Стежками рідного краю

213-їй річниці заснування рідного міста був присвячений історико – краєзнавчий круїз «Стежками рідного краю», проведений 12 вересня в Баштанській дитячій районній бібліотеці. На цей захід завітали учні 5-Г класу ОЗССО №1 з класним керівником Кабановою І.О. Баштанка – місто зі славними культурними традиціями. Порівняно невелике, ошатне, динамічне, наше місто змінюється буквально на очах. Тож працівники бібліотеки за допомогою слайдової презентації ознайомили юних користувачів з героїчною історією і славним нинішнім днем, з людьми, які самовідданою працею та своїми талантами творять сонячну думу про рідний край.  Баштанка – місто доброї енергії, місто творчих людей, яке з кожним роком стає все кращим.  Наші юні користувачі знають тільки сучасну Баштанку, тому вони з захопленням переглядали світлини будівель і краєвидів міста 60-70-х років минулого століття, порівнюючи їх з нинішніми і відзначаючи, наскільки гарнішим стало наше місто. Юні гості із задоволенням переглянули відеокліп на пісню «Моя Баштанка», яка давно стала неофіційним гімном міста, а наприкінці заходу перевірили отримані знання, взявши участь у краєзнавчій вікторині. Працівники дитячої книгозбірні пишаються своїм краєзнавчим фондом, тож увазі користувачів була запропонована література, представлена у краєзнавчому куточку «Краю рідного образ святий». Тут експонуються твори митців-краян, видання, що знайомлять зі славним минулим Баштанщини.  Чималу зацікавленість у наших читачів викликали довідково-бібліографічні матеріали, створені працівниками дитячої районної бібліотеки: «Вулиці міста, названі їхніми іменами», «Баштанка славна іменами» та інші. Захід був цікавим і змістовним, а на обличчях дітей читалась гордість та любов до рідного краю, повага до історичного минулого та славетних земляків.

Метки:

Святковий фінал “Лідер читання -2019” у м. Одеса

З 1 квітня до 1 вересня серед читачів – учнів 6-7 кл. проходив Всеукраїнський конкурс «ЛІДЕР ЧИТАННЯ», який проводився Національною бібліотекою України для дітей за сприянням Міністерства культури України, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY. В районному та обласному турах Всеукраїнського конкурсу взяло участь 317 дітей – читачів з міських, районних та сільських  бібліотек Миколаївської області, в тому числі з ОТГ. Переможцем обласного туру, який організувала обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна, була визначена Анастасія Солонченко, семикласниця з смт. Братське. Вона разом фіналістами з інших областей була запрошена на святковий фінал до м. Одеса. Свято проходило на базі дитячого

оздоровчого табору «Молода гвардія». Програма була насиченою і різноманітною. Дітей – переможців нагородили грамотами і пам`ятними подарунками: книгами, почесним значком «Лідер читання», футболкою та настільною грою від Торгового дому «STRATEG».З великим задоволенням юні читачі зустрілися з відомим українським письменником, лауреатом Шевченківської премії Володимиром Рутківським, який  розповідав про свої книги та охоче спілкувався з юним поколінням. Учасники заходу також познайомилися з одеським письменником – козаком Олегом  Дряміним, із захопленням взяли участь у майстер – класі «Бойові мистецтва козаків» Міжнародного лицарського ордена ім. Святого Миколая, Одеського молодіжного полку ім. Івана Сірка. Для дітей також були організовані цікаві екскурсії до Аккерманської фортеці в м. Білгород – Дністровський та пішохідна екскурсія містом Одеса. Наша Анастасія була в щирому захопленні від почутого і побаченого, дякувала організаторам Всеукраїнського конкурсу «ЛІДЕР ЧИТАННЯ» та пообіцяла проводити роботу по популяризації книги і читання серед своїх однолітків.

Метки: ,

Нехай мрії наших дітей збуваються!

2 вересня 2019 року багатотисячна українська шкільна родина сіла за парти. Літо і канікули скінчилися, попереду шкільне життя, новий навчальний рік з цікавими уроками і завданнями.  Після урочистої шкільної лінійки свої перші уроки за темою: «Я хочу стати кращим» учні 2-А та 4 класу Очаківської ЗОШ №1 провели в Очаківській міській бібліотеці. Мета цього уроку – виховання у школярів культури гідності, яка має бути скерована на самопізнання, самореалізацію, в основі якої лежить ціннісне ставлення до себе, до оточення, до держави. Бібліотекарі радо зустрічали своїх маленьких читачів, привітали їх з Днем знать та початком нового навчального року. Бібліотекар Олена Солдатенко запропонувала поговорити про самих себе, про те, що ми можемо зробити, щоб стати кращими. Головне в людині не природна краса, а її внутрішній світ. Добра, щира, працьовита людина притягує до себе інших. Поряд з такою людиною ми стаємо духовно кращими. Другокласники активно відповідали на запитання та чудово справилися із завданням: які риси характеру вони хочуть в собі виховати? Допомагала своїм вихованцям класовод Васькова Лариса Валентинівна. Учні 4 класу разом з батьками та класним керівником Шут Оленою Іванівною прикрасили дерево дитячих побажань листочками-яблучками, на яких написали свої мрії. А мрії у кожного такі різні: хтось хоче стати ветеринаром, військовим, поліцейським, навіть президентом, а хтось мріє поїхати за кордон, зробити цікаві відкриття, але всі діти хочуть бути щасливими, доброзичливими, справедливими, розумними і вихованими. Існує одне твердження: якщо чогось дуже хочеш, то твоє бажання обов’язково збудеться. Нехай добрі мрії наших маленьких читачів збуваються, а ми, дорослі, їм обов’язково в цьому допоможемо. Бажаємо всім дітям хороших знань і посидючості за партами. Їх батькам – терпіння, сил і завзяття у наданні допомоги своїм чадам, а учителям – бадьорості й позитиву на весь навчальний 2019 рік. Нових відкриттів! Цікавих подій! Із Днем знань!

                                       

Метки:

На танцювальній хвилі

Ігрове фан-патіо «На танцювальній хвилі» завершило роботу п’ятого ювілейного сезону  «Каштанового кінозалу» під відкритим небом Єланця. Навколо панувала атмосфера гарного настрою, фанати  «Каштанового кінозалу» розважилися від душі. Веселий сміх, дружні аплодисменти, вибух позитивних емоцій супроводжували ігри та дискотеку. Організований районними бібліотеками Open-Air «Каштановий кінозал» в літні п’ятниці радо зустрічав своїх відвідувачів. Діти та батьки мали змогу розважитись, поспілкуватися, познайомитися з літературними новинками, подивитись кінофільми на відкритому повітрі. Таке дозвілля дарувало присутнім гарний настрій та позитивні емоції.

Метки:

І знову, Україно, в тебе свято

Напередодні Дня Незалежності України Єланецька районна дитяча бібліотека долучилась до районних заходів, присвячених великому державному святу. Патріотичний прайм-тайм «І знову, Україно, в тебе свято!», який проходив на бібліомайданчику  в День державного прапора України – це найкращий час говорити про Україну, славити її, демонструвати їй свою відданість. В рамках прайм-тайму проходив патріотичний майстер-клас «Краса і велич символів державних». Діти виготовляли символічні прапорці з аплікаціями сердечок та квітів, плели браслети-фенічки з синіх та жовтих стрічок. У серцях дітей серпнева блакить неба  і жовтогарячий зерновий лан злилися з символами української державності, а це сьогодення та майбутнє нашої Батьківщини. Учасникам заходу була представлена книжкова виставка-інсталяція «Це моя Україна, це моя Батьківщина, що, як тато і мама, одна!».

Метки:

Свято “Україно, ми тебе заквітчали любов`ю”

Є свята, які зіткані з добра і любові до нашої рідної України, які висловлюють  дух народу, символізують його минуле, сьогодення і майбутнє. До їх числа, безсумнівно, відноситься і День Незалежності України. Краєвиди шовковистого степу, зелені ліси, спів птахів, дзюрчання кришталевих джерел  – це все наша Батьківщина  –  Україна… В одному цьому слові для нас бринить музика смутку і жалю. Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу й чорної зради, довгої віковічної боротьби за волю. 28 років Незалежності для історії – зовсім небагато. А як же довго наш народ ішов до цього свята!  З цієї нагоди в день святкування Державного прапора України і напередодні Дня Незалежності України в  дитячій бібліотеці відбулось свято «Україна, ми тебе заквітчали любов’ю». Маленькі друзі бібліотеки з «Центру соціально –психологічної реабілітації дітей Служби у справах дітей Вознесенської міської ради» та наші постійні відвідувачі стали активними учасниками і глядачами заходу. Бібліотекарі провели невеликий екскурс в історіюих свят, дітям нагадали про державні символи нашої країни – Державний прапор України, Державний Герб, Державний Гімн, якими ми пишаємося.Крім державних символів кожен народ має і народні символи. Верба, калина, рушник, український віночок – невіддільні від нашої історії. Дівчата вплели в наш віночок сім кольорових стрічок і таким чином утворили Веселку. Дівчинка – Українська мова привітала всіх присутніх зі святом, а активні учасники, шанувальники рідного слова, провели патріотичне дефіле «Читач по-українські». Надалі всі присутні поділилися на команди «Барвінок» і «Калинонька» і  взяли  участь у фольклорній мозаїці «Скринька загадок», тим самим показали неабияку кмітливість. Привернула увагу присутніх виставка яскравих і сонячних малюнків «Намалюю Україну». Діти крокували історичною стежиною «Вірю – не вірю»,  де на них чекали складні питання, а за правильну відповідь вони отримували кольорову кульку. А як всі полюбляють українську кухню, тому не залишила нікого байдужими кулінарна естафета «Ложку передай – страву українську називай». Всім присутнім нагадали правила справжнього патріота. А літературні каруселі«Помандруймо Україною» перевірили  готовність учасників заходу  подорожувати Україною і не потрапити у халепу, а за правильну відповідь діти  отримували кольорову долоньку, на якій були написані найкращі слова про нашу Україну.  А потім діти розташували  долоньки на карті нашої країни, щоб наша Україна була захищена любов’ю і теплом дитячих долонь.То ж хай мир, спокій та щастя панують на нашій рідній землі. Ми маємо віру, надію і сподіваємося, що наші діти будуть берегти, любити і цінувати свою землю, вірно служити ідеалам миру і добра.

Метки: ,

Поетичний віночок “Я – людина, ми – родина, дім наш – Україна!”

Україна! Ти, як матір, у світі єдина! Славишся  родючою землею, багатовіковою історією, неповторними краєвидами, мальовничою природою ,чарівними  піснями, мелодійною мовою і, звичайно, мудрими, талановитими людьми. В цьому році ми відзначаємо 28-у річницю незалежності України. Палкою любов’ю до рідної землі сповнене серце кожного українця. З нагоди державного свята, 22 серпня в читальній залі Первомайської міської дитячої бібліотеки відбувся поетичний віночок «Я – людина, ми – родина, дім наш – Україна!». Мета заходу  – виховувати в дітях любов до рідної Батьківщини, її історії, культури та мови. На гостини до  дитячої книгозбірні завітали вихованці середньої групи Б «Цікавинка» дошкільного закладу №1 «Ластівка». Діти прийшли до бібліотеки в   яскравому українському вбранні і разом з вихователькою Світланою Михайлівною Буряківською брали активну участь у святі. Зі словами привітання  до малечі та дорослих звернулася ведуча заходу- бібліотекар Тетяна  Романчук. Вона побажала присутнім  миру, злагоди, міцного здоров’я, добробуту та процвітання кожній родині і нашій рідній Україні. З подальшої розповіді фахівця діти дізналися про свою країну, про її чарівну мову, традиції, культуру,  державні та національні символи. А потім гості свята із зацікавленістю ознайомилися з літературою,представленою на  тематичній, стилізованій книжковій виставці, що мала назву «Всім серцем любіть Україну свою!». Під час зустрічі з вихованцями дитячого садочку  панувала тепла,дружня і щира атмосфера. Дітлахи  жваво і охоче відповідали на запитання бібліотекаря,брали активну участь в грі-вікторині «В моєму серці Україна» та мовознавчій грі «Вгадай слово». Потім учасники заходу залюбки декламували дитячі віршики про Україну і весело грали у рухливі ігри «Спортивна веселинка» та «Ой, на горі калина». В  ніжний поетичний віночок маленьких українців, які були на святі, гармонійно впліталася гарна квітка дитячих віршиків місцевої поетеси Марії Автономівни Воробьової. Пані Марія ознайомила присутніх з прекрасною поезією, яку вона присвятила дітям. Малюки уважно слухали поважну гостю і долучалися до співрозмови з нею.В цілому святкування Дня Незалежності в бібліотеці подарувало дорослим і дітям почуття патріотичної єдності і, головне, кожен присутній на заході переконався в щирій  любові до рідної землі. Недарма кажуть, що в серці кожної дитини живе любов до України!

Метки:

Майстер-клас лялька-мотанка

Творча майстерня «Оберіг української родини» відбулася в Братській  районній бібліотеці для дітей напередодні Дня Незалежності України. Український народ завжди славився          талановитими людьми, майстрами декоративно – ужиткового мистецтва: розписом, вишивкою, витинанками, писанкарством,  створенням ляльки – мотанки Майстер –клас для  дітей провела молода  та талановита майстриня Людмила Бакуменко. Майстриня  має власну колекцію ляльки – мотанки, яку вона представляла на виставці художніх виробів майстрів Миколаївщини, де за свою майстерність та талант отримала грамоту від організаторів виставки. Свої ляльки – мотанки Людмила представила і на цій зустрічі. Що таке лялька – мотанка, як вона з’явилася, які бувають ляльки та їх  призначення-про це цікаво та невимушено розповіла Людмила.  А потім майстриня роздала матеріал,який до речі вона принесла вже заготовлений з розрахунку на кожну дитину, і всі поринули у світ творчої атмосфери. Крок за кроком  діти власними руками творили ляльку – мотанку, оберіг для своєї родини. Під час праці з матеріалом дуже важливо мати чисті думки, гарний настрій та позитивну енергію, адже саме тоді закладається основа оберегу. Вважається, що тільки так лялька – мотанка матиме силу оберігати власника. Що, що, а настрій у дітей був веселий і вони з задоволенням змайстрували ляльку – оберіг і кожен з особливим почуттям гордості поніс її додому. А нам , працівникам бібліотеки, було цікаво долучитись до майстер – класу молодої майстрині,  приємні хвилини  творчого спілкування  принесли  радість пізнання, що всі ми є нащадками гарних традицій українського народу.  Тож бажаємо Людмилі успіхів та натхнення, цікавих творчих зустрічей та щирих шанувальників!

Метки:

Медово-яблучні фестини “Свято Спаса святкуємо – усім радість даруємо”

З глибин українського народного світогляду виринає багато народних свят,звичаїв, вірувань та прикмет. Свята і звичаї – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. У серпні ми відзначаємо три чудові свята – три Спаса, тому цей місяць у наших предків ще називався Спасівкою.Розвиваючи інтерес  до свят та традицій українського народу, у дитячій  бібліотеці провели цікаві та пізнавальні медово – яблучні фестини  «Свято Спаса святкуємо – усім радість даруємо», до яких долучилися вихованці Центру соціально – психологічної реабілітації дітей Служби у справах дітей Вознесенської міської ради та читачі бібліотеки.Медовий,лучний, горіховий Спас… Усе це назви однієї й тієї ж пори – спасівки, тобто серпневих свят – Маковея, Преображення Господнього, Першої Пречистої – пори, щедрої на плоди землі, що найбільш цінні для людського організму – мед, яблука, горіхи.Діти дізналися про красиві багаторічні традиції та звичаї українців під час святкування Спаса, про освячене у цей день зілля та його застосування, про мак, його властивості та страви з нього.На святі діти читали вірші про дари природи, дізналися про квіти, які є атрибутом свята у букеті – «маковійчик», який вони зібрали, відгадавши загадки.   Діти були активними під час рухливих ігор: «Вгадайфруктта овоч на дотик», «Фруктова естафета» та «Збери кошик». Поряд знижковою виставкою «Яблучний Спас прийшов до нас» на дітей чекав святково прикрашений стіл з гостинцями до Спасу. А ще діти мали можливість познайомитися з дарами бібліотечного саду: книгами, в яких розповідаються легенди, традиції, обряди та прикмети, пов’язані з цим святом.А на згадку про свято Спаса дітей пригостили дарами природи, які нам приніс Великий Яблучний Спас.

Метки:

Родинні зустрічі та літні читання в дитячій бібліотеці

Як відомо, літо для дітей – це час відпочинку, дозвілля розваг. Все це можна знайти влітку в дитячій бібліотеці КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська». Дитяча бібліотека  успішно реалізує Всеукраїнські акції, проекти, а також набуває позитивного досвіду в популяризації книги. Бібліотека сприяє підвищенню читацької активності, організації відпочинку та проведення змістовного дозвілля читачів-дітей у період літніх канікул, а також залученню до бібліотеки нових користувачів, які приїжджають на відпочинок, у гості до рідних, або залишаються у місті. Напередодні важливого державного свята – Дня Конституції в дитячій бібліотеці відбулися вже традиційні родинні зустрічі «Книга – в сім’ю, сім’я – в бібліотеку». Присутні на зустрічі сім’ї Дем`ян, Говорун, Дзензура, Рудакових, Міцканюк ознайомилися із правовою панорамою «Конституція України із глибіни віків до сьогодення», батьки разом з діточками виконали творче завдання: малювали Герб, Прапор України. Для батьків приємним сюрпризом стала бібліомандрівка за участю їх дітей «Подорожуємо з Барвінком та Ромашкою», яка була присвячена 95-річчю з дня народження українського письменника Б.Й. Чалого. Діти виконали театралізовану постановку в образах Барвінка, Ромашки та з’ясували, що «наймудріше  в світі –Книжка». А виконання дітьми театралізованої постановки «Хитра Лиска-Лариска» взагалі здійняли море приємних емоцій як у дорослих, так і для самих дітей. Літературна подорож «Книги про Мері читаємо – доброті та мудрості навчаємось» сприяла пізнанню дітлахами правил етикету, ввічливості, доброти. Ця подорож присвячена  ювілею книги Памели Треверс «Мері Поппінс». Їй виповнюється  85 років з моменту виходу в світ. А сама Мері Поппінс, яка прибула із чарівною парасолькою за допомогою Східного вітру, загадала дітям «Казкові загадки», разом вони пройшли «Лабіринтами  ввічливості» та склали вірш про доброту. На прощання Мері запропонувала дітям передавати один одному чарівну парасольку  з побажаннями добра, злагоди та приємних лагідних днів літнього відпочинку. А батьки тим часом обговорили між собою створення «сусідської варти», що буде сприяти безпечному відпочинку дітей під час літніх канікул. Шановні мешканці Вознесенської громади! Дитяча бібліотека завжди гостинно запрошує вас на зустрічі з улюбленими героями книг, а також пропонує ознайомитися із новими надходженнями літератури як для дітей, так і для батьків.

Метки: