Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Бібліотечні акції


      Бібліотечні акції  2009 - 2010  "Святий Миколай збирає таланти".

Фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості "Святий Миколай збирає таланти".

   Від березня до травня цього року на Миколаївщині проводився фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості "Святий Миколай збирає таланти". 14 травня були підведені підсумки.
   У цьому році був започаткований обласний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької літературної творчості "Святий Миколай збирає таланти". Він був організований управлінням культури облдержадміністрації, обласним осередком Національної Спілки письменників України, Миколаївською обласною бібліотекою для дітей ім.. В. Лягіна. До журі увійшли знані письменники і шановані особистості.
    Голова журі: Анатолій Леонтійович Качан, – поет, наш земляк, заслужений працівник культури, лауреат державних премій ім. Лесі Українки, М. Трублаїні, Б. Нечерди, голова об'єднання дитячих письменників НСПУ, відмінник освіти України; відзначений нагородою Міжнародного Академічного Рейтингу "Золота Фортуна".
   Члени журі: В'ячеслав Тимофійович Качурін – поет, голова Миколаївської організації НСПУ, лауреат державних премій ім. М. Ушакова та М. Аркаса.; Людмила Яківна Чижова – поетеса, лауреат премії ім. М. Аркаса; Віра Іванівна Марущак – журналіст, прозаїк, лауреат премії ім. М. Аркаса; Тарас Дмитрович Кремінь – поет, публіцист, кандидат філологічних наук.
   У конкурсі мали взяти участь юні літератори у трьох вікових категоріях: від 8 до 11, від 12 до 16, від 17 до 22 років.
    З усіх куточків Миколаївщини були надіслані творчі роботи від 45 хлопчиків і дівчат: вірші, оповідання, казки.
    Ретельно розглянувши і проаналізувавши дитячі твори, журі відзначило їх високий художній рівень і визначило переможців:

Проза:

Від 8 до 11 років

1 місце - Колесников Тимур, м. Миколаїв, повість "Мой друг" 8 років;
2 місце - Троцька Аліна, м. Миколаїв, казка,"Пригоди Аніти", 8 років;
3 місце - Макаревич Вікторія, Братський р-н, оповідання "Друзі назавжди", 10 років.

Від 12 до 16 років

1 місце - Зайонц Артур, м. Миколаїв, оповідання "Непростая история", 16 років;
2 місце - Грамм Катерина, Снігурівський р-н, с. Нововасилівка, збірка "Дивосвіт", 13 років.
Дипломом відзначені також роботи Марії Шитік "Струмочок" і "Джерельце" (оповідання) , 12 років, Новоодеський р-н, с. Артемівка).

Поезія:

Від 8 до 11 років

1 місце - Гордієнко Анна, Доманівка, збірка "Весняна пісня", 9 років;
2 місце - Димитрова Валерія, Вознесенський р-н, с. Олександрівка, цикл віршів "Українська ніч", 9 років.

Від 12 до 16 років

1 місце - Башинський Влас, Снігурівський р-н, с. Червоний Промінь,, збірки поезій "Панорама мого світу", "Матриця часу" – , 12 років;
2 місце - Безкоровайна Людмила, Жовтневий р-н, с. Мішково-Погорілове, цикл віршів "Весна", 16 років.

Від 17 до 22 років

1 місце - Зборовська Анастасія, Доманівка, збірка поезій "Святий Миколай" та ін., 17 років.

   12 – 14 травня в Миколаєві відбувся фінальний тур фестивалю-конкурсу "Святий Миколай збирає таланти", і на нього були запрошені всі учасники. Після урочистого відкриття юним поетам і прозаїкам була запропонована широка культурна програма: екскурсії до музеїв Миколаєва, до кращого в Україні зоопарку тощо. Діти взяли участь у майстер-класі, творчих зустрічах з письменниками А. Качаном і В. Качуріним, з задоволенням поспілкувались один з одним.
   І 14 травня в урочистій обстановці відбулося нагородження переможців. Голова журі А. Качан, зокрема, сказав, що дитячі роботи свідчать про наявність великої кількості талановитих дітей і підлітків у нашому краї, закликав їх бути сміливими, якнайшвидше покінчити з учнівством і вийти на власну дорогу у творчості. Окремо він відзначив народження нового поета-гумориста – Власа Башинського зі Снігурівського району.
    Шановні письменники поздоровили кожного з переможців, побажали їм успіхів у творчості і вручили дипломи й цінні подарунки.
    Є надія, що літературний конкурс з наступного року стане всеукраїнським або й навіть міжнародним.


© 2008 - 2019. Всі права захищені. (c) Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.