«Читаємо твори В. Г. Рутківського»

Володимир  Рутківський – один з найпотужніших українських письменників.

З нагоди 80-річчя  від дня  його  народження , співробітники Доманівської  районної  бібліотеки для літей  долучилися до проведення обласної літературної акції « День читання«Читаємо твори В.Г.Рутківського»».                                                                                                                                                                  У Доманівській  бібліотеці працював презентаційний майданчик  ««Джури» – не модні книжки, а література високої проби».  Для учнів 1-4 класів проведено ранок-мандрівку «У країну добрих казок», під час якого  провідний бібліотекар Ірина Валеріївна Тарасова  розповіла дітям про  могутню силу добра у повісті-казці «Ганнуся», про те, що відро з колодязя можна витягти кішкою, як відрізнити курку від квочки, чи колючі  голки  у маленького їжачка, познайомила з рецептами улюбленого варення від Ганнусі.

[…]

Метки: ,

День читання «Читаємо твори В.Г. Рутківського» в Баштанській ДРБ

«Письменників в світі таких не буває,

А якщо і буває, то тільки один».

У  рамках обласної літературної акції «День читання «Читаємо твори В.Г. Рутківського» (до 80-річчя від дня народження) в Баштанській РБД проведено:літературну мандрівку «Вічна магія книги», літературну візитку «Яке то неймовірне щастя – бути просто людиною», бібліографічний огляд літератури «Щедрий талант Рутківського», складено рекомендаційний список літератури «Характерник українського степу».

Під час проведення заходів працівники бібліотеки розповіли  учням 6-Б класу ЗОШ №1 про митця, удостоєного кількох літературних відзнак, зокрема премії імені Лесі Українки, премії Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого, премії імені М. Трублаїні, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка – Володимира  Григоровича Рутківського, відомого тим,  що в його творчості поєднуються мудрість дорослої людини  і  «вміння повернутися в дитинство. Навіть, коли воно вже не твоє…»

[…]

Метки: ,

#ЧитаємоТвориРутківського

Творчість В.Рутківського удостоєна багатьох нагород: премія імені Лесі Українки, літературна премія імені М. Трублаїні, премія імені В.Близнеця, Національна премія імені Тараса Шевченка, премія освітнього фонду імені Ярослава Мудрого. Але найголовнішою премією автора  можна вважати любов і нескінченний інтерес читачів різного віку до книг і їх героїв, які потрапляють до безлічі захопливих пригод, з яких виходять переможцями.

З нагоди 80-ї річниці з дня народження письменника та в  рамках обласної літературної акції «День читання «Читаємо твори Рутківського»» районна дитяча бібліотека запросила своїх користувачів, учнів Новобузької ЗОШ №1, на День читання «Яке то неймовірне щастя – бути просто Людиною!».

[…]

Метки: ,

ДЖУРА УКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

18 квітня 2017 року в читальній залі Первомайської міської дитячої бібліотеки-філії №2 відбувся захід «Літературна стежина «Джура української дитячої літератури», присвячений сучасному українському письменнику В.Г. Рутківському. Захід було проведено в межах Обласної літературної акції «День читання. Читаймо твори В.Г. Рутківського». Захід проводився для учнів 3-Б класу Первомайської загальноосвітньої школи №11. Бібліотекарі Н.О. Лєсних  та О.Ю.Мінін  ознайомили дітей з життям і творчістю Володимира Рутківського. Діти, що читали книги автора,  брали участь у  коментованому голосному читанні його творів. До заходу діти виготовили аплікації, якими прикрасили книжкову виставку. Захід сприяв підвищенню інтересів у дітей до кращих творів сучасної української літератури, розвитку їх творчих здібностей. Більшість із них виявила бажання записатись до бібліотеки. Матеріали про захід було розміщено на сайті та соціальних сторінках МЦБС.

Метки: ,

РОМАНТИК В ПОШУКАХ ПРИГОД

18 квітня старшим абонементом та відділом АСКН філії № 6 ЦБС для дітей  м. Миколаєва  був проведений День читання «Читаємо твори В.Г. Рутківського » ( до 80- річчя з дня народження).

Цього дня ми відвідали ЗОШ №17, 6-А клас та ЗОШ №52, 6-А та 6-Б класи. Бібілотекар ознайомила дітей з біографією та творчістю сучасного українського письменника-ювіляра, запропонувавши до їхньої уваги свого роду літературне досьє «Романтик в пошуках пригод».

[…]

Метки: ,

«Безмежжя вічного добра» – голосні читання.

18 квітня в дитячій бібліотеці КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» пройшла   обласна літературна акція «Читаємо твори В.Г. Рутківського» з нагоди  80-ліття з дня народження В. Г. Рутківського.

На голосні читання «Безмежжя вічного добра» до бібліотеки завітали учні 4-А класу ЗОШ №2 (24 чол.), та учні 5 класу ЗОШ №7 (25 чол.).  Діти із цікавістю переглянули лялькову виставу «Як складають вірші» за повістю Володимира Григоровича Рутківського «Канікули у Воронівці». Після вистави, в ході бесіди, діти висловили свою думку про те, чи важко складати вірші, а учениця 5 класу ЗОШ №7 Пазіна Дар’я повідомила, що вже складала вірші та прочитала свій вірш, присвячений любій матусі.

[…]

Метки: ,

ЩЕДРИЙ ТАЛАНТ В.РУТКІВСЬКОГО

У рамках обласної літературної акції “День читання “Читаємо твори В.Г. Рутківського” у Снігурівській районній бібліотеці для дітей відбулися такі заходи:

1.Літературний етюд “Щедрий талант В.Рутківського” (6-ті класи Снігурівської ЗОШ №3). У заході взяло участь 20 чоловік. Бібліотекар відділу обслуговування 5-9 класів Пасічник С.О. ознайомила дітей  із життям і творчістю В.Рутківського,  його історичною трилогією для дітей: “Джури козака Швайки”, “Джури- характерники”,”Джури і підводний човен”, а також історичним романом “Сині води”. Учні переглянули презентацію та буктрейлери на  пригодницько – історичну прозу В.Рутківського. На закінчення шестикласники продемонстрували свої знання з історії , взявши участь у літературній вікторині. А головне, діти зрозуміли, що книги В.Рутківського – про справжніх  лицарів, захисників рідного краю, про справжню дружбу й взаємодопомогу, про спільні зусилля у боротьбі проти ворога, про добрих, щирих, дотепних і кмітливих людей, які люблять життя і свою рідну землю.

[…]

Метки: ,

Літературна Акція – День читання «Читаємо твори В.Г. Рутківського».

18 квітня Первомайська районна бібліотека для дітей у рамках обласної літературної Акції – День читання «Читаємо твори В.Г. Рутківського» запросила учнів 6 класу Кінецьпільської ЗОШ І-Ш ст.. та вчителя української мови і літератури – Решетніченко Оксани Володимирівни на рандеву з письменником «Талант щедрий та веселий». Діти познайомилися з життєвим та творчим шляхом письменника. Читали уривки з повісті «Ганнуся» та «Джури і підводний човен» .

Переглянули буктрейлер на перший український фентезі «Сторожова застава»,  знятий за повістю В. Рутківського. Дізналися, що прем’єра однойменного фільму планується на 22 грудня 2017 року.

[…]

Метки: ,

ДЕНЬ ЧИТАННЯ ВІДБУВСЯ!

Володимир Рутківський – один з найпотужніших українських письменників, твори якого читають не тільки діти, а й дорослі читачі, які разом з письменником здійснюють пригодницько-історичну подорож,  мріють і переживають разом з героями.

18 квітня в Братській районній бібліотеці для дітей, в рамках обласної літературної акції День читання «Читаємо твори В.Г.Рутківського», пройшов захід «Знайомтесь: Володимир Рутківський»  для учнів 5-го класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступеня. Ведуча заходу познайомила дітей з основними періодами життя письменника,   яке назавжди пов’язане з Одещиною. Свою літературну діяльність Володимир Григорович розпочав як поет, але в подальшому почав писати прозу для дітей і юнацтва. Найбільшу популярність письменнику  принесла трилогія про джур «Джури козака Швайки», «Джури характерники» та «Джури і підводний човен» за які в 2012 році автор отримав Національну премію ім..Тараса.Шевченка. Пізніше  письменник написав ще  «Джури і Кудлатик», трилогія переросла в тетралогію.  Творчість письменника удостоєна  багатьох премій, сам він заснував мистецьку премію «Джури», яку  2014 року отримав наш земляк Анатолій Качан. Діти переглянули відеоролик «Джури козака Швайки» та разом з бібліотекарем здійснили подорож у країну добрих казок «Ганнуся», «Ганнуся. У гості до лісовика» та «Гості на мітлі».

[…]

Метки: ,

Щедрий талант Володимира Рутківського

18 квітня 2017 року в день 80-ліття видатного дитячого письменника, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Володимира Рутківського  в Єланецькій РДБ відбулися літературні читання «Щедрий талант Володимира Рутківського»  в рамках обласної літературної акції «День читання «Читаємо твори В.Г.Рутківського».

Літературна розповідь про життєвий та творчий шлях письменника, презентація інтерактивного плаката «Володимиру Рутківському – 80», виставка дитячих малюнків до різних творів письменника популяризували  серед юних читачів його творчість.

[…]

Метки: ,