Підсумки районного туру Всеукраїнського конкурсу “Лідер читання – 2019 р

До районного туру Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання» -2019р. було допущено  8 читачів Веселинівської Дитячої бібліотеки, учнів 6-7 класів веселинівських ЗОШ.. При відборі учасників враховувалась кількість прочитаних за останній рік книжок, уміння проаналізувати прочитане, участь у масових заходах. Підсумковим визначенням переможця став конкурс «Знавці літератури», в якому перемогу отримали учениці Веселинівської гуманітарної гімназії Дарина Дарій та Любов Шуліна. Враховуючи всі критерії оцінювання до учасників,  журі районного туру конкурсу  визначило переможцем  конкурсу  ученицю 6-го класу Веселинівської гуманітарної гімназії Любов Шуліну.

Метки:

Духовна світлиця “В травах храми, в травах хати, в травах Україна-мати”

Цього року,16  червня, християни східного обряду відзначають День Святої Трійці – одне з найбільших християнських свят, яке припадає на 50-й день від Великодня. Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Духа Святого.З нагоди великого релігійного та народного свята,14 червня, в читальній залі Первомайської міської дитячої книгозбірні відбувся захід, присвячений цій події. На бібліотечну духовну світлицю, що мала назву «В травах храми, в травах хати, в травах Україна-мати!» завітали вихованці дитячого літнього табору відпочинку «Гарт». Основна мета заходу-виховання шанобливого ставлення до духовної, релігійної та культурної спадщини українського народу. «Ой, земле, радістю умийся, прийшла до нас Зелена Трійця» -такими словами бібліотекар Тетяна Романчук привітала гостей дійства, а потім розповіла присутнім про історію виникнення свята та особливості  народних традицій святкування. Діти уважно слухали фахівця, переглянули відеоролик  «Троїцькі святкові дзвони», долучилися до народознавчої вікторини «Обрядові свята українців», жваво розповідали про свої родинні традиції, пов’язані з Зеленими святами, а потім залюбки грали в веселі, імітаційні ігри «Гарна квіточка», «Хрущ», «Пташенята у гніздечку». Особливу зацікавленість у юних вихованців викликала тематична книжкова виставка з елементами флористики «Свята Трійця єднає, надихає, береже», на якій було представлено різні літературні жанри, що ознайомлюють читачів з історією, традиціями та звичаями святкувань Трійці. Духмяне різнотрав’я, гілочки дерев та гарні квіти, які прикрашали та надавали колориту виставці, приваблювали дітлахів і викликали бажання насолоджуватися чудовим зеленим ароматом літечка. Наприкінці заходу всі учасники отримали від бібліотекарів невеличкі святкові букетики. Зустріч пройшла  в теплій, святковій, радісній та дружній  атмосфері і залишила по собі багато незабутніх, добрих дитячих спогадів.

 

Метки:

Свято Трійці в дитячій бібліотеці

Свято Трійці – одне з найулюбленіших в Україні, бо дарує надію на щедрий врожай. Його традиційно відзначають на 50 –й день після Великодня, його ще називають П’ятидесятниця, Зелені свята. Це свято символізує відкриття Богом своєї триєдиної сущності: Бог – отець, Бог – син, Бог – Святий Дух, також вважається днем народження християнської церкви. Напередодні свята дитячу бібліотеку  з екскурсією «Літо – чудова пора, всім читати пора» відвідали  діти англомовного табору «Лідер» загону «Зірочка» ЗОШ №1, та відвідувачі  дитячої бібліотеки першого мікрорайону, які стали учасниками заходу народознавчого календаря «Зелене свято у травах іде». Працівники бібліотеки ознайомили присутніх з історією та традиціями відзначення зелених свят. Діти дізналися цікаві факти про свято Трійці. Відгадували загадки про цілющі трави, затамувавши подих слухали про «русалчин тиждень», пригадали прислів’я та приказки про літо. Переглянули  лялькову виставу на новий лад «Про хитру лисицю, півника й кицю»  в якій розповідалось про безпечні канікули для малечі. До речі, це був дебют для юних аматорів Рудакової Олени та Міцканюк Ольги, їхніми голосами розмовляли звірятка. Усі присутні отримали позитивні емоції,  ніхто не залишився байдужим, адже пізнавати      нове завжди цікаво.  Літо – це  канікули, відпочинок, ігри на свіжому повітрі, здійснення мрій, веселий літній настрій.

 

Метки:

Квест “Подорож в країну Вражень”

Яскраво стартувало літо з книгою в  міській дитячій книгозбірні. 11 червня до бібліотеки завітали вихованці дитячого табору відпочинку «Гарт» для участі в пізнавально-розважальному квесті «Подорож в країну Вражень». До квесту долучилися фахівці усіх підрозділів Первомайської МЦБС. Це було захоплююче дійство, як для учасників, так і для його організаторів. У квесті брали участь три групи вихованців табору різної вікової категорії: «Фіксики» (6-8 років); «Торнадо» (9-10 років); «Форсаж» (11-16  років). Кожна група пройшла цікавим маршрутом від міського стадіону до бібліотеки, шукаючи зупинки, де їх чекали співробітники бібліотеки з  цікавими завданнями. На тематичних зупинках діти мали розгадати загадки, зіграти в рухливу гру, виконати завдання та знайти підказку – фрагмент карти, з вказівкою, куди рухатися далі. Екскурсійна зупинка №7 під назвою « Завітай до міста читайликів» — була влаштована у дитячій бібліотеці.  Під час оглядово-пізнавальної екскурсії учасники квесту мали змогу ознайомитися з усіма відділами дитячої книгозбірні, новими книжками, тематичними полицями, виставками літератури, періодичними виданнями, дізнатися про правила користування бібліотекою та її послуги. Діти  уважно слухали розповідь бібліотекара Тетяни Романчук про діяльність міської дитячої книгозбірні та про величезне значення і роль книги в житті людини. Цікавим доповненням до екскурсії стала бліц-вікторина «Чи уважний ти читач?» Діти ділилися враженнями про свої улюблені книги, пригадували прислів’я та приказки про книгу, активно задавали питання ведучій і цікавилися літературними новинками. Приємною несподіванкою для присутніх стала організована фахівцями бібліотеки книжкова виставка-трамвайчик «Завітай до міста читайликів». Учасники заходу із зацікавленістю знайомилися з книжковими експонатами, представленими на виставці.А потім юні мандрівники відшукали останній фрагмент карти та вирушили до наступної зупинки. Нарешті, скарб було знайдено! Смачні призи та почесні грамоти дісталися усім учасникам квесту. Завдяки змістовному дозвіллю у бібліотечному просторі діти отримали позитивні враження, покращили навички спілкування та поповнили багаж необхідних знань.

Метки:

Ура! Ура! Веселий час! Прийшли канікули до нас!

Ось і настало яскраве, сонячне, веселе літо. Особливо радіють цій порі діти, адже наступили довгоочікувані канікули. Попереду три місяці літа. Як їх провести? Звичайно, можна поїхати з батьками в цікаву подорож, завести нових друзів, відпочиваючи у бабусі, отримати незабутні враження від походів…, а ще, чудово провести свій відпочинок з цікавою книгою. І не обов’язково відразу йти в книжковий магазин. Вам потрібно лише згадати, що в нашому місті Очакові є прекрасна бібліотека, в якій читачів чекають цікаві книги і досвідчені бібліотекарі.З 4 по 6 червня 2019 р. на відкритті «Літніх читань» в Очаківській міській бібліотеці побували учні 1-х, 2-х, 3-х класів Очаківської ЗОШ №1. Бібліотекар Олена Солдатенко запросила своїх маленьких гостей до святково прибраної читальної зали, яка тимчасово перетворилася на бібліокафе, де відбулася справжня «дегустація книжкових новинок». Увазі присутніх було представлено бібліоменю. Перша страва називалась «Казковий вінегрет». Бібліотекар продемонструвала дітям казки на різні смаки: чарівні, про тварин, народні й авторські. Відповідаючи на запитання вікторини, юні читачі показали, що вони люблять казки і з задоволенням їх читають. На друге – подавали «Пізнавальний гарнір» – книги про рослини, тварини, космос та відкриття, вони привабили дітей яскравими ілюстраціями та цікавими фактами. Любителям гостренького було запропоновано «Пригодницький салат». Третьокласникам із запропонованого книжкового меню найбільше сподобався «Пізнавальний гарнір», а першокласникам – солодкий сік і смачні рогалики.
В міській бібліотеці широкий асортимент пригодницької літератури для дітей. Закінчилося частування «Журнальною тусовкою». Юні відвідувачі брали активну участь у літературних вікторинах, веселих конкурсах, жвавих розвагах, мали змогу полистати яскраві, цікаві, новенькі журнали та поласувати смачними солодощами і фруктовим соком від депутата обласної ради Гемаєва Х.З.
Літо тільки почалося, і попереду на всіх користувачів бібліотеки чекає ще багато цікавих зустрічей.
З 1 червня 2019 р. Очаківська міська бібліотека оголошує конкурс і старт літніх читань «Супер читач літа – 2019 !!!» До участі запрошуються діти 1 – 9 кл.
Щоб отримати перемогу у конкурсі, учасникам потрібно відвідати бібліотеку протягом літа не менше 6-ти разів, прочитати якомога більше книг, а також залучити до читання своїх друзів ровесників.
Підсумки конкурсу будуть підведені в кінці вересня. Переможці обов’язково отримають призи. За більш детальною інформацією звертайтеся до Очаківської міської бібліотеки.

Метки:

Свято – подорож в дитячій бібліотеці

Людина народжується на світ і разом із життям отримує в спадок найбільше і безцінне багатство – Батьківщину. Доля нам подарувала  можливість жити в одному з найчудовіших куточків української землі. В день Вознесіння Господнього наше рідне, прекрасне місто Вознесенськ  відзначає 224 – у річницю від дня народження.З цієї нагоди дитяча бібліотека радо зустрічала гостей: учасників англомовного табору «Step by step» ЗОШ №7, діточок з «Центру соціально – психологічної реабілітації Служби у справах дітей Вознесенської міської ради» та своїх постійних відвідувачів. Всі присутні були запрошені на свято – подорож «Єднаймось, друзі,  у Євросоюзі».Почалося свято з чудової гри – руханки «Ой, яке чудове наше місто».  Дівчина в образі Європи і маленькі учасники заходу винесли прапорці країн Євросоюзу і розповіли про ці країни. Присутні танцювали всім відомий «Танок маленьких каченят» Томаса Вернера, приймали участь у грі «Італійські макарони». До уваги читачів презентували Євробокс з незвичайними книгами під назвою «ЄС на книжковій полиці», з яких можна дізнатися ще більше про Євросоюз: його історію та сучасність. Європа принесла на свято кольорові кульки з назвами європейських цінностей, з якими ознайомила всіх глядачів.Закінчилось свято дружним хороводом  і наостанок відбулась лялькова вистава «Казка мандрує Європою» на яку завітали казки відомих казкарів: Шарля Перро, Антуана де Сент – Екзюпері, Астрід Ліндгрен, Ганса Крістіана Андерсена і наш український Котигорошко.  На третій день свята у Бібліодворику пройшла цікава арт-локація «Європейське розмаїття нашого міста». На цьому наші мандрівки не завершуються, подорожувати країнами Євросоюзу ми будемо й надалі.Вознесенськ – це наш рідний, отчий дім. І щоб не трапилось, куди б не занесла нас доля – все одно нашим домом буде і залишається  рідний Вознесенськ.

Метки:

Святковий ранок “Веселковий світ дитинства”

Щороку на початку літа відзначається прекрасне свято радості та одвічної надії -Міжнародний день захисту дітей. З нагоди дитячого свята,4 червня, в Первомайській міській дитячій бібліотеці-філії №2 відбувся  святковий ранок «Веселковий світ дитинства».  На гостини до бібліотеки завітали педагоги та вихованці старшої групи дошкільного закладу №1 «Ластівка». Мета заходу – ознайомленні дітей з книжковими скарбами дитячої книгозбірні та виховання любові і поваги до художнього слова. В читальній залі для маленьких читайликів  була організована яскрава книжкова виставка-інсталяція «Літо з книгою»,з експонатами якої діти залюбки ознайомились. На початку зустрічі ведуча заходу-бібліотекар Тетяна Романчук привітала  малечу,  розповіла їм коротеньку історію виникнення найулюбленішого дитячого свята, та продемонструвала прапор –символ Міжнародного дня захисту дітей. Маленькі гості великої книгозбірні уважно слухали розповідь бібліотекаря, а потім із захопленням подорожували Книжковим містом, шукали кришталевий черевичок Попелюшки, грали в пізнавальну мовознавчу гру «Веселий словограй» та розважальну гру-імітацію «Літній дощик».Звичайно, що малюки люблять українські народні казки, тому майже без помилок відповідали на запитання літературної вікторини «Герой казковий, загадковий». Від інтелектуальних ігор діти перейшли до веселих рухливих «Хитра лисиця», «Коник-стрибунець», «Гуси-лебеді» Ігри внесли багато позитивних емоцій в атмосферу свята. А  родзинкою заходу став книжковий танок «Читають всі». Дітлахи із задоволенням продемонстрували присутнім свої танцювальні здібності. Свято відбувалося в дружній,теплій, веселій атмосфері і подарувало дітям багато  незабутніх та радісних вражень. Нагадуємо всім юним шанувальникам книги, що книжкове літо в міській дитячій книгозбірні успішно стартувало! Тож приходьте до бібліотеки,щоб змістовно та весело відпочити!

Метки:

Бібліотека від парасолькою

У перший день літа ми традиційно відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят. Цей день особливий. 1-го червня відбуваються різноманітні заходи, що підкреслюють увагу дорослих до дітей. Бібліотекарі Баштанської районної  дитячої бібліотеки запросили своїх юних читачів та їх  рідних і друзів  на святкування Міжнародного дня захисту дітей та підготували для них багато цікавинок і сюрпризів! Вони чекали на них  з літературно – розважальною програмою «Бібліотека під парасолькою». Яскравим відкриттям свята була презентація книжкової виставці, на якій були представлені нові казки, пригодницькі та фантастичні  книги, які надійшли до бібліотеки, а також  цікаві періодичні видання для дітей. Дітлахи прийняли активну участь у конкурсах та вікторинах. Знавці казок згадували відомі вислови казкових героїв,шукали заховані назви, пригадували чарівні слова та пропонували свої версії закінчення літературних творів. Найбільш кмітливі відгадували загадки, знаходили автору його твір і смішно зображували улюблених героїв. Всі переможці літературного дійства отримали солодощі від Баштанської ОТГ. Тому що 1 червня – це свято сонячне, веселе і смачне! Воно було яскравим, веселим, принесло багато позитивних емоцій маленьким мешканцям міста. Та на цьому Свято дитинства не завершується, адже попереду найулюбленіша пора усіх школярів – літні канікули. А як всім відомо – книга влітку не відпочиває, так само, як і бібліотека. Отож, чекаємо на вас щоднини.  Проводьте з користю свій вільний час!

Метки:

Каштановий кінозал

П’ятий ювілейний сезон Open-Air «Каштановий кінозал» розпочався! Літню вечірку у п’ятницю 31 травня відвідало більше п’ятидесяти юних читачів Єланецької РДБ.  Бібліомайданчик,  прикрашений різнокольоровими стрічками та кульками,  веселими мелодіями радо зустрічав своїх відвідувачів. Для них була організована книжкова виставка «Веселка книжкових сторінок», вікторини, розмальовки, пазли, настільні ігри. Відкриття «Каштанового кінозалу» відбулося напередодні Міжнародного дня захисту дітей. В цей вечір єдність дітей та дорослих відчувалася по- особливому. Сміх, веселощі, розваги, позитивні емоції об’єднали всіх.  В ході заходу членам команди «VDS» районної бібліотеки для дітей: Владиславу Настенку, Денису Табунщику та Сергію Богданцеву було вручено Сертифікати за участь у Всеукраїнському конкурсі з програмування «Володарі Scratch» та флеш-карт від спонсора Людмили Василівни Білотіл, начальника служби у справах дітей Єланецької РДА.Чекаємо дітей та дорослих щоп’ятниці на бібліомайданчику під зоряним небом на  «Каштановому кінозалі».

Метки:

Дитинство – це ти і я

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей в Єланецькій  районній бібліотеці для дітей відбулося літературно-розважальне фентезі «Дитинство – це ти і я» для дітей  з обмеженими  фізичними можливостями. Ініціював святковий  захід голова громадської організації ВОІ «СОІУ» Олег Машкін.Серед гостей заходу були присутні Людмила Василівна Білотіл – начальник служби у справах дітей Єланецької РДА, Вікторія Анатоліївна Слободніченко – директор Єланецької ЦБС, Олег Федорович Машкін – голова громадської організації інвалідів. Людмила Василівна Білотіл привітала  дітей зі святом та побажала їм рости здоровими, радісними і щасливими, прославляти свої родини і рідний край. Літературно-розважальне фентезі для дітей почалося з  завдання  – створити  малюноки на тему:  «Діти. Мир. Дитинство. Літо. Квіти». Скоро на фліпчарті з’явилися чудові малюнки з дитячим безпосереднім баченням світу, де сонечко, веселки, квіти милували око. Учасники пригадали кричалки, відповідали на запитання онлайн-вікторини з бібліоігротеки, грали в гру «Заплети косу», аплодисментами підтримували співаків. На завершення О.Ф.Машкін вручив всім дітям Подяки та солодкі подарунки.

Метки: