Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Бібліотечні акції


      Бібліотечні акції  2009 - 2010  Підсумки конкурсу

«З Любов’ю до рідної природи»

                                                                                Друже!
    Наша бібліотека постійно проводить різноманітні творчі конкурси для дітей, і один з них, який щойно закінчився, - «З любов’ю до рідної природи».

    Головною умовою конкурсу було виготовлення кожним учасником еко – книжки – саморобки. Кожен мав продемонструвати свої знання з екології, творчу уяву, а також вміння і здібності у викладенні матеріалу і оформленні книжечки.
    Конкурс проводився з 1 серпня до 30 листопада 2009 року, спочатку в районах (I тур), потім на обласному рівні (II тур, підсумковий).

    Організатори конкурсу сподівались на активну участь дітей, але результати перевершили всі очікування. У першому турі взяли участь 224 читачі – учні, віком від 7 до 12 років з різних куточків Миколаївщини: міст Миколаєва, Вознесенська, Первомайська, Южноукраїнська та 18 районів.
У другий тур вийшли 64 творчі роботи читачів міських, районних, сільських бібліотек: 53 індивідуальні, 10 колективних, 1 сімейна.
    До складу обласного журі увійшли: голова – М. Ф. Димитров (начальник Управління культури облдержадміністрації; члени журі: Жайворонок Т.А.(директор ОДБ ім. В. Лягіна), Попова І. О. (заступник директора Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді), Троїцька Т.Б. (директор Обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді), Пантелейчук С.В. (член Союзу театральних діячів України), Чижова Л.Я. (поетеса, член НСПУ, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса).     Творчі роботи дітей були такими цікавими, щирими, майстерними, що дуже важко було визначити найкращі з них. По – перше, в них впевнено відстоювалась позиція справжніх патріотів, які опікуються збереженням природних багатств України, глибоко обізнаних в екології і готових власним прикладом відстоювати безпеку рідної природи. Діти прекрасно знають флору і фауну рідного краю і всього світу, рідкісні види, що потребують пильної уваги і захисту. По – друге, весь матеріал поданий так емоційно, переконливо, оригінально, що книжечки викликають захоплення. Багато еко – книжечок – саморобок являють собою художні твори дітей: вірші, оповідання, казки, краєзнавчі розвідки і багато іншого.
    Книжечки діти оформили дуже старанно, з гарним художнім смаком, доповнили власними ілюстраціями, фотографіями. Є еко-книжки, які діти прикрасили аплікаціями з природних матеріалів, виробів з оригамі, бісеру (ЦБС для дітей м. Миколаєва, Вознесенська, Доманівська, Миколаївська, Новоодеська, Снігурівська ЦБС).
    Треба відмітити своєрідні книжки – іграшки, створені читачами Арбузинської, Доманівської, Новоодеської, Очаківської, Первомайської, Снігурівської ЦБС.
    Обласний конкурс показав, що діти люблять природу, закликають усіх до дбайливого ставлення, турбуються про стан навколишнього середовища.
Журі зробило висновок: кожна дитина заслуговує на подяку і заохочення, і тому кожен учасник обласного туру одержав диплом за сумління, старанність і гарне розкриття теми.

     Представляємо переможців та їх еко-книжки-саморобки.

Індивідуальні роботи:

І місце

Горковська Альона, читач Дорошівської сільської б/ф Вознесенської ЦБС
Крівень Аліна, читач дитячої б/ф №2 ЦБС м. Первомайська
Мисюк Софія, читач Рибаківської сільської б/ф Березанської ЦБС

ІІ місце

Лєшукова Марія, читач Щербанівської сільської б/ф Вознесенської ЦБС<
Дичко Ксенія, читач Нововасилівської сільської б/ф Снігурівської ЦБС
Мартиненко Ольга, читач Богданівської сільської б/ф Доманівської ЦБС

ІІІ місце

Тифанюк Олександр, читач Арбузинської РДБ
Колубай Михайло, читач Жовтневої РДБ
Біла Дарина, читач Врадіївської РДБ
Кіхтенко Богдан, читач Новопетрівської сільської б/ф Новоодеської ЦБС

Колективні роботи:

І місце

Колектив учнів 1-3 кл., читачі Єланецької РДБ
Войцеховська Злата, Гончаренко Тетяна, читачі Веселинівської РДБ

ІІ місце

Колектив учнів 6-7 класів, читачі Висунської сільської б/ф Березнегуватської ЦБС
Слинько Дмитро, читач Баратівської сільської б/ф Новобузької ЦБС

ІІІ місце

Гурська Олександра, Калита Юлія, читачі Баштанської РДБ

    Переможці конкурсу отримали дипломи та подарунки.
Дякуємо всім учасникам за активну участь у конкурсі, за гарні екологічні знання, бажаємо творчого натхнення і бажаємо їм ніколи не зупинятись на досягнутому.


© 2008 - 2019. Всі права захищені. (c) Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.