Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Бібліотечні акції


      Акції, фестивалі, конкурси    Підведено підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу есе «Діти єднають Україну»

      Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна спільно з управлінням культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації проводила обласний тур Всеукраїнського конкурсу есе «Діти єднають Україну».
     Основною метою заходу є формування у майбутнього покоління високої громадянської свідомості та знань про історію України, сприяння національно - патріотичному вихованню особистості.

      Основними завданням конкурсу є плекання у молодого покоління почуття української ідентичності та національної самосвідомості, турботи про свій народ; виявлення та стимулювання творчо обдарованих дітей та підлітків, зацікавлених у становленні України як правової, демократичної, соціальної держави.
      У Конкурсі брали участь діти з районних, міських бібліотек для дітей, бібліотек ЦБС області та бібліотек об`єднаних територіальних громад у 2-х вікових категоріях: «читачі-учні 10-14 років» та «читачі-учні 15-18 років».
      Участь у конкурсі взяли юні читачі з 2 міських бібліотек, 3 публічних бібліотек ОТГ Миколаївської області та 29 бібліотек 11 районів Миколаївської області.
      Всього на конкурс було представлено 36 творчих робіт.
      У віковій категорії «читачі-учні 10-14 років» взяли участь 19 дітей : 1 дитина з Первомайської міської дитячої бібліотеки – філії №2 ЦБС м. Первомайська, від РБД області – 8 учасників, бібліотек – філій ЦБС теж 8 дітей, від двох ОТГ (Коблівська центральна бібліотека КЗ «Коблівська публічна бібліотека Коблівської сільської ради», Шевченківська публічна бібліотека Новополтавської ОТГ Новобузького району) – 2 учасника.
      У віковій категорії «читачі-учні 15-18 років» взяли участь 17 дітей : по 1 дитині від дитячої бібліотеки КЗ « Бібліотечна мережа м. Вознесенська» та Первомайської міської дитячої бібліотеки – філії №2 ЦБС м. Первомайська, РБД області – 5 учасників, двох ОТГ (Коблівська центральна бібліотека КЗ «Коблівська публічна бібліотека Коблівської сільської ради», КЗ «Публічна бібліотека » Веселинівської селищної ради) – 2 учасника та 8 дітей з бібліотек – філій ЦБС.
      При розгляді робіт журі брало до уваги відповідність умовам конкурсу, змістовність, лаконічність та оригінальність, індивідуальність стилю роботи, креативність і образність, асоціативність мислення.
     Перечитуючи конкурсні роботи, журі вкотре пересвідчилося, що діти Миколаївщини до безтями закохані у барвінкові стежки та блакитноокі річки неньки - України, в її солов’їну мову, журливі та веселі пісні. Що не дивлячись на свій юний вік, вони серцем відчувають, що любов до своєї країни, свого народу - це не лише одягнута на свято вишиванка. Любов до Батьківщини – це щоденна праця тисяч і тисяч простих українців на благо миру та процвітання рідної держави, це їхня незламна віра у європейське майбутнє на нашій українській землі.

      Отож, підсумки конкурсу такі:

      І. У віковій категорії «читачі-учні 10-14 років» переможці:

      1. Заніна Вікторія, есе «Що для мене Україна?» (13 років, Новоодеський р-н,) – І місце;
      2. Кожухаренко Тімур, есе «Привіт із Луганська! (лист другові)» (12 років, Вознесенський р-н) – ІІ місце;
      3. Александрова Анна, есе «До моєї мови…» (13 років, смт.Снігурівка) – ІІІ місце.

      ІІ. У віковій категорії «читачі-учні 15-18 років» переможці:
      1. Тараненко Олександра, есе «Діти єднають Україну» (15 років, Новоодеський район) – І місце;
      2. Авдакова Олена, есе «Діти єднають Україну» (16 років, Єланецький район ) – ІІ місце;
      3. Желябін Олег, есе «Україна є, була і буде!» (15років, Березанський район, с. Коблеве) – ІІІ місце.

      Вітаємо переможців, бажаємо їм реалізації себе як творчої особистості.

      Положення обласного туру по есе


© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.