, який підтримає тебе у скрутну хвилину, чи можеш ти довірити їй свої секрети.

[…]

Метки:

ПАМ’ЯТАЄМО ЗАВЖДИ

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні працівники районної бібліотеки підготували виставку – пам’ять «Пам’ятаємо завжди» .

На світанку 22 червня 1941 року  наша країна стрепенулася від   страшної звістки : почалася війна. Війна, яка принесла біль, розлуку, втрати, страждання і смерть. Мільйони загиблих, десятки тисяч сиріт, горе в кожній сім’ї, в кожній українській оселі.

[…]

Метки: ,

«Бібліотека – центр розвитку дитячого читання та формування особистості дитини»

21 червня  в  читальній залі районної бібліотеки відбувся  семінар бібліотечних працівників за темою «Бібліотека – центр розвитку дитячого читання та формування особистості дитини», який відкрила  директор ЦБС Черепанова Р.А. та ознайомила колег з програмою семінару. Заступник директора по роботі з дітьми  Фадєєва Т.М. виступила  з питання «Соціальний захист дітей сиріт та дітей пільгової категорії. Роль бібліотеки. Літні читання»  та надала тематику рекомендованих заходів.  Досвідом роботи,  з презентацією «Організація бібліотечного обслуговування дітей аспекти оновлення та різноманітність форм», з колегами ділилися бібліотекар РДБ Н.І. Вихватнюк, Курячелозівської  бібліотеки-філії – О.В. Труш, Луканівської сбф – К.Г. Сініцина. […]

Метки: