Діти – це майбутнє!

Діти – це майбутнє будь-якої нації, адже саме з них починається все на світі.

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю  в Єланецькій районній бібліотеці для дітей відбувся фестиваль художньої творчості «Барви надії» та виставка творчих робіт «Повір у себе!» за участю дітей з обмеженими можливостями.

У заході взяли участь понад двадцять талановитих дітей, які гарно співали, декламували вірші, гуморески, грали на музичних  інструментах, розповідали про свої малюнки  та вироби з декоративно-прикладного мистецтва. Допомогли розпочати фестиваль юні читачі 4-Б класу ОНЗ Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст. Дар’я Алєксєєва, Юлія Шапошнікова, Марія Комарніцка, Анастасія Лола.

Привітати учасників фестивалю завітали почесні гості: Гуліна Ольга Петрівна, виконувач функцій і повноважень голови районної державної адміністрації, Машкін Олег Федорович, голова громадської організації «Єланецька районна організація Всеукраїнської  організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Завдяки спонсорам, діти пригощалися чаєм та смачною випічкою. На завершення заходу учасники фестивалю були нагороджені Подяками та пам’ятними подарунками, а також закладинками від Єланецької районної бібліотеки для дітей.

Тож бажаємо всім міцного здоров’я, успіхів у навчанні та нових творчих злетів.

Метки:

«У СОНЯЧНІЙ КРАЇНІ ВИТІВНИКІВ І ФАНТАЗЕРІВ»

          Не одне дитяче покоління дружить з героями талановитих книжок Миколи Миколайовича Носова. Осяяні сонячним гумором та запальними хлоп’ячими фантазіями, ці книжки захоплюють сучасних дітей, як колись і їхніх батьків, радісною, невтомною вигадкою.

       21 листопада в бібліотеці для дітей всі присутні мали змогу відправились у   літературний круїз до сонячної країни витівників і фантазерів.

         Бібліотекар Голокоз А.П.  показала  цікаву електронну презентацію, ознайомила дітей із біографією та творчістю чудового художника слова, письменника яскравого гумористичного таланту М.Носова.

        Учні із задоволенням згадали цикл оповідань та трилогію «Незнайко та  його друзі», відповідали на запитання електронної вікторини, розгадували загадки,брали участь у захоплюючих конкурсах.

Переглянувши віртуальну книжкову виставку «Сонячна країна Миколи Носова», діти дізналися, скільки ще веселих, цікавих оповідань написав для них письменник.

         Свято пройшло в цікавій ігровій формі та в дружній атмосфері. Школярі залишилися задоволені  та сповнилися гарним настроєм. Та головне , що після заходу діти вийшли з бібліотеки з книгами  Миколи Носова.

 

Метки:

«УКРАЇНА ГІДНА СВОБОДИ»

             20 листопада  районна бібліотека для дітей долучилась до заходів,  присвячених Дню Гідності та Свободи, щоб  вшанувати патріотизм і мужність громадян, які  в листопаді 2013 року   постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

       На годину патріотизму були запрошені учні дев’ятих класів Березанської школи. Діти переглянули відео про початок Євромайдану та почули цікаву розповідь про те, як все   починалось…

            Кожен із нас – і діти, і дорослі – роблять вибір, що формує наш світогляд, і світ навколо нас, щоденно: на ігровому майданчику,  на роботі, в родині, в школі, в бібліотеці. Ми маємо можливість досягти більшої поваги до себе й до інших людей завдяки тому, які рішення ми приймаємо і як будуємо наше життя. Всі люди мають внутрішнє почуття гідності. Наше почуття власної гідності росте, коли ми відчуваємо повагу до наших прав і свобод, і коли ми живемо в атмосфері свободи вибору і дій. Тож будемо завжди пам’ятати тих людей, які ціною свого життя здобули нашій країні Гідність і Свободу!

Метки:

Толерантність врятує світ

16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Що означає поняття толерантності? Чи завжди ми в житті толерантні до інших людей? Які якості має толерантна людина і як їх виховати в собі? На ці та багато інших запитань сьогодні взялися відповісти працівники Березанської дитячої бібліотеки, організувавши зустріч зі школярами.Діти уважно слухали притчі мудрих людей про любов і повагу, про терпимість і доброзичливість, про підтримку один одного в тяжкі хвилини. Щоб глибше зрозуміти поняття «толерантності»,  до уваги дітей було запропоновано конкурс «Квітка толерантності». Діти створили  квітку, на кожній пелюстці якої були зазначені риси толерантної людини, і діти мали можливість 

ознайомитись з ними рисами і в подальшому розвивати їх у собі. Також бібліотечними  працівниками  був проведений конкурс «Особливий аркуш паперу»  на знак того, що «МИ РІЗНІ, АЛЕ МИ – РІВНІ». Захід завершили вправою «Скажи другу комплімент». […]

Метки:

Урок-екскурсія до бібліотеки «Книги шукають друзів»

        

         У сучасному світі, незважаючи на велике різноманіття електронних ресурсів, книга та бібліотека залишеться невід’ємною складовою в отриманні необхідної інформації. Саме друкована книга була, є і залишиться найціннішим скарбом людства і невичерпним джерелом знань .А про те, що книга – найкращий порадник і друг знають, навіть, наймолодші. Щоб ознайомитися з книжковими скарбами дитячої бібліотеки міста, учні 3-Б класу ЗОШ №11. 15 листопада завітали до Первомайської міської дитячої бібліотеки-філії №2, де  відбувся урок-екскурсія під назвою «Книги-шукають друзів».

           Під час оглядово-пізнавальної екскурсії учасники мали змогу ознайомитися з усіма відділами дитячої книгозбірні, новими книжками, виставками літератури, періодичними виданнями, дізнатися про правила користування бібліотекою та її послуги. Школярі уважно слухали розповідь бібліотекара Тетяни Романчук про діяльність міської дитячої книгозбірні та про історію найдревніших і сучасних бібліотек, про величезне значення і роль книги в житті людини. Цікавим доповненням до екскурсії стала бліц-вікторина «Чи уважний ти читач?» Діти ділилися враженнями про свої улюблені книги, пригадували прислів’я та приказки про книгу, активно задавали питання ведучій і цікавилися літературними новинками, переглянули відеоролики «Книжкові мандри», та «Відкриваємо світ з бібліотекою». […]

Метки:

Мовна регата «Мова рідна – то життя народу і культури рідної життя»

Напередодні Дня української писемності та мови для читачів Новоодеської районної дитячої бібліотеки було оформлено книжкову виставку-світлицю «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» та перегляд літератури «Мова рідна – слово рідне».

9 листопада 2018 року цікаво пройшла мовна регата «Мова рідна – то життя народу і культури рідної життя» з  учнями 3-Б класу ЗОШ №1.  Бібліотекарі РДБ розповіли дітям про значення мови в житті людини, про те що мова – одне з національних надбань, яке створили й залишили нам наші предки, вона є душею нації, її генетичним кодом. Діти декламували вірші про українську, відчуваючи її красу і мелодійність, мали змогу познайомитись з книжками, представленими на перегляді літератури «Мова рідна – слово рідне».

Метки:

Свято рідної мови у дитячій бібліотеці «О, слово рідне, хто без тебе я!»

Щорічно 9 листопада у нашій країні відзначається День української писемності  та мови. Це також День вшанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця. Наша мова – невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свій рідний край, родину, народ. Відомий український письменник Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почування».  Рідне слово нас задаровує, гріє, окрилює, надихає. Воно у віршах, піснях, казках і прислів’ях, загадках і народних усмішках. Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.

Відзначаючи цю святкову дату, у дитячій бібліотеці проведено ряд заходів, серед яких особливо цікаво пройшов брейн – ринг  «О, слово рідне, хто без тебе я!».

Цього разу до бібліотеки завітали у святковому національному вбранні та зі святковим настроєм учні 4-а класу ЗОШ №7. Діти з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря, що давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди, що українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника, Івана Котляревського, Ліну Костенко та багато інших. […]

Метки:

Мовознавча гра «Чарівні слова»

З нагоди святкування Дня української писемності та мови працівники Первомайської міської дитячої бібліотеки № 2 запропонували учням 4-А класу  взяти участь в мовознавчій грі «Чарівні слова». Захід відбувся 8 листопада на базі ЗОШ №11. Розуміючи важливість і актуальність мовної теми, фахівці  книгозбірні усіляко намагалися досягти основної мети зустрічі-виховувати в дітях любов і шанобливе ставлення до рідної мови, вчити помічати і виправляти лексичні помилки, формувати поняття про пряме і переносне значення слів, розвивати мовне чуття, пам’ять та увагу, поповнити словниковий запас учнів. На початку заходу бібліотекар Тетяна Романчук розповіла присутнім про історію виникнення свята, про преподобного Нестора Літописця та його знамениту книгу «Повість минулих літ», про красу і велич рідної мови та її значення в житті кожного українця. Потім школярі перевірили свої знання з української мови, взявши участь у мовознавчій грі «Чарівні слова»,  вправах для знавців,  бліц-вікторині «Вогненне слово», а також з захопленням долучилися до цікавої ігротеки «Впіймай слово, вжите в переносному значенні». З великою зацікавленістю юні мовознавці переглянули організовану бібліотекарами книжкову міні-виставку «Мовні перлини для кожної дитини», на якій експонувалися найкращі віршовані твори українських авторів про рідну мову.  Наприкінці зустрічі всі учасники  заходу дійшли висновку,що любити, шанувати і плекати рідну мову-це святий обов’язок кожного українця.

Метки:

Поетична прогулянка осіннім парком «Осінь кличе на гостини»

«Золота красуня- осінь-чарівниця! По землі ступає, золотом іскриться. В жовте і червоне листячко фарбує, і картини дивні навкруги малює!» Саме такими прекрасними поетичними рядками розпочалася поетична прогулянка осіннім парком для школярів 3-Б класу початкової школи №11.Свято осені поза межами бібліотеки   організували працівники міської дитячої книгозбірні. Захід під назвою «Осінь кличе на гостини» відбувся 25 жовтня на дитячому ігровому майданчику міського парку.

       Основна мета заходу-ознайомити учнів з творами українських дитячих поетів на тему осені, навчити бачити прекрасне у віршованих рядках, у красі навколишнього світу, виховувати любов до рідної мови. Осінь в місті- це жовті алеї, легкий шурхіт опалого листя, позолочені крони дерев. А яка краса і тиша панують в цю пору року в міському парку! Накрапає дощик чи світить тепле сонечко-це ідеальний час для прогулянок під парасолькою або без неї. Час послухати, як шелестить пожовкле листя, відчути приємний вітерець, помилуватися яскравим вогнем різнобар’вя, і подихати терпким осіннім  повітрям. Це час для пізнання чогось нового, і саме час для свята! Неперевершена краса осінньої природи створює поетичний настрій і надихає на читання віршів. […]

Метки:

Виховна година «Батьки і діти: безконфліктне спілкування»

«Батьки і діти-це любов і сльози, це вічне щастя і одвічний біль. Це сонце і тепло, сніги й морози, мед на вуста й на вічні рани сіль. Як на троянді -колючки і квіти, так і в житті є радість і журба. Високі мрії й дуже різні діти…Чомусь таке трапляється ,на жаль»- каже відома українська поетеса і педагог Надія Красоткіна. Відносини між батьками і дітьми можна назвати одвічною проблемою ,яка буде завжди хвилювати людство. Адже батьки, проживши життя і набувши чималого досвіду, намагаються направити виховання своїх дітей у певне русло, при цьому не завжди враховуючи бажання дитини. У свою чергу, діти вважають себе розумними, дорослими, самостійними і не хочуть прислухатися до мудрих порад батьків. І як наслідок-виникає конфлікт поколінь.

     Розуміючи важливість і актуальність цієї життєвої теми, фахівці міської дитячої бібліотеки запропонували гімназистам 7-Б класу взяти участь у виховній годині «Батьки і діти: безконфліктне спілкування». Захід відбувся 25 жовтня на базі Первомайської гімназії. Основна мета-розширити знання дітей про способи уникнення конфліктних ситуацій в родині,виховувати почуття поваги та любові до батьків. На початку зустрічі стало зрозумілим, що тема конфліктів з найріднішими людьми не залишить байдужим нікого.Також приємним для працівників бібліотеки виявився той факт, що більшість учнів цього класу є постійними читачами дитячої книгозбірні. […]

Метки: