Мудрість книг об’єднує родину

Проблема «батьки і читання дітей» має важливе суспільне значення. У наш нелегкий час дитяче читання, як ніколи, потребує підтримки. Тому серед пріоритетних напрямків діяльності дитячої бібліотеки виділяється робота з батьками, яка здійснюється у співпраці з педагогами. Цьому сприяє реалізація бібліотечного соціально-культурного проекту «Сучасна бібліотека для громади».

Цього разу працівники дитячої бібліотеки разом з класним керівником Валентиною Володимирівною Гордієнко зустрілися в бібліотеці, на території дитячого читання, з батьками 1(5)кл. Єланецької гуманітарної гімназії на Дні батьків «Читання дитини – шлях до успіху».

[…]

Метки:

Тарасова світлиця “У віночок Кобзареві”

9 березня відзначається День народження українського поета та художника, видатного сина нашого народу – Тараса Григоровича Шевченка. Ім’я Кобзаря знають на всіх континентах: його твори перекладено майже усіма мовами світу, в багатьох країнах йому встановлено пам’ятники, а  на його честь  названо міста, площі, вулиці, театри, навчальні заклади. Слово великого поета живе і надихає  нас донині. Свою шану Кобзареві віддали  учні 1-х класів Снігурівської ЗОШ №1 (вихователь ГПД Пацкань О.М.), завітавши до районної бібліотеки для дітей на Тарасову світлицю “У віночок Кобзареві”.

[…]

Метки: ,

Урок історичної пам’яті «Ці дні забути неможливо…»

17 березня – особлива дата для новоодеситів. 73 роки тому, в березні 1944-го, до рідного краю прийшов довгоочікуваний мир. Напередодні визволення Новоодещини від німецько-фашистських загарбників, 16 березня 2017 року, в приміщені районного краєзнавчого музею, для учнів 5-х, 7-х та 9-х класів ЗОШ№1 було проведено урок історичної пам’яті «Ці дні забути неможливо…» Бібліотекар Новоодеської районної дитячої бібліотеки Бутенко Г.М. розповіла дітям про те, як визволяли Новоодеський район від фашистів воїни 8-ї гвардійської армії під командуванням генерал-полковника В.І. Чуйкова та 46-ї армії під командуванням генерал-майора В.В. Глаголєва (3-ій Український фронт під командуванням генерала армії Р.Я. Малиновського), під час проведення  Березнегувато – Снігурівської операції.

[…]

Метки:

Книги, що надихають

Сергій Гридін – автор більше десяти книжок для дітей та підлітків. Він один з найулюбленіших  авторів серед читачів Веселинівської дитячої бібліотеки. Його книжки не залежуються на книжкових полицях. Прочитавши, діти радять прочитати їх своїм товаришам. Серед таких –трилогія про комп’ ютерного віруса Федька, психологічна повість “Не такий”, молодші читачі полюбляють “Кігтика Ковбаско”. Тому зустріч з письменником в режимі онлайн стала приємним сюрпризом для учнів 7-а та 7-б класів Веселинівської ЗОШ.

[…]

Метки:

Конкурс «Нумо, дівчатка!»

Весна… Пригріло сонечко. З’явилися перші струмочки, які співають пісню весни.

А в читальному залі Новооодеської районної дитячої бібліотеки розквітли незвичайні квіти на виставці дитячих поробок «Перші весняні квіти для мами». До бібліотеки завітали учні 4-х класів ЗОШ №2 на розважальний конкурс «Нумо, дівчатка!». Для читачів оформлено перегляд літератури  «В світі все починається з жінки». І це дійсно так! А наші дівчатка –  майбутні жінки. Юні конкурсантки із команд «Ромашка» і «Мак» вдало впорались із різноманітними цікавими завданнями і продемонстрували свої навички, талант, здібності, уміння,  необхідні у сучасному житті.

[…]

Метки:

Єднаймо душі словом Кобзаря

9 березня в Баштанській ЦБС було проведено загальносистемну бібліотечну акцію «Єднаймо душі словом Кобзаря», присвячену важливій для кожного українця даті: 203-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.

У важкій боротьбі український народ здобув собі волю та незалежність, отже в ці дні  ми все більше і більше згадуємо пророчі слова Великого Кобзаря і проголошуємо від Сходу до Заходу України: «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине… От де, люде, наша слава, слава України!».
У заході  взяли участь діти, молодь та дорослі жителі Баштанського району.

[…]

Метки: ,

Віч-на-віч з Шевченком

Щороку відзначають українці на своїй землі  і за кордоном річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка.

Тарас Шевченко перестає бути поетом однієї доби, – він наш повсякчасний провідник. Поетична творчість його надзвичайно актуальна.

До 203-ої річниці від дня народження видатного українця в Баштанській дитячій районній бібліотеці проведено літературну годину «Віч-на-віч з Шевченком», на яку завітали учні 6-А класу ЗОШ №1 із вчителем української мови і літератури І.В. Звьоздкою. […]

Метки: ,

Поетичний марафон «Діти Новоодещини читають Шевченка»

9 березня – день народження великого поета, людини світлого розуму, чистих помислів і трагічної долі – Тараса Григоровича  Шевченка. Цього дня, щоб вшанувати пам’ять генія, в Новоодеській районній дитячій бібліотеці      було розпочато поетичний марафон «Діти Новоодещини читають Шевченка». Для читачів бібліотеки було оформлено виставку-портрет «Слава Шевченка – слава України». […]

Метки: ,

Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів

В історії кожного народу серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко.

10 березня 2017 року у Врадіївській районній бібліотеці для дітей відбувся конкурс читців-декламаторів «Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів», приурочений пам’яті  Великого Кобзаря. […]

Метки: ,

Чарівне слово Кобзаря. Поетично-літературна година

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. У день народження Т. Г. Шевченка дорослі і діти покладають квіти до пам’ятників поету, читають його вірші, співають пісні, віддають шану великому сину українського народу. […]

Метки: ,